Pirmadienis, 2025.05.05
Reklama

Kaip sutaupyti renkantis vaistus?

vlmedicina.lt | 2013-07-01 17:02:26

Renkantis vaistus ar maisto papildus kokybės reikalavimas itin svarbus. Tačiau, pasak vaistininkų, lietuviai per dažnai kokybę sieja vien tik su kaina. Kai kurie pigiau kainuojantys preparatai nenusileidžia brangesniems jų broliams.

Vaistinė
Redakcijos archyvo nuotr.

Pasikliauja žinomais prekių ženklais

Neseniai rinkos tyrimų bendrovės TNS LT atlikto tyrimo duomenimis, rinkdamiesi vaistus lietuviai daugiau dėmesio skiria žinomam prekės ženklui nei tokios pačios sudėties preparatams, kurių prekės ženklas nėra  toks žinomas. Į tos pačios sudėties, tačiau pigesnius mažiau žinomų prekių ženklų vaistus žvelgiama atsargiau.

Tačiau vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė teigia, kad vaisto kokybės vien su  gamintoju sieti negalima: „Visiems vaistų gamintojams taikomi labai griežti reikalavimai, kurie nepriklauso nuo prekės ženklo žinomumo. Todėl, norint sutaupyti, galima rinktis ir pigesnius vaistus“.

Būdas sutaupyti – generiniai vaistai

Pigesni – vadinamieji generiniai vaistai. Tai pigesnės patentuotų etinių vaistų kopijos, kurių sudėtyje naudojamos tos pačios veikliosios medžiagos ir jų kiekis. Kodėl tuomet skiriasi kaina?

„Sukurti vaistą kainuoja labai brangiai, būtent todėl patento galiojimo laikotarpiu etinių vaistų gamintojai gali pardavinėti juos maksimaliai brangiai. Generiniai vaistai pigesni ne todėl, kad yra prastesni. Gamintojams tiesiog nebereikia papildomai investuoti į jų kūrimą“, – paaiškina vaistininkė V. Bečelytė.

Ji pabrėžia, kad didžiulis kainų skirtumas susijęs tik su skirtingomis gamintojų išlaidomis – juk kurti patentinį vaistą kartais prireikia ir 10–15 metų, o generiniai vaistai gaminami pagal jau sukurtą ir išbandytą formulę. Dėl tokių skirtingų investicijų generinių vaistų gamintojams nustatomos tam tikros „kainų lubos“, kad jie negalėtų iš šių vaistų uždirbti tiek pat, kiek vaistą sukūrę gamintojai. Tačiau saugumo ir kokybės tyrimai pagal įstatymus yra nustatyti vienodi visiems vaistams.

Piniginei palankios ir vaistinių akcijos

„Camelijos“ vaistininkė V. Bečelytė sako, kad sutaupyti vaistams galima ir teisingai pasirinkus, kurioje vaistinėje juos įsigyti: „Ne paslaptis, kad skirtingose vaistinėse tų pačių vaistų kainos skiriasi". Pasiūlyti pigiausius vaistus vaistininkus įpareigoja ir įstatymai: pagal juos privaloma suteikti informaciją apie vaistinėje turimus to paties vaisto analogus ir jų kainas, nurodant ir pigiausią variantą.

„Kartais pacientai į tą pigiausią variantą kažkodėl žiūri įtariai, tačiau tam nėra pagrindo – visiems vaistams galiojančiuose kokybės ir saugumo reikalavimuose išimčių nėra. Todėl, norint sutaupyti, išties verta rinktis pigesnius generinius vaistus“, – sako V. Bečelytė.

Vaistininkė priduria, kad pasirinkusieji pigesnius vaistus dažnai dėkoja vaistininkams už jų rekomendacijas ir vėliau vis dažniau renkasi pigesnius analogus, taip gerokai sutaupydami.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pasiruoškime vasarai: kaip sustiprinti organizmą ir birželį pasitikti žvaliai?
Artėjant vasarai, norisi jaustis žvaliai ir kupiniems jėgų. Tačiau daugeliui pavasario pabaigoje vis dar trūksta energij...
Kodėl vaikai pradeda vartoti psichoaktyvias medžiagas
Smalsumas, noras pritapti, draugų įtaka, nerimas, stresas. Tai tik kelios priežastys, kodėl vaikai ir paaugliai pradeda...
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų