Sekmadienis, 2024.11.03
Reklama

Medikė, neįsivaizduojanti gyvenimo be kelionių(1)

2011-07-09 00:01:31

Mažeikių ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja gydytoja pediatrė Rita Lidžiūtė neįsivaizduoja gyvenimo be kelionių. Anksčiau medikė mėgo ekstremalias keliones, dabar renkasi ramesnes, pažintines, nori daugiau sužinoti apie šalių istoriją, tradicijas.

Vaidos Vaitkutės nuotr.

Neįsivaizduoja, ką daugiau galėtų dirbti

Gydytoja R. Lidžiūtė kilusi iš Šilalės, bet jau daug metų gyvena Mažeikiuose. „Mediciną pasirinkau dėl to, kad neįsivaizadavau, ką daugiau galėčiau daryti“, – sakė R. Lidžiūtė.

Jos šeimoje daugiau medikų nėra, tik neseniai du sesers vaikai žengė jos pėdomis – pradėjo studijuoti mediciną.

„Bandžiau atkalbėti, bet jie taip pat sakė, kad neįsivaizduoja, ką daugiau galėtų dirbti. O atkalbėti bandžiau dėl to, kad tai labai sunkus, atsakingas darbas“, – teigė R. Lidžiūtė.

Jei dabar reikėtų keisti specialybę, R. Lidžiūtė vis tiek pasirinktų mediciną, tik kitą specialybę, galbūt reabilitologo, akių ligų gydytojo, bet ne pediatro. „Pediatras turi ne tik gydyti vaiką, bet ir bendrauti su tėvais, seneliais ir kartais patiriu tokį spaudimą, kad pritrūksta jėgų“, – sakė gydytoja.

Pasak jos, daugiausia vaikų į ligoninę patenka apsinuodijusių, vemiančių, skaudančiais pilvais. „Tai dėl gyvenimo būdo, – įsitikusi pokalbininkė. - Kaip tam vaikui pilvo neskaudės, jei jis minta traškučiais, šokoladu, limonadais,  o dažniausias tėvų paaiškinimas būna, kad daugiau nieko nevalgo.“

Atsisakė ekstremalių kelionių

Be medicinos, gydytoja neįsivaizduoja savo gyvenimo ir be kelionių. Keliauti ji pradėjo nuo tada, kai atvažiavo į Mažeikius.

„Keliavau ir tada, kai studijavau, bet tais laikais galimybės buvo visai kitokios, sienos uždarytos, keliaudavome tik į Taliną, Kijevą, Ukrainą, daugiau nieko sau negalėdavome leisti. Mažeikiuose susipažinau su turistų klubo nariais, atitiko interesai, pomėgiai, be to, Mažeikiuose nėra tiek daug pramogų, kad galėtum daryti ką nors kita“, – kalbėjo gydytoja.

Pasak jos, kelionės su turistų klubu būdavo labai sunkios.

„Kartą plaukėme baidarėmis. Reikėjo per mišką, pelkynus, purvynus 7 km persinešti baidares iš upės į ežerą,  ir aš susimąsčiau,  kokia to prasmė. Dabar tokių kelionių nebenoriu, nes per sunku. Jaunimas tegul save išbando, man savęs bandyti jau nebereikia. Aš žinau, kiek galiu, ko man reikia, o nukeliauti kur nors vien dėl to, kad užsidėtum pliusą, jau nebenoriu. Dabar į keliones žiūriu kitaip. Anksčiau valdė jaunatviškas maksimalizmas: užkopti į kalną, nuskristi, pereiti, išbandyti save. Dabar stengiuosi keliones susieti su kuo nors daugiau – su istorija, tradicija, noriu daugiau sužinoti apie šalį. Traukia nebe ekstremalios, o pažintinės kelionės“, - pasakojo gydytoja.

Nuvertina sveikatos sistemą

„Visiems linkėčiau pakliūti į labai sunkią ir sudėtingą kelionę, kad išbandytumėte draugų ratą, įgytumėte pasitikėjimo savimi ir aplinkiniais. Kelionėje labai atsiskleidžia žmonių charakteriai ir tu pamatai, kaip žmogus elgiasi jam neįprastoje aplinkoje, ar gali juo pasitikėti“, – kalbėjo R. Lidžiūtė, savaitgaliais ir atostogų metu apkeliavusi daug šalių.

„Darbo reikalais retai pasitaiko kur nors nuvykti, bet esu buvusi Norvegijos ir Vokietijos ligoninėse. Mūsų sveikatos sistema, palyginti su užsienio, yra labai nuvertinta pacientų. Labai skaudu, kai tu atiduodi daug jėgų ir lieki neįvertintas arba tiesiog tau trukdo dirbti. Užsienyje yra labai griežtai apibrėžtos paslaugų kategorijos, jie turi reglamentus, ką gali daryti, ko negali daryti. Ten medicinos personalui nereikia gintis nuo pacientų. Tiek Norvegijoje, tiek Vokietijoje yra labiau apibrėžtas darbo apimtys. O pas mus atvažiuoja naktį su skaudama ausimi ir ieško ausų gydytojo, aš galiu paskirti vaistus nuo skausmo, bet nesu ausų, nosies, gerklės ligų daktarė ir nenoriu imtis atsakomybės, nes tas žmogus dar ims ir skundą parašys. Nuo to ir prasideda visi pykčiai“, – kalbėjo R. Lidžiūtė.

Svarbu – laikytis taisyklių

Pokalbininkė teigė negalinti išskirti šalies, kurioje labiausiai patiko. Tačiau kaip vieną labiausiai įsimintinų  įvykių pamini kelionę į Meksiką.

„Kai buvome Meksikoje, man uždėjo akinius, įdavė vamzdelį ir paleido į Karibų jūrą. Nesu gera plaukikė, todėl buvau labai savimi patenkinta, kad išlaikiau išbandymą. O šiaip labai patiko Peru, Bolivijoje, Brazilijoje“, - prisiminė R. Lidžiūtė. Gydytoja jau yra apkeliavusi beveik visą Pietų ir Centrinę Ameriką, o dabar atostogauti išvyksta į Islandiją.

„Rinkdamasi, kur keliauti, atsižvelgiu į kelionės kainą, laiką ir kompaniją, nes vienam važiuoti neįdomu. Ruošiantis kelionei pirmiausia reikia nusistatyti prioritetus: ar nori pailsėti, ar nori pažinti, nes jeigu nori pažinti ir gauti informacijos, pailsėti nepavyks“, – pasakojo gydytoja.

Pasak jos, su savimi svarbiausia turėti pinigų, sveikatos draudimą ir kuo mažiau daiktų.

„Keliautojams svetimoje šalyje patarčiau jokiu būdu negerti vandens iš krano, nes niekada nežinai, koks ten vandentiekis ir kam jis naudojamas. Taip pat geriau neplauti vaisių po kranu. Reikia pirkti mineralinį buteliukuose“, - patartų ji būsimiems keliautojams.

Vaida Vaitkutė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų