Šeštadienis, 2025.05.03
Reklama

Kampanija „Sumažink tylą“ kviečia kiekvieną prisidėti prie savižudybių problemos sprendimo

vlmedicina.lt | 2014-09-11 11:03:24

Vakar, Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, savanorių dviračių žygiais Lietuvoje prasidėjo antrus metus iš eilės „Jaunimo linijos“ organizuojama savižudybių problemos sprendimui skirta kampanija „Sumažink tylą“. Kampanija siekia telkti Lietuvos visuomenę savižudybių problemos sprendimui ir kviečia mažinti tylą.

Vladas Lašas ir Kauno „Jaunimo linijos“ linijos savanoriai
Vladas Lašas ir Kauno „Jaunimo linijos“ linijos savanoriai. Organizatorių nuotr.

Kodėl „Sumažink tylą“?

Kasmet Lietuvoje nusižudo virš 1000 žmonių. 2013 m. nusižudė 181 jaunas žmogus (15-29 m.). Tai sudaro 29 proc. visų jaunų žmonių mirčių, t. y. beveik kas trečio jauno žmogaus mirties priežastis – savižudybė. Keturi iš penkių nusižudžiusių jaunų žmonių – vaikinai.

Žmonės nusižudo, nes nebeištveria emocinio skausmo. Kentėjimas tyloje užkerta kelią pagalbai ir gali kainuoti gyvybę. Tylėjimas ir aplinkinių baimė paklausti, kas su tavimi vyksta, ar tu galvoji apie savižudybę, taip pat užkerta kelią pagalbai.

Emocinę paramą teikianti „Jaunimo linija“ veikia visą parą ir yra nemokama. Šiuo metu net 250 savanorių dirba „Jaunimo linijoje“, tačiau šis kiekis yra per mažas, kad pagalba būtų suteikta kiekvienam skambinančiam: dalis kenčiančių jaunų žmonių vis dar lieka tyloje. Tiesa, per pastaruosius dvejus metus situacija ženkliai pagerėjo: jei anksčiau „Jaunimo linijos“ savanoriai galėjo atsiliepti tik į kas 20 skambutį, dabar atsiliepiama net į kas 7, tačiau skambučių srautas vis dar per didelis ir nemažai pagalbos ieškančiųjų lieka neišgirsti.

Kampanijos tikslai

Pagrindinis kampanijos „Sumažink tylą“ tikslas – prieinamesnė pagalba jauniems žmonėms. Kampanijos metu „Jaunimo linijos“ atstovai tikisi pritraukti140 žmonių į savanorių parengimo kursus. Planuojama, kad iš šio skaičiaus kursus sėkmingai baigs ir savanoriauti pradės 70 naujų savanorių.

Taip pat bus siekiama surinkti 160 tūkst. litų paramos „Jaunimo linijos“ veiklai bei svetainės www.sumažinktylą.lt lankytojų, kurie sužinotų apie pirmąją pagalbą nusižudyti ketinančiam žmogui, skaičių padidinti iki 25 tūkst.

Kaip galima sumažinti tylą?

„Neviltyje esančiam žmogui gali būti labai sunku pasiryžti paskambinti į „Jaunimo liniją“. Dar sunkiau, jei pasiryžai, paskambinai, o ten užimta. Tam, kad atsilieptume į visus skambučius, mums labai reikalinga kiekvieno pagalba: bet kokio dydžio piniginė auka arba savanorystė „Jaunimo linijoje“. Taip pat siekiame, kad kiekvienas žinotų, ką daryti, jei artimasis užsimena apie savižudybę“, – sako „Jaunimo linijos“ vadovas Paulius Skruibis.

Prisidėti prie savižudybių problemos sprendimo galime kiekvienas pagal savo galimybes: tiesiog paaukoti „Jaunimo linijai“, tapti „Jaunimo linijos“ savanoriu, perskaityti ir pasidalinti informacija apie savižudybių rizikos ženklus ir pagalbos būdus. Visa tai galima padaryti puslapyje www.sumažinktylą.lt.

Kartu su „Jaunimo linija“ šiais metais mažinti tylą kvies Lietuvoje gerai žinomi žmonės – Andrius Mamontovas, Arūnas Sakalauskas, Martynas Levickis, Gabrielius Liaudanskas-Svaras. „Tai, ką daro „Jaunimo linija“, sunku pamatuoti vien statistiniais duomenimis. Būrys jaunų, išsilavinusių ir jautrių žmonių gelbėja gyvenimus. Esu labai laimingas, kartais galintis prisidėti prie jų“,– teigia jau nebe pirmus metus „Jaunimo linijai“ talkinantis A. Mamontovas.

Kampanijos partneriai

Kampanijos „Sumažink tylą“ pagrindinis partneris - jau 12 metų „Jaunimo liniją“ finansiškai remianti telekomunikacijų ir IT bendrovė TEO. Vieningai tylą mažinti padeda: interneto portalai: Delfi.lt, lrytas.lt, 15min.lt, radijo stotis M-1, reklamos agentūra LOWE AGE, kitoks.com, savaitraštis „Savaitė“. Savižudybės problemos sprendimui itin svarbus visuomenės susitelkimas, todėl prie kampanijos kviečiami prisidėti ir kiti žiniasklaidos kanalai bei įmonės. 

„Jaunimo linijos“ informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų