Lapkričio 19 dieną, 15 val., Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36, Klaipėda) onkohematologinių ligonių bendrija “Kraujas” Klaipėdos publikai pristatys dokumentinį filmą „Kraujo kelias“, jautriai kalbantį apie kaulų čiulpų donorystę – gyvybę gelbstintį meilės artimui aktą.
Filmas atlieka ir informacinę, ir humanistinę, ir meninę funkcijas. Visi kas nori sužinoti, kas tai yra kaulų čiulpų donorystė ir transplantacija – sužinos, tie, kurie ieško gerosios gyvenimo pusės ir nori vėl įtikėti, kad gyvenimas yra gražus – bus įtikinti, o tie kas tiesiog pasiilgo gero dokumentinio filmo, galės džiaugtis – filmas gražus visomis prasmėmis.
Dokumentinio filmo „Kraujo kelias“ premjera, spalį buvo parodyta Vilniaus publikai. Kino teatro „Pasaka“ didžiojoje salėje netilpo žiūrovai. Filmas, kuriame kalbama apie kaulų čiulpų donorystės stebuklą, apie kilnius donorus ir atsidavusius gydytojus, apie pacientus, kurių akyse žmonių gerumas uždega viltį gyventi, sulaukė audringų ovacijų, o jam pasibaigus publika neskubėjo skirstytis – klausinėjo filmo kūrėjų ir herojų apie tai, kas liko už kadro.
Kaulų čiulpų donorystė – unikali organų donorystės forma, kuri gali išgelbėti gyvybes kraujo vėžiu sergantiems žmonėms. Lietuvoje kaulų čiulpų transplantacijos vykdomos jau dvylika metų, o prieš šešerius metus Onkohematologinių ligonių bendrija (OHLB) „Kraujas“ pradėjo informacinę kampaniją „Būk geras“, populiarinančią kaulų čiulpų donorystę. Per tą laiką Lietuvos negiminingų kaulų čiulpų donorų registras padidėjo nuo 250 iki 7000 žmonių.
„Dokumentinis filmas „Kraujo kelias“ – svajonės išsipildymas, - sako OHLB „Kraujas“ pirmininkė Dalia Bielskytė, pati prieš 14 metų išgyvenusi kaulų čiulpų transplantaciją. – Esu viena šio filmo herojų, liudiju laimingai pasibaigusią sunkios ligos istoriją ir džiaugiuosi, kad filmo kūrėjai, taip jautriai ir gražiai pažvelgę į donorystės stebuklą, taip meistriškai atidengę mirties-gyvybės spektaklio uždangą, šimtams žiūrovų primins, kad kiekvienas iš mūsų gali tapti donoru ir dovanoti gyvenimą“.
„Mane sužavėjo stebuklas – tokią sunkią ligą galima išgelbėti tokiu iš pirmo žvilgsnio paprastu veiksmu. Sužavėjo moralinis donorystės aspektas, donorų, gydytojų asmenybės. Visa tai tarsi apgaubta gerosios magijos aura. Visi, su kuo kalbėjome kurdami filmą –pakylėti. O darbus kiekviename žingsnyje lydėjo stebuklai ir sėkmė“, - apie „naujagimį“ filmą kalbėjo viena iš jo kūrėjų, žinoma žurnalistė, prodiuserė Ieva Kašauskaitė-Petrauskienė.
Filmo premjera Klaipėdoje rodoma neatsitiktinai – filmo kūrėjai dėkingi daugeliui Klaipėdos miesto žmonių ir organizacijų: Klaipėdos miesto savivaldybei ir merui Vytautui Grubliauskui, Jūrininkų ligoninės administracijai ir Onkohematologijos skyriaus gydytojams, Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms, medicinos centrui „Lorna“, E. Balsio menų gimnazijai, ypač XX abiturientų laidai, kurių lūpose tiesa apie donorystę pražysta gražiausiais žodžiais.
Premjeroje dalyvaus filmo “Kraujo kelias“ kūrėjai ir herojai. Renginį ves žurnalistė, viena iš filmo kūrėjų, Asta Ramoškaitė.
Premjeros dieną Klaipėdos koncertų salėje veiks fotografijos paroda „Būk geras“ (aut. Arūnas Mėčius, Linas Vasiliauskas, Tomas Kauneckas, Dalia Šukytė).
OHLB „Kraujas“ inf.