Pirmadienis, 2025.05.19
Reklama

Kodėl, pakitus nedarbingumo lygiui, nesikeičia išmoka?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“ | 2017-06-19 10:42:50

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, nedarbigumo išmoka didėja tik esant ryškiam nedarbingumo lygio pokyčiui, tačiau ateityje ši tvarka keisis. Taip sako Socialinio draudimo ir kaupimo pensijų skyriaus vedėja Rita Babenskaitė.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

LRT RADIJO klausytoja Erika iš Kauno teiraujasi: „Mano sūnus serga išsėtine skleroze ir glaukoma, buvo nustatytas 45 proc. neįgalumas ir jis gavo 120 eurų per mėnesį. Dabar neįgalumas padidėjo iki 55 proc., tačiau gauna tiek pat. Kodėl taip yra?“

Socialinio draudimo ir kaupimo pensijų skyriaus vedėja aiškina, kad taip yra todėl, kad, pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, 45–55 proc. nustatytas netektas darbingumas prilygintas buvusiai trečiajai grupei, todėl laikoma, kad pokyčio išmokų atžvilgiu nėra, nes klausytojos sūnus išliko tos pačios buvusios grupės intervale.

Tačiau, Socialinio draudimo ir kaupimo pensijų skyriaus vedėjos teigimu, situacija, nuo 2018 metų įsigaliojus naujai pensijų įstatymo redakcijai, keisis.

„Naujame įstatyme numatyta netekto darbingumo pensijų dydžio susiejimas su kas 5 proc. nustatomu darbingumo lygiu. Kitaip tariat, nuo naujų metų, kai žmonėms bus nustatomi darbingumo lygio procentai, atitinkamai pagal jų procentus, keisis ir pensijų dydžiai“, – tikina R. Babenskaitė.

Taigi, nedarbingumui padidėjus 5 proc., atitinkamai keisis ir pensijos dydis.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užkietėję viduriai: kaip išspręsti šią sveikatos problemą?
Vidurių užkietėjimas – tema, apie kurią mažai kas drįsta kalbėti net su sveikatos specialistais. Daugeliui ji vis...
Pirmą kartą Europoje: Kauno klinikose atlikta procedūra padėjo suvaldyti kepenų naviką vaikui
Kauno klinikų pacientui Kajui buvo vos daugiau nei treji metai, kai Kauno klinikose paaiškėjo, kad kepenyse esantis...
Patinimai nėštumo metu: natūrali kūno kalba ar rimtas signalas?
Nėštumas – ypatingas laikas, kai moters kūnas kiekvieną dieną keičiasi, ruošdamasis naujos gyvybės atėjimui. Tačia...
Šiuolaikinis melanomos gydymas nekeičia gyvenimo įpročių
Andriaus (44 m.) ligos istorija prasidėjo nuo smulkmenos – niežulio kakle. Nacionaliname vėžio centre pakartotinai...
Cukrinis diabetas – grėsmė inkstų sveikatai
Cukrinis diabetas yra viena sparčiausiai plintančių lėtinių ligų pasaulyje, kuri paveikia ne tik kraujagyslių sistemą, b...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų