Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Kompiuterių amžius: daugėja vaikų, turinčių regėjimo ir stuburo laikysenos sutrikimų

grynas.lt | 2014-04-01 10:13:56

Klaipėdoje per pastaruosius metus beliko tik kiek daugiau nei dešimtadalis visiškai sveikų vaikų. Dažniausiai pasitaikantys sveikatos sutrikimai: regėjimo problemos bei skeleto raumenų sistemos sutrikimai. Tokios tyrimo išvados paviešintos praėjusią savaitę Klaipėdoje vykusioje 16-toje tarptautinėje konferencijoje „Išmintinga branda sveikai jaunystei“.

Mokinys
© Fotolia.com

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė pristatė Klaipėdos miesto moksleivių sveikatos būklę ir aktreipė dėmesį į dažniausiai pasitaikančius vaikų sveikatos sutrikimus mokykloje.

Sveikų vaikų – vis mažiau

Nuo 2009 Iki 2013 metų visiškai sveikų vaikų Klaipėdoje sumažėjo nuo 15,9 iki 10,4 procentų. J. Grubliauskienės teigimu, dažniausi vaikų sutrikimai jau ilgus metus nekinta – regėjimo problemos (6,5 proc.), skeleto raumenų sistemos sutrikimai (20 proc.), dažnai pasitaiko problemos susijusios ir su kvėpavimu.

„Dar šiais metais atsirado mokinių sveikatos būklės įvertinimo naujovė – pas odontologą būtina pasitikrinti dantų ir žandikaulių būklę, nors šiais metais pasitikrino vos 50 proc. mokinių, jau nustatyta, kad kas trečias turi karieso pažeistus dantis“ – liūdnais faktais dalijosi J. Grubliauskienė.

Sveiko vaiko vizija

Kalbėti apie tai, kad mūsų visuomenė ir ypač vaikai kuo toliau, tuo labiau silpsta ir tampa mažiau atsparesni įvairioms ligoms – gali visi, tačiau visuomenės sveikatos biuro direktorė pateikė ir viziją, kurios pagrindinis tikslas – sveikas ir laimingas vaikas.

„Sveiko ir laimingo vaiko vizija: gera psichinė, emocinė sveikata, tinkama mityba, fizinis aktyvumas, gera burnos sveikata, žalingų įpročių nebuvimas. Mes pastebime, kad su žalingais įpročiais susijusių problemų – labai daug, svarbiausia jų neslėpti“ – patarė J. Grubliauskienė. Moteris neatmetė ir saugios aplinkos, tinkamos asmens higienos, galimybių ir gebėjimo reikšti jausmus reikšmingumo.

O tam, kad mokinių sveikatos stiprinimas teiktų rezultatus, J. Grubliauskienė rekomendavo kuo artimiau tėvams, mokytojams bendrauti su vaikais, padėti jiems emociškai ir fiziškai, saugoti nuo nestabilumų ir streso.

Svarbu ir patiems vaikams duoti teisę reikštis ir išsakyti savo nuomonę, šiais laikais jie žino labai daug, tačiau kyla klausimas, ar jie turi teisingą informaciją, tad išklausyti jų ir pritarti arba pamokyti – privalo kiekvienas mūsų.

J. Grubliauskienė taip pat siūlo atkreipti dėmesį į tai ką vaikai, mokiniai patys akcentuoja, kokias problemas kelia.

„Vaikai iškels tai, kas jiems labiausiai skauda – tuomet ir padėti taptų paprasčiau. Mes stengiamės, kad jaunimas, vaikai patys įsilietų į sveikatingumo sritį ir norėtų joje ką nors pakeisti“ – savo mintimis dalijosi Klaipėdos sveikatos biuro direktorė.

Gabija Rakauskaitė


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja
Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sv...
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų