Penktadienis, 2025.07.11
Reklama

Laboratorijos Kalėdų eglutė – iš brūkšninio kodo juostos

Zita Katkienė | 2014-12-12 14:34:59

Respublikinės Šiaulių ligoninės Laboratorinės diagnostikos skyriaus klinikos laborantė Rasa Mockevičienė jau sulaukė visokių pasiūlymų: parduoti eglę, sukurti dar vieną. Bet Rasa su niekuo nesutinka. Moteris sako, jog originali skyriaus Kalėdų eglė – ne jos vienos darbas. Daugelio pagalbos reikėjo, kol buvo įgyvendintas sumanymas iš juostos, ant kurios klijuojami brūkšniniai kodai, susukti rožytes ir iš jų bei eglių kankorėžių pagaminti originalią, niekur nematytą Kalėdų eglutę.

Eglutė
Respublikinės Šiaulių ligoninės Klinikinės laboratorijos laborantės vykdo visas Rasos Mockevičienės užduotis, kai kalbama apie Kalėdų eglės gaminimą. Zitos Katkienės nuotr.

Pirštai susuko rožę

Prieš du mėnesius klinikos laborantei Rasai Mockevičienei šovė mintis eglę gaminti iš juostos, prie kurios prilipinti barkokai. Kodą nulipinus, juosta niekam nebereikalinga, tad ir keliauja į šiukšliadėžes. Per dieną laborantės išmetą didžiulius kiekius geltonos, blizgios juostos.

„Laukiau tyrimų ir sukiojau tarp pirštų juostos galą. Netikėtai susisuko rožė“, - prisimena Rasa dieną, kai kilo idėja iš juostos sukti rožytes, o iš jų - gaminti Kalėdų eglutę.

Šiuo sumanymu moteris pasidalino su kolektyvu ir paprašė moterų, kad neišmestų juostos ir ją nuplėštų tinkamiausio ilgio.

„Rasa mums duoda užduotį – ir mes klausome“, - dalinosi laborantės prisiminimais. Moterys iki šiol renka ir tyrimų lapų tuščią popierių, iš kurio Rasa pagamino burbulus, kuriuos, tarsi debesėlius, pakabino virš eglutės.

Du mėnesius buvo taupoma juosta, o gruodžio pradžioje Rasa pradėjo sukti rožytes. Reikėjo eglutei medinio karkaso – vienos laborantės vyras iš lentpjūvės lentelių atnešė, Rasos sūnus karkasą sukalė.

Tada Rasa tvirtino rožytes, kankorėžius ir išaugo neįtikėtino grožio eglutė, kuria pasigrožėti ateina medikai iš visos ligoninės.

Rasa Mockevičienė
Rasa Mockevičienė džiaugiasi niekam nebereikalingą juostą pavertusi Kalėdų egle. Zitos Katkienės nuotr.

Originali eglė – ne pirma

Klinikos laborantė Rasa Mockevičienė prieš penkerius metus pirmą kartą Kalėdoms originaliai padabino visą skyriaus koridorių. Tada jai šovė mintis iš ruloninio popieriaus susukti tūtas, it nykštukų kepures. Jos ir eglučių žaislai – dideli žali burbulai, buvo sukomponuoti taip, kad iki šiol to grožio laborantės nepamiršta.

Nepamirštama ir Rasos gaminta eglė iš putų polistirolo. Jų į skyrių atvežama drauge su reagentais, kurie dėl saugumo pakuojami į putplastį. Daugeliui nepasimiršta eglė iš plastikinių butelių. Buteliai buvo žirklėmis iškarpyti ir ugnies liepsna plastikas tirpintas.

Pernai buvo puošiama gyva eglė, kurią puošė Rasos vąšeliu nerti angelėliai ir snaigės. Gyva eglutė, pasak Rasos, skyriuje bloga tuo, kad greitai pradeda byrėti, o spygliukai teršia patalpas. Ir pernai skyriaus vedėjas Gintaras Makštutis nurodė nupuošti eglutę, nors trys karaliai dar nebuvo atėję.

Tačiau namie R. Mockevičienė visada puošia gyvą Kalėdų eglę ir neįsivaizduoja, kad iš antrinių žaliavų pasigamintų. „Darbe neturime nei žaisliukų, nei eglutės, tai puošiamės tuo, ką turime“, - šypsosi medikė, apdovanota meno gyslele, tad draugių ir vadinama švelniai „Mūsų menininkė“.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kur gauti receptinių vaistų atostogaujantiems Lietuvoje ir užsienyje
Išvykote atostogų nepasirūpinę reikalingais receptiniais vaistais? Juos įsigyti Lietuvoje galite ir nuotoliniu būdu, užs...
Pigmentinės dėmės: nesisaugant saulės, pirmosios gali išryškėti dar šią vasarą
Vasarą mūsų oda patiria didžiausią UV spindulių poveikį, kuris gali sukelti nepageidaujamų pokyčių – vienas iš jų...
Kaip tinkamai rūpintis ligoniu namuose
Namų slauga tampa vis dažnesne išeitimi, kai artimieji nori užtikrinti savo šeimos nariams ne tik medicininę, bet ir emo...
Kaip atpažinti ir suvaldyti sezonines alergijas nuo žiedadulkių iki saulės?
Karšta vasaros diena, iškyla su draugais, o vietoje džiaugsmo – ašarojančios akys, čiaudulys ir niežtinti oda. Sit...
Sieks nustatyti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose
Liepos 22 d. Lietuvoje prasidės ir trejus metus bus atliekamas žmogaus biologinės stebėsenos ir sveikatos tyrimas, kuris...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų