Šeštadienis, 2024.11.09
Reklama

Mycobacterium chimaera – pavojingos pooperacinės infekcijos priežastis

Šaltinis: vlmedicina | 2016-11-25 10:55:52

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras praneša, kad Mycobacterium chimaera sukeltos invazinės širdies ir kraujagyslių infekcijos gali būti susijusios su širdies chirurgijoje naudojamais dirbtinio kraujo apytakos sistemos šildymo - šaldymo aparatais 3T.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Europoje nuo 2011 metų jau nustatyti 52 atvejai Mycobacterium chimaera sukeltos invazinės širdies ir kraujagyslių infekcijos, susijusios su širdies chirurgijoje naudojamais dirbtinės kraujo apytakos sistemos šildymo bei šaldymo aparatais: Prancūzijoje (2 atvejai), Vokietijoje (5 atvejai), Airijoje (4 atvejai), Olandijoje (4 atvejai), Ispanijoje (1 atvejis), Didžiojoje Britanijoje (25 atvejai) ir Šveicarijoje (10 atvejų). Šios bakterijos sukelti infekcijos atvejai užregistruoti JAV, Kanadoje, Australijoje, Honkonge.

Daugumoje atvejų diagnozė nustatoma per penkerius metus po operacijos. Intervalas nuo operacijos iki infekcijos pasireiškimo svyruoja nuo 3 mėnesių iki 5 metų (vidutiniškai 19 mėnesių). Infekciją sunku gydyti, taikomas antimikrobinis ir chirurginis gydymas, pasitaiko mirties atvejų.

Mycobacterium chimaera – tai lėtai auganti mikobakterija, kurią galima aptikti aplinkoje (pvz., dirvožemyje, vandenyje). Ji buvo identifikuota 2004 metais molekulinės diagnostikos tyrimais.

Mycobacterium chimaera išskirta iš dirbtinės kraujo apytakos metu naudojamo operacinėje kraujo šaldymo – šildymo aparato 3T, kuriam užpildyti naudojamas filtruotas vandentiekio vanduo. Vokietijoje įrodyta, kad dauguma Mycobacterium chimaera sukeltos infekcijos atvejų yra susijusių su šaldymo – šildymo 3T aparato naudojimu. Rizikos gali turėti ir kiti naudojami ligoninėse aparatų modeliai.

Saugiausios priemonės išvengti infekcijos – yra aparato perkėlimas iš operacinės arba griežtas atskyrimas nuo operacinėje esančios oro talpos, bet ne visose ligoninėse tai įmanoma. Jei aparatas lieka operacinėje, jį reikia laikyti kuo toliau nuo operacinio stalo, oro išmetimas turi būti nukreiptas nuo ligonio ir kuo arčiau oro išmetimo ventiliacijos. Nuo 2014 metų gamintojas pakeitė aparatus naujais modeliais, atnaujino naudojimo instrukcijas, patobulino jų priežiūros protokolus. Ligoninės, naudojančios šiuos aparatus, turėtų griežtai laikytis gamintojo naudojimo instrukcijų.

Sveikatos priežiūros specialistai (kardiologai, pulmonologai, reumatologai, infekcinių ligų specialistai, oftalmologai, hematologai ir pirminės sveikatos priežiūros specialistai), prižiūrintys pacientus po atvirų širdies operacijų ar kitų su kraujo apytaka susijusiomis operacijomis pvz., širdies ir / ar plaučių transplantacijomis, privalo atidžiau stebėti netipinius endokarditų atvejus ir kitas širdies ir kraujagyslių, giliųjų operacinių žaizdų infekcijas, kurių sukėlėjas nenustatytas ir apsvarstyti ar nebūtų prasminga atlikti tyrimų, kad būtų išaiškinta, ar ligą galėjo sukelti Mycobacterium chimaera.

Pacientai, kuriems atlikta atvira širdies operacija, turi būti informuoti apie Mycobacterium chimaera infekcijos užsikrėtimo riziką, ypač jei jie buvo operuoti klinikoje, kur ankščiau nustatyti Mycobacterium chimaera atvejai.

Atsakingos institucijos, kurios išduoda licencijas šių prietaisų naudojimui, turėtų informuoti visas sveikatos priežiūros įstaigas, atliekančias atviras širdies arba kitas kraujagyslių operacijas, apie jų tinkamą naudojimą ir priežiūrą.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Infekcinės ligos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Klaipėdos universiteto ligoninėje prieširdžių virpėjimas pradėtas gydyti pažangiausiu metodu
Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Širdies aritmijų centro medikai nuo šiol prieširdžių virpėjimą – vieną iš d...
Nosies operacijos skirtingose kultūrose: kaip skiriasi pageidavimai pasaulyje?
Nosies operacijos yra vienos iš populiariausių estetinės chirurgijos procedūrų. Nors šios operacijos tikslas yra pagerin...
Medicinos paslaugos greitai ir patikimai
Sveikata yra brangiausia, ką turime, todėl svarbu ja tinkamai ir laiku pasirūpinti. Tam atliekami išsamūs sveikatos tyri...
Kaip tinkamai pasiruošti radiologiniams tyrimams?
Kauno klinikų Radiologijos klinikoje atliekamas platus radiologinių tyrimų spektras, įskaitant rentgeną, ultragarsą, kom...
Nemalonios kelionės į tualetą gali įspėti apie ligą: kaip palengvinti simptomus?
Dirgliosios žarnos sindromas – nemaloni, kasdienybę apsunkinanti lėtinė būklė, paveikianti apie 5–10 proc. p...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų