Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad chemoterapijai naudojamo vaistinio preparato "Fluorouracil-TEVA" pritrūko dėl to, kad šio vaistinio preparato gamintojas UAB „Sicor Biotech“ nutraukė jo gamybą, be to, pažeisdamas įstatymus per vėlai apie tai informavo Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT).
Gavusi informaciją apie kilusias problemas SAM nedelsdama kreipėsi į analogiškų vaistinių preparatų tiekėjus, kad būtų padidintas reikalingo preparato importas į Lietuvą. Artimiausiomis dienomis šiuos vaistus tikimasi gauti. Siekiant išvengti vaistų tiekimo sutrikimų ateityje, SAM rengia įstatymų pataisas, kuriomis būtų nustatyta griežtesnė atsakomybė ir sankcijos sutartinių įsipareigojimų nesilaikantiems vaistų tiekėjams.
VKT 2011 m. liepos 14 d. gavo pranešimą iš UAB „Sicor Biotech“ apie kompensuojamojo vaistinio preparato "Fluorouracil-TEVA" laikiną tiekimo sutrikimą Lietuvos rinkai ir tai, kad tiekimą planuoja atnaujinti 2012 m. I ketvirtį. Tačiau UAB „Sicor Biotech“ nepateikė informacijos apie datą, nuo kurios vaistinis preparatas nebus tiekiamas. Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymo 15 straipsnio 8 dalis įtvirtina pareigą rinkodaros teisės turėtojui apie numatomą laikiną arba nuolatinį vaistinio preparato tiekimo nutraukimą pranešti VVKT likus ne mažiau kaip dviem mėnesiam iki tiekimo nutraukimo. VVKT duomenimis, šio vaistinio preparato sandėliuose jau nebuvo rugpjūčio 1 d. VVKT aiškinasi, dėl kokių priežasčių rinkodaros teisės turėtojas neįvykdė pareigos pranešti apie tiekimo sutrikimus likus ne mažiau kaip dviem mėnesiam iki numatomos datos. Paaiškėjus, kad vaistinio preparato tiekimo sutrikimai galėjo būti numatomi ir rinkodaros teisės turėtojas galėjo informuoti VVKT Farmacijos įstatyme nustatytais terminais, Tarnyba taikys administracines sankcijas.
SAM Farmacijos departamentas, gavęs informaciją apie minėto vaistinio preparato tiekimo sutrikimus, susisiekė su kitais didmenininkais, tiekiančiais analoginį vaistinį preparatą Lietuvos Respublikos rinkai ir suderino, kad jie padidintų šio preparato tiekimą. Kadangi gamintojas negali per trumpą laiką kelis kartus padidinti vaisto gamybą lietuviškomis pakuotėmis, suderinta, kad laikinai preparatas bus tiekiamas pakuotėmis kitomis kalbomis. Pirmoji siunta Lietuvą turėtų pasiekti kitą savaitę.
Siekiant išvengti vaistų tiekimo sutrikimų ateityje, SAM parengė Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nustatyti papildomas priemones dėl kompensuojamųjų vaistinių preparatų tiekimo užtikrinimo. Šiose pataisose numatytos ir griežtesnės sankcijos dėl sutarties sąlygų nesilaikymo