Maudyklos klaipėdiečių sveikatai pavojaus nekelia, o štai apie geriamojo vandens kokybę to pasakyti negalima. Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Klaipėdoje, didžiausia geriamojo vandens blogybė - fluoridai. Pernai pirmojoje vandenvietėje jie leistiną normą viršijo net 34 kartus.
Anot Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro pristatytos klaipėdiečių sveikatos stebėsenos 2010-aisiais ataskaitos, geriamajame vandenyje fluoridas yra beskonis, bekvapis, bespalvis ir visiškai tirpus. Tačiau didelė jo koncentracija gali sąlygoti fluorozės atsiradimą, o nitritai, patekę į organizmą, gali sukelti blogesnį organizmo aprūpinimą deguonimi, tai ypač pavojinga kūdikiams.
Pasak Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro sveikatos specialistės Dainoros Bielskytės, viršytos normos nustatytos tik pirmojoje vandenvietėje, kuri vandeniu aprūpina gyventojus į šiaurę nuo Danės upės. Pasak jos, fluoridai - didžiausia tiek Lietuvos, tiek Klaipėdos geriamojo vandens kokybės problema.
AB "Klaipėdos vanduo" jau atlieka pirmosios vandenvietės rekonstrukciją, kurią užbaigus bus išspręsta fluoridų problema.
Klaipėdos maudyklų vandens kokybė pernai vieną kartą buvo neatitikusi nustatytų reikalavimų (Danės paplūdimio poilsio zonoje mikrobiologinė tarša viršijo leistiną normą). Pasak D. Bielskytės, šiaip situacija yra gera. Šiemet visų tyrimu metu leistinos normos neviršytos.
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius triukšmo matavimus uostamiestyje atlieka 42 taškuose tris kartus per parą pavasario, vasaros ir rudens sezonais. 2010-aisiais triukšmo matavimų metu didžiausi viršijimai užfiksuoti rudenį.
Kietosios dalelės, kaip ir kituose Lietuvos bei Europos miestuose - didžiausia oro kokybės problema. Uostamiestyje buvo fiksuoti 4 dalelių viršijimo atvejai. Tačiau 2010-aisiais nebuvo atvejo, kad normų viršijimas būtų tęsęsis ilgiau nei 35 dienas. Miesto centre buvo 32 tokių dienų periodas, o Šilutės plente - 22. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro atstovės, pristačiusios ataskaitą, neneigia, kad atskiromis dienomis irgi yra fiksuojami kietųjų dalelių koncentracijos normos viršijimai ir kad tai daro poveikį žmogaus sveikatai.
Dalia Bikauskaitė