Ketvirtadienis, 2023.03.23
Reklama

Konferencijoje – pagarba ir dėmesys akušerėms

Zita Katkienė | 2015-01-09 16:09:49

Šiaulių arenoje visą pusdienį šurmuliavo Lietuvos akušerių asociacijos Šiaulių krašto akušerių draugijos konferencija „Rodos, ir vargo nebuvo...“, skirta Šiaulių krašto akušerių draugijos 50 metų jubiliejui paminėti. Pilnutėlėje konferencijos salėje – ne tik šiandien kilnų akušerės darbą dirbančios specialistės, bet ir daugelį gyvenimo metų šiai profesijai paaukojusios senjoros, svečiai, buvę ir esami gydymo įstaigų vadovai.

Violeta Staniulevičienė ir Dalė Sungailienė
Lietuvos akušerių asociacijos prezidentės Violetos Staniulevičienės dovana Šiaulių krašto akušerių draugijos pirmininkei Dalei Sungailienei. Zitos Katkienės nuotr.

Akušerėms – padėka ir dėmesys

Šiaulių krašto akušerių draugijos pirmininkė Dalė Sungailienė, pradėjusi konferenciją, pažymėjo, jog daug kur spėjančios akušerės rivalančios laiko rasti ne tik sau, bet ir šalia gyvenančioms moterims, vaikams ir būti nuoširdžios, dėmesingos, rūpestingos.

Jai antrino ir Lietuvos akušerių asociacijos prezidentė Violeta Staniulevičienė bei už tai, kad gerėjo, tobulėjo akušerių veikla, kad nuoširdžiai dirbama dėl moterų ir vaikų sveikatos, dėkojo ir pačiai D. Sungailienei. Taip buvo pradėtas ne tik sveikinimų, bet ir padėkų dalinimo maratonas visoms, kurių veikla akušerių draugijoje ypač reikšminga.

Akušerių veiklos pradžia

Šiaulių krašto akušerių draugijos jubiliejinio renginio vedėjai -  akušerė Odeta Krikščiukienė ir Šiaulių dramos teatro aktorius Juozas Žibūda ne tik pristatė renginio svečius, skaitė prieš daugelį metų pacienčių rašytas padėkas akušerėms, jas keitė eilėmis bei pasakojimais apie draugijos istoriją.

„Anksčiau medicinos kryželis buvo mėlynos spalvos. O mėlyna spalva simbolizuoja dangų, vandenį, ledą, ramybę, amžinybę, dėkingumą, sąžiningumą, išmintį, kilnumą, meilę... Visos šios savybės telpa į žodį akušerė, kuri globoja trapią būtybę – žmogų“, - sako O. Krikščiukienė ir nukelia konferencijos dalyves į 1938-ųjų metų balandį, kai  Kaune profesoriaus Prano Mažylio iniciatyva buvo įkurta pirmoji Akušerių draugija. Tai buvęs bandymas suburti akušerius ir padėti jiems tobulėti. Prasidėjus karui veikla nutrūko.

Konferencija
Šiaulių krašto akušerių draugijos jubiliejinės konferencijos dalyvės. Zitos Katkienės nuotr.

Po 25-erių metų pertraukos, 1964-aisiais, Šiauliuose įkurta akušerių draugija prie akušerių ginekologų mokslinės draugijos. 1964 metų gruodį įvyko steigiamas susirinkimas, kurį inicijavo Šiaulių zonos vyriausiasis akušeris ginekologas Povilas Vanagas. Pirmininku buvo paskirtas gydytojas Henrikas Bieliauskas. Dalyvavo 11 akušerių. Pradėta švietėjiška, metodinė veikla. Buvo organizuojamos konferencijos, seminarai, kurių temos aktualios akušeriams ginekologams.

1968 metais įvyko pirmoji respublikinė akušerių konferencija. Akušerių draugijos veikla tęsiasi iki šiol, tačiau tikslas - padėti savo nariams siekti profesinio tobulėjimo, skatinti bendradarbiavimą, nesikeičia. Šiandien draugija - Pasaulinės akušerių asociacijos narė.

Jubiliejinėje konferencijoje – ir apie pribuvėjas

Ir ši, jubiliejinė konferencija, buvo skirta akušerių švietimui. Pranešimą apie gimdymo priežiūrą tarpukario Lietuvoje perskaitė būsimoji akušerė Vidmantė. Pasak pranešėjos, iki 1941 metų Lietuvoje buvo vos 50 akušerių. Papasakota ir apie akušerio ginekologo Pranas Mažylio, kuris buvo prižadėjęs nėščiosioms teikti medicinos pagalbą dieną ir naktį, o savo darbą atlikti vienodai gerai turtingoms ir neturtingoms, aktyvią veiklą. 1930 metais P. Mažyliui buvo suteiktas profesoriaus vardas.

Pranešėja papasakojo ir apie tarpukariu viešpatavusių bobučių pribuvėjų veiklą. Dauguma gimdė namuose. Atėjo laikas, kai buvo siekiama, kad kiekviename valsčiuje būtų po vieną akušerę, kuri, esant reikalui, suteiktų reikiamą pagalbą. 1924 metų pabaigoje buvo užregistruotos 27 ligoninės ir gimdymo prieglaudos bei 1579 lovos. Tarpukaryje dažna gimdyvė neišgyvendavo.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja riešo pažeidimų gydymo metodika žymiai sutrumpina gydymo trukmę
Respublikinės Vilniaus universitetinėje ligoninėje dirbantis gydytojas ortopedas traumatologas Simonas Sereika džiaugias...
Plečiamos slaugytojų atsakomybės – tam tikrais atvejais galėtų išrašinėti receptus ir siuntimus
Mažinant administracinę naštą gydytojams ir didinant sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, Sveikatos aps...
Kada reikia plaukų transplantacijos?
Plaukai – viena išraiškingiausių mūsų išvaizdos detalių. Vešlūs, sveiki plaukai yra tikra puošmena, kuria galima d...
 Miego ypatumai ir jo kokybę užtikrinantys veiksniai
Miegas – unikali mūsų organizmo savybė. Nuolat vykdomi tyrimai ir per daugybę metų atrasti miego funkcijos ypatuma...
Kokią įtaką vaiko psichinei sveikatai turi ryšys su jo pedagogu?
Vis dažniau ir dažniau girdime, kad mokyklinio amžiaus vaikai susiduria su motyvacijos stoka mokantis mokykloje bei siek...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų