Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos medikai pasidalino jau 20 metų Lietuvoje vykdomos endoskopijos operacijos įgudžiais su kolegomis iš Latvijos.
Praeitą savaitę Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės (ANG) ligų klinikoje lankėsi gydytojai iš Rygos Stradinio universiteto ligoninės. Vizito metu svečiai iš kaimyninės šalies stebėjo docento Sauliaus Vaitkaus atliekamą endoskopinę ašarų maišo sujungimo su nosies ertme operaciją (dakriocistorinostomiją) ir mokėsi jos savitumų. Šios operacijos Lietuvoje atliekamos jau per 20 metų, todėl Latvijos ausų, nosies ir gerklės ligų specialistai atvyko pasimokyti meistriškumo iš patyrusių kolegų.
Doc. S. Vaitkus teigia, kad per kasmet ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojai išoperuoja apie 40 pacientų, kurie dėl potrauminių ir įvairių uždegimų priežasčių skundžiasi ašarojimu. Sprendimą dėl dakriocistorinostomijos priima oftalmologai ir ANG ligų gydytojai kartu. Dėl to susikalbėjimas ir bendradarbiavimas tarp gydytojų yra labai svarbus. „Mūsų klinikoje yra gerai išvystyta endoskopinė mikrochirurgija, kuri leidžia saugiai pasiekti rezultatą vos per 10-20 minučių. Didžiausias pranašumas prieš oftalmologų atliekamą operaciją šioje srityje yra kosmetinis“, - teigia doc. S. Vaitkus. Docentui talkinanti oftalmologė Livija Martinaitienė teigia, kad dėl įvairių nosies fiziologijos ypatumų kartais būna sunku atlikti šią operaciją atviru būdu, dėl to kreipiamasi pagalbos į kolegas ANG ligų klinikoje.
Gydytojų specialistų bendradarbiavimo svarbą supranta ir iš Rygos į Kauną pasitobulinti atvykę gydytojai Gundars Bākulis, Kaspars Peksis ir Valdis Miglāns. Savo vizito metu jie norėjo ne tik pasimokyti endoskopinių operacijų praktikos, bet ir aptarti tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas. Labiausiai juos domino rezidentų rotacijos į Lietuvą galimybės. „Mes nesame tokie patyrę lakrimotomijos (ašarų latako įpjovimo) specialistai, dėl to tikimės pasimokyti iš kolegų Lietuvoje. Tai tikrai ne paskutinis mūsų vizitas Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikoje“, - teigia Rygos Stradinio universiteto ligoninės ANG ligų gydytojas K. Peksis. Pasak svečių, Latvijoje pacientų su tokiais simptomais daugėja, dėl to šis vizitas Lietuvoje buvo ypač svarbus.
Kauno klinikų informacija