Šeštadienis, 2023.03.25
Reklama

Kaunietis medikas pasirinko darbą Šilutės ligoninėje

2012-02-13 10:21:44

Skubant į susitikimą su Šilutės ligoninės jaunu specialistu, traumatologu ortopedu Tadu Gedvilu prieš akis ant šaligatvio suklupo močiutė, stūmusi vežimaitį. Senolė buvo įsispyrusi į labiau vėlyvam pavasariui tinkamus batus, be pirštinių... Apsidžiaugusios abi, kad atsipirkta tik sumušimu, nuskubėjome kas sau. Užsiminus apie senutę susitikimo metu jaunam medikui, jis patvirtino, kad pastaruoju metu medikai ne tik gydo – neretai jiems tenka spręsti socialines pacientų problemas.

Atviliojo žuvingos vietos

Sprendimą tapti mediku Tadas Gedvilas priėmė tik vienuoliktoje klasėje. Įtakos tokiam pasirinkimui jo tėvai neturėjo (nė vienas jų nėra medikai), labiau lėmė perskaitytos knygos, matyti filmai. „Ir dabar nei lūžių, nei kraujo, tuo labiau daktarų nebijau, nebijau nieko“, – šypsosi traumatologas, tačiau vėliau prisipažįsta, kad Alpėse nuo kalnų su slidėmis nesileistų – aukščio nemėgstąs.

Paklaustas, kas atbloškė tikrą kaunietį (Kaune gimė ir augo) į Šilutę, Tadas Gedvilas nedvejodamas atsako, juk dirbti baigus studijas kažkur reikia, o Pamario kraštas jam patikęs ir anksčiau dėl savo žuvingų vietų. Tuo labiau kad jo išrinktoji, taip pat medikė, esanti iš gretimo – Šilalės rajono. Pasak T. Gedvilo, ne paslaptis, kad dauguma studijas baigusių medikų veržiasi į didžiąsias miestų klinikas, o rajonuose jų nuolat trūksta, nors atlyginimai čia esą didesni nei miestuose.

Tadas Gedvilas pasakoja, kad nemažai patirties įgijo 5 metus dirbdamas gydytoju rezidentu Kauno klinikose. Operacijų atlikta įvairių, net labai sudėtingų. Sunkiausia operuoti stambiuosius kaulus, skeveldrinius lūžius, tokios operacijos užtrunka net 3 valandas. Traumatologija – tokia sritis, kurioje netenka nuobodžiauti. Darbas rajone jam įdomus, nors pripažįsta – nelengvas. Rajoninėje ligoninėje nėra smulkios specializacijos traumatologų, todėl vienam specialistui reikia išmanyti gana plačioje traumatologijos srityje.

T. Gedvilas dirbti Šilutės ligoninėje pradėjo 2011 metų rugpjūčio mėnesį. Pamena, kolegos sutiko draugiškai, ypač nemažą kolegišką paramą jaunas specialistas jaučia iš didelę darbo patirtį sukaupusio skyriaus vedėjo Adulio Valodskos. Po pusmečio darbo Šilutės ligoninėje nusivilti neteko, netrikdo ir važinėjimas į Kauną, kai savaitgaliais nereikia budėti. Medikas sako, kad Šilutėje kol kas tik nuomojasi būstą, o žmona ir dvejų metų dukrelė gyvena Kaune. Žmonai baigus medicinos studijas šeima toliau planuos savo ateitį, gal mielu tapęs darbas Šilutėje Tadui Gedvilui parvilios ir jo žmoną, būsimą akušerę ginekologę.

Medikas sako, kad jam džiaugsmo teikia sveikstantys jo pacientai, tačiau pripažįsta, kad pacientų yra visokių. Vieni, tik suskaudus ieško pagalbos, neretai ateina tik išsikalbėti, kiti, atvirkščiai, leidžia problemai įsisenėti. Tuomet neretai konservatyvus gydymas jau nepadeda, pacientui rekomenduojama operacija.

Pasak T. Gedvilo, traumatologas ortopedas – plati sąvoka, išmanyti viską galima, tačiau vis dėlto geriausia esą specializuotis vienoje srityje. Todėl medikas specializuojasi ir gilina žinias, susijusias su traumų gydymu, kelio, peties sąnarių artroskopija.

Per metus – daugiau nei 600 operacijų

Spaudžiant šalčiams informacijos priemonėse nuolat tenka išgirsti apie sušalusius žmones. Šilutiškiai medikai džiaugėsi, kad dėl nušalimų pagalbos nesikreipta, tačiau šią savaitę į Traumatologijos skyrių paguldyti net du ligoniai, kuriems diagnozuoti galūnių nušalimai. Vienam jų greta nušalimo diagnozuota ir atvira tuberkuliozės forma, todėl ligonis išsiųstas tolimesniam gydymui į Klaipėdą.

Pasak Šilutės ligoninės vyr. gydytojo traumatologo ortopedo Dariaus Steponkaus, per metus traumatologai atlieka daugiau nei 600 operacijų, kurių apie 80 proc. – didžiosios, per 100 visų operacijų sudaro – artroskopinės, kurių metu nereikia daryti didelių įpjovimų. Tokių operacijų privalumai: geresnė diagnostika, mažiau žalojami audiniai, greitesnė pooperacinė reabilitacija, mažesnis pooperacinis skausmas, greitesnis atsistatymas. Pernai ligoninė gavo naują artroskopinę įrangą, tačiau, pasak ligoninės vadovo, įrangos galima pripirkti pačios moderniausios, tačiau svarbiausia išlieka specialistas, kuris ja dirba.

Traumatologijos skyriuje pacientams teikiamos stacionarinės ir dienos chirurgijos paslaugos. Čia gydomi įvairias traumas patyrę pacientai: su įvairiais kaulų lūžimais, audinių sumušimais, lengvo laipsnio nudegimais, lengvomis galvos traumomis, dėl įvairių ortopedinių susirgimų.

Šiuolaikiškai gydomos ir operuojamos visos traumos: siuvamos žaizdos, sausgyslės, plyšę raumenys, trūkę raiščiai, gydomos stuburo, galvos ir dubens traumos. Kaulų lūžiai gydomi daugiausia operaciniu būdu, lūžimų stabilizacijai panaudojant šiuolaikines medicinos priemones. Daromos ir ortopedinės bei kosmetinės operacijos.

Traumatologijos skyriuje yra 18 lovų, pacientus gydo 6 ortopedai traumatologai, dar 5 padeda budėjimų metu, talkina bendrosios praktikos slaugytojos.

Laima Putriuvienė

litera.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
B grupės vitaminai: ar žinote kiekvieno iš jų skirtumus ir poveikį?
Dauguma gali būti susipažinę, kad B grupės vitaminai yra atsakingi už mūsų nervų sistemos palaikymą. Tačiau vertėtų ne...
Pakartotinai skelbiamas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkursas
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia konkursą Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) vadovo pareigoms eiti. Vado...
Tuberkuliozė yra išgydoma, jei laikomasi gydymo režimo
Pagrindinė tuberkuliozės gydymo problema – nutrauktas gydymas ir dėl to besivystanti vaistams atspari liga. Tuberk...
Oro drėkintuvai: ar jums reikia drėkintuvo namuose?
Per dieną įkvepiame daugiau nei 14 000 litrų oro. Palyginkime: dauguma žmonių kasdien išgeria tik apie du litrus vandens...
Kur pirkti dantų irigatorius?
Jeigu norite, kad jūsų šypsena būtų graži – tuomet pirmiausia ji turi būti sveika. Daugeliui atrodo, kad sveiki be...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų