Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Komos būklės savaitę išbuvęs V. Grigaravičius: „Maniau, kad jau viskas“

alytusplius.lt | 2014-06-30 15:40:25

Nejutau baimės – tam nebuvo laiko. Tik supratau, kad jau viskas, kad tai jau gali būti pabaiga“, - prisipažino buvęs šalies policijos vadovas alytiškis Vytautas Grigaravičius. Pastaruoju metu jis dažnai girdi sveikinimus sugrįžus į gyvenimą. Savaitę komoje išbuvęs 57 metų vyras taip ir jaučiasi – ištrauktas iš mirties nagų.

Vienas medikas jam atvirai pasakė, kad jeigu taip būtų nutikę prieš kokius penkerius metus, jo gyvybės nebūtų pavykę išgelbėti  - nebuvo tokių galimybių.

V. Grigaravičius
V. Grigaravičius. www.alytusplius.lt nuotr.

Iš naujo mokėsi vaikščioti

Arti nebūties ribos buvusį policijos vadovą atvedė laiku nepradėtas gydyti virusas, kuriuo užsikrėtęs jis, kaip ir daugelis, iš pradžių galvojo: praeis. Bet jis nepraėjo, o išsivystė į abiejų pusių plaučių uždegimą, vos nenusinešusį gyvybės.

„Tie virusai, kaip man sakė medikai,  keičiasi, mutuoja, darosi vis įžūlesni. Toks, kaip mano, gali paveikti ir kitus organus: širdies raumenį ar kitą, silpnesnę, organizmo vietą“, - pasakojo netikėtos patirties įgijęs V. Grigaravičius.

Per savaitę netekusiam septynių kilogramų svorio iš komos pabudusiam vyrui  teko iš naujo mokytis vaikščioti – tam prireikė kelių dienų.

„Aš pats net nesupratau, kad buvau komoje. Kai žmona nubudusiam apie tai pasakė, nustebau. Ta savaitė tiesiog ištrinta iš sąmoningo gyvenimo“, - pasakojo pasveikęs, bet į darbą grįžti dar neskubantis buvęs komisaras, dabar vadovaujantis privačiai įmonei „AS Double Invest“.

Užsikrėtė nuo kosinčio draugo

Tikru išbandymu tapusi V. Grigaravičiaus ligos istorija prasidėjo banaliai: balandžio viduryje viename renginyje jis daug bendravo su savo pažįstamu, kuris smarkiai kosėjo, negalėdamas atsikosėti.

Iki tol jokių negalavimų nejautęs V. Grigaravičius po kelių dienų irgi pradėjo kosėti  - jį kamavo sausas įkyrus kosulys, nuo kurio kartais net pykindavo. Tačiau į medikus vyras nesikreipė: gėrė vaistažolių arbatas, vaistinėje nusipirko pastilių. „Temperatūros nebuvo, galvojau praeis“, - ligos pradžią prisiminė V. Grigaravičius.

Gegužės pradžioje jis darbo reikalais išvyko į Londoną - lydėjo ekspertus.  Prieš kelionę orų prognozėmis nepasidomėjęs V. Grigaravičius išvyko nepasiėmęs šiltesnių drabužių.

„Oras buvo žvarbus, o mums reikėjo keturias dienas dirbti nešildomuose sandėliuose. Ten  buvo vėsu, o išeini į lauką – vėl vėjas. Sušalau. Vienas iš ekspertų irgi peršalo, jam temperatūra pakilo, pradėjo sloguoti. Bet anglai nupirko vaistų, jis iškart pradėjo juos gerti  ir labai greitai pasijuto geriau.

Aš irgi tokių vaistų nusipirkau, bet negėriau – dar nesijaučiau labai prastai“, - pasakojo V. Grigaravičius.

Gydytojai sukėlė dirbtinę komą

Bet savijauta vis prastėjo: grįžus iš Londono namo, kosėjimas vis stiprėjo, netrukus pakilo temperatūra. Vyras išgėrė Londone įsigytų pora piliulių.

Temperatūra nukrito, tačiau pakilo kraujospūdis. Jam reguliuoti  V. Grigaravičius nuolat vartoja vaistus, bet tąsyk jie negelbėjo.  Teko kviesti greitąją pagalbą. Medikams suleidus vaistus, kraujospūdis normalizavosi.

Tačiau kitą rytą nubudęs vyras jautėsi labai keistai – jo širdies pulsas buvo dingęs. Vėl iškviesti greitosios medikai V. Grigaravičių nugabeno į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę, kurioje suteikus pagalbą, jis buvo skubiai išvežtas į Santariškes.

„Buvo sunku kvėpuoti, silpna. Supratau, kad tai ne juokai. Atrodė, kad jau viskas “, - neslėpė  V. Grigaravičius, kuriam Santariškių medikai nusprendė sukelti dirbtinę komą.

Apie joje prabūtą laiką vyras nieko neatsimena – jo tiesiog neliko. V. Grigaravičių stebino tik tai, kad nubudęs iš komos jis suvokė žinąs visą Santariškių reanimacijos skyriaus, kuriame buvo atsidūręs pirmą kartą, patalpų išsidėstymą.

„Kažkodėl buvo jausmas, kad jau esu matęs ir žmones, su kuriais pirmą kartą ligoninėje mačiausi ir kalbėjausi“, - pasakojo V. Grigaravičius, būdamas komoje nematęs jokių paslaptingų ar pranašiškų sapnų.

Nuo virusuotų laikosi saugiu atstumu

Po aštuoniolikos Santariškių ligoninėje praleistų dienų alytiškis išėjo iš jos sustiprėjęs ir atsigavęs. „Turėjau laiko ir galimybę suvokti, kad reikia pradėti labiau branginti gyvenimą, kitaip jį reguliuoti, daugiau dėmesio skirti šeimai, žmonai, anūkams“, - prisipažino V. Grigaravičius.

Su savo pažįstamu, nuo kurio pasigavo lemtingu vos netapusį virusą, jis nebuvo susitikęs, tik kalbėjosi telefonu. „Jis iki šiol tebekosti, bet geria antibiotikus“, - sakė V. Grigaravičius. Dabar sutikęs kosintį ar sloguojantį žmogų, jis nebėga šalin, bet stengiasi laikytis saugiu atstumu.

Buvęs komisaras laikosi gydytojų nurodyto režimo: kasdien sparčiu žingsniu per valandą nueina keletą kilometrų, valgo  daug daržovių, uogų, salotų. Vengia kiaulienos, rūkytų gaminių. Sūdytus lašinukus medikai leido valgyti, bet pieno gaminių liepė atsisakyti.

Patirti išgyvenimai vyrui ir dabar nekelia išgąsčio ar baimės, pagalvojus, kuo viskas galėjo baigtis. „Pripažįstu tą faktą, kad medikai ištraukė mane iš mirties nagų. Labai jiems esu už tai dėkingas“, - santūriai kalbėjo alytiškis, iki šiol neturėjęs jokių rimtų sveikatos sutrikimų.

Aldona Jankauskienė

www.alytusplius.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: koma
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų