Šeštadienis, 2024.04.27
Reklama

Nesame tokie turtingi, kad pirktume brangiausius vaistus

vlmedicina.lt | 2014-06-09 14:38:09

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), atlikusi analizę kompensuojamų vaistų srityje, nustatė, kad mūsų kraštiečiai, perkantys kompensuojamuosius kardiologinius vaistus, vidutiniškai galėtų sutaupyti 30 mln. litų per metus, jei rinktųsi tam tikroje grupėje esančius pigiausius vaistus, kurie jam reikalingi ir už kuriuos nereikia primokėti.

Vaistinė
© Fotolia.com

Todėl VLK primena, kad gydo ne vaisto pakuotė ar vaistų kompanijos pavadinimas, o veiklioji medžiaga ir ragina rinktis pigiausius vaistus, už juos nepermokėti, kai vaistų terapinė vertė – efektyvumas – yra vienodi. Kitaip tariant, pigiausias vaistas gydo taip pat kaip ir brangiausias, kai jų terapinė vertė yra identiški. Žmonėms svarbu suprasti, kad farmacija ir rinkodara yra skirtingi dalykai – gydymasis vaistu nebus veiksmingesnis vien dėl to, kad jis įpakuotas gražesnėje, prabangiau atrodančioje pakuotėje.

VLK atlikta 2014 m. I ketvirčio analizė rodo, kad jei žmonės rinktųsi pigiausius tam tikroje grupėje, pavyzdžiui, kardiologinių, esančius vaistus, o ne brangiausius, jie priemokoms išleistų ne 36 mln. litų kaip dabar, o 6 mln. litų visos Lietuvos mastu. Kitaip tariant, rinkdamiesi pigiausią vaisto analogą, žmonės vidutiniškai primokėtų iš savo kišenės 6 kartus mažiau.

Suprasdama tai, kad žmonės galėtų sutaupyti nemažai asmeninių lėšų, įsigydami jų gydymui reikalingus vaistus, VLK ragina nepamiršti, kad brangiausias vaistas nebūtinai yra pats geriausias. Tam tikroje vaistų grupėje esantys vaistai visi yra vienodi pagal savo efektyvumą. Juos sudaro ta pati vaisto veiklioji medžiaga, skiriasi tik pakuotė ir vaistų kompanijos pavadinimas, kurie neturi jokios lemiamos įtakos gydant.

VLK primena, kad bazinė vaistų kaina yra mažmeninės kainos, už kurią vaistai parduodami vaistinėje, dalis, kuri kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Likusi mažmeninės vaisto kainos dalis yra priemokos, kurių dydis šiuo metu svyruoja nuo 0 iki keliasdešimties litų.

Tuo tikslu VLK ragina medikus, kurie savo pacientams išrašo kompensuojamuosius vaistus, pateikti objektyvią informaciją apie kompensuojamuosius vaistus.

Svarbu yra ir tai, kad pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Skandinavijos šalyse žmonės renkasi pigiausius vaistus, suvokdami, kad nėra reikalo primokėti, todėl jie priemokoms išleidžia gerokai mažiau nei mes Lietuvoje, nepaisant to, kad ekonominiai šių valstybių pajėgumai yra kur kas didesni.

Valstybinė ligonių kasa

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo
Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tač...
Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti
Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odo...
Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarį
Salierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje sal...
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai
„Nebūk šleivapėdis", – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įs...
Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas
Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų