Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Kaip prižiūrėti lūpas žiemą, kad jos neskeldėtų

Parengė Sandra Miškinienė | 2016-12-29 10:01:32

Atsargiau su lūpų balzamu – jis gali pridaryti daugiau bėdų, nei duoti naudos! Visų, naudojančiųjų šį produktą, – tiek moterų, tiek ir vyrų, – medikai primygtinai prašo neįsijausti. Bet kaipgi tą padaryti, jeigu sausos suskilinėjusios lūpos daugeliui mūsų yra nekenčiamas šaltojo sezono atributas?

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Tuo, beje, ir naudojasi gamintojai. Pasižvalgykite progai pasitaikius į visas tas margaspalves tūbeles parduotuvių lentynose, žadančias palengvinti jums žiemos kančias. Bet nors higieniniai lūpų pieštukai išties atrodo patraukliai ir kvepia labai maloniai, jų sudėtyje gali būti medžiagų, dėl kurių suskeldėjusių lūpų problema tik dar labiau komplikuosis.

Tinka toli gražu ne kiekvienas

Kaipgi nepadaryti lemtingos klaidos renkantis apsaugą delikačiausiai ir jautriausiai – lūpų odai?

Pirmas patarimas. Gerame lūpų balzame turi būti drėkinančių priemonių. Pačios veiksmingiausios iš jų – sviestmedžio ir nakvišų aliejai.

Antras patarimas. Įsitikinkite, kad balzamo sudėtyje yra medžiagų, galinčių tą drėgmę sulaikyti – tai yra padengti lūpas savotišku apsauginiu sluoksniu. Šiai grupei priklauso bičių vaškas, vazelinas, kosmetinis parafinas. Dar ir taukai, bet čia jie turbūt ne itin patrauklūs.

Drėkinimas ir gebėjimas drėgmę sulaikyti – du svarbiausi kriterijai, taikomi higieniniams lūpų pieštukams. Tačiau yra ir kitų, specialistų priskiriamų prie pageidautinų kategorijos.

Trečias patarimas. Geriau rinktis balzamą, saugantį nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių. Kaip ir ant įdegio kremo, taip ir ant lūpų pieštuko tūbelių apsaugos faktorius žymimas raidėmis SPF.

Ketvirtas patarimas. Patikrinkite balzamo sudėtį – ar jame nėra komponentų, galinčių sudirginti odą ir išprovokuoti alerginę reakciją. Tokių, suprantama, geriau nepirkti.

Ko gi konkrečiai reikėtų saugotis renkantis lūpų balzamą?

Venkite aromatizatorių

Gėlių, citrusų ar kitų egzotinių vaisių aromatai ir net kramtomosios gumos skonis, sukeliantis malonius prisiminimus apie vaikystę – higieninių pieštukų gamintojams vaizduotės tikrai netrūksta.

Malonu, aišku, kai daiktas, kurį tepame ant lūpų, skoniu nei kvapu neprimena batų tepalo. Tačiau nostalgija ne pati geriausia patarėja kosmetikos klausimais. Nes būtent tokie pabrėžtinai ryškūs aromatai, kaip kramtukės, neretai ir tampa visokiausių nemalonumu priežastimi.

Dažniausiai plonytę lūpų odą sudirgina medžiagos, vadinamos cinamatais. Jų dedama kaip tik dėl malonaus kvapo – ir dar dėl to, kad blokuoja kenksmingus saulės spindulius. Tačiau kartais – o tas nutinka ne taip ir retai, – cinamatai sudirgina odą ir net sukelia alerginę reakciją.

Venkite fenolio arba metanolio

Nors šios medžiagos, kaip žadama, turėtų drėkinti lūpas ir net gydyti žaizdeles, neapsigaukite. Ekspertai rekomenduoja verčiau vengti fenolio ir metanolio. O ypač žiemą, kai jie gali sudirginti lūpas, ir jos taps nepaprastai jautrios.

Venkite vitamino E

Kiek odžių yra prirašyta šiam vitaminui – neįmanoma suskaičiuoti. Esą jis ir gydo, ir drėkina, ir ilgam išsaugo odos grožį. Tačiau tarp ekspertų vitaminas E vis dažniau sukelia ginčų ir nesutarimų. Mat kai kurių tyrimų rezultatai rodo, jog kosmetikos priemonės su šiuo komponentu sukelia alergines reakcijas. Vitamino E priešininkai įspėja, kad jo negalima naudoti pernelyg dažnai, ir kaip neprastą alternatyvą siūlo priemones su bičių vašku. Sako, jis pasižymi tokiomis pat savybėmis, kaip ir vitaminas E, – neleidžia odai išsausėti, bet nedirgina lūpų.

Gal tai priklausomybė?

Dar vienas dalykas, kurį labai svarbu atsiminti: higieninis lūpų pieštukas tinkamas naudoti tol, kol jis padeda jums susidoroti su laikinu – taip, būtent laikinu! – diskomfortu. Kitu atveju galima spėti, jog turite bėdą. Ir tai ne sausos suskilinėjusios lūpos, o tikrų tikriausia priklausomybė.

Štai keli įspėjamieji ženklai, kad jūs ir jūsų lūpų balzamas tapote neišskiriami.

▪ Jaučiate tikrą palengvėjimą ir pasitenkinimą, kai nežinia kelintą kartą per dieną tepate lūpas balzamu.

▪ Šių kosmetikos priemonių bet kokiu pavidalu – tūbelėse, dėžutėse, skystų ar kietų, – galima rasti visose įmanomose vietose: jūsų rankinėje, automobilyje, darbo stalo stalčiuose, spintelėje prie lovos... Taip pat vonioje, tualete, virtuvėje ir dar dievai žino kur.

▪ Lūpas balzamu tepate kas valandą ar pusantros – mažų mažiausiai.

▪ Balzamo gamintojas ir prekinis ženklas jums ne toks ir svarbus – svarbiau, kad jis visada būtų po ranka.

▪ Jeigu nutinka taip, kad parduotuvėje nerandate nusipirkti norimo higieninio lūpų pieštuko, susikremtate.

▪ Jei išėję iš namų susigriebiate, jog nepasiėmėte lūpų balzamo – pamiršote jį namuose, – pradedate dairytis artimiausios vaistinės ar prekybos centro. Kartais vien tam, kad pasinaudotumėte nemokamais pavyzdžiais ir bent tą kartą pasiteptumėte lūpas.

▪ Kai sužinote apie prekyboje atsiradusias naujas balzamo rūšis, iškart pradedate planuoti pirkinius.

▪ Kaina jums svarbi. Kam pirkti vieną brangią priemonę, kai galima už tą pačią kainą nusipirkti dešimt pigesnių? Juk tie higieniniai pieštukai taip greitai pasibaigia! Jei pradėsi vaikytis aukščiausios kokybės, jokių pinigų neužteks...

▪ Porą kartų pamiršote pasitepti lūpas balzamu prieš išeidami iš namų, ir labai greitai jos pradėjo „streikuoti“: ėmė pleišėti, tapo šiurkščios, lūpų kampučiai suskeldėjo. Tai ženklas, kad jūsų lūpos aptingo ir pačios nebeišskiria pakankamai drėgmės. O to priežastis – per dažnai naudojamas balzamas.

▪ Po kiekvieno bučinio su mylimu žmogumi skubate ieškoti drėkinamojo pieštuko? Taip, tai jau priklausomybė.

Idėja – pabandyti patiems

Visiems, kas baiminasi ar tiesiog nemėgsta chemijos, yra galimybė lūpų balzamo pasigaminti ir patiems – namuose.

Štai trys labai paprasti receptai, kurie dar puikūs ir tuo, jog ne tik idealiai tinka žiemai, bet ir yra lengvai pritaikomi individualiems poreikiams keičiant ingredientus pagal savo skonį. Bet jeigu mėgstate vaisius, šokoladą ir kitus saldumynus, šie balzamai jums patiks ir pagaminti pagal originalų receptą. Turėsite tvardytis, kad nuolat nelaižytumėte lūpų, nes, kaip žinote, jos nuo to tik dar labiau išsausėja.

Levandų balzamas. Aromatingas levandų aliejus ne tik garsėja savo raminančiu poveikiu, bet ir skatina odos gijimą.

Šiam receptui reikės 5 lašų levandų eterinio aliejaus, taip pat 4 šaukštų migdolų aliejaus, 1 šaukšto bičių vaško, 1 šaukštelio medaus ir 0,5 šaukštelio vitamino E aliejaus. Dar galite įberti šaukštelį kakavos miltelių – malonesniam skoniui ir spalvai.

Sušildykite aliejų, vašką ir medų viename nedideliame dubenėlyje ant labai silpnos ugnies. Maišykite, kol vaškas visiškai ištirps, tada pamažu sudėkite visus likusius ingredientus po vieną. Dubenėlį nukaiskite ir įstatykite į didesnį dubenį su šaltu vandeniu, o iš ten sudėkite į nediduką indelį, iš kurio lūpų balzamą ir naudosite. Tą galėsite daryti jau po trijų valandų, kai ši puiki priemonė suskeldėjusioms lūpoms visiškai sustings.

Rožių ir kakavos blizgis lūpoms. Ar žinojote, kad tiek rožių žiedlapiai, tiek kakava turtinga antioksidantų? Tai tiesa. Dėl to šie produktai puoselėja lūpų odą – jos tampa lygesnės, atrodo putlesnės.

Balzamui pagaminti reikės 2 šaukštų kokosų aliejaus, 1 šaukšto rožių žiedlapių, kakavos miltelių arba kakavos sviesto, 0,5 šaukštelio vitamino E aliejaus ir 2 lašų rožių aliejaus.

Puodelyje arba gilioje keptuvėje ant labai silpnos ugnies ištirpdykite kokosų aliejų. Kai jis bus šiltas (bet jokiu būdu ne karštas!), sumeskite rožių žiedlapius ir, palikę minimalią ugnį, maišykite valandą. Baigę, nukoškite aliejų per sietą ir supilkite į kitą gilų dubenį, taip pat stovintį ant silpnos ugnies. Tada suberkite kakavos miltelius arba sudėkite kakavos sviestą ir maišykite, kol masė taps vientisa. Supylę vitaminą E ir rožių aliejų, vėl kruopščiai išmaišykite, po to dubenį nukaiskite. Jo turinį supilkite į indelį – po trijų valandų balzamas bus tinkamas naudoti!

Šokolado ir mėtų balzamas. Šokolade esantys antioksidantai ir mėtų eterinis aliejus yra geriausias vaistas išsausėjusioms, suskeldėjusioms lūpoms.

Jums reikės 1 šaukšto tarkuoto bičių vaško, 0,5 šaukštelio kokosų aliejaus, 0,5 šaukštelio sviestmedžio sviesto ir kakavos miltelių arba kakavos sviesto, 0,5 šaukštelio medaus, 0,5 šaukštelio vitamino E aliejaus ir 3 lašų pipirmėčių aliejaus.

Sudėkite sviestmedžio sviestą, kakavos miltelius arba kakavos sviestą ir kokosų aliejų į gilų puodelį ir užkaiskite ant silpnos ugnies, kad sušiltų. Tada suberkite vašką ir labai gerai išmaišykite. Kai masė taps vientisa, nukaiskite ir sudėkite į ją likusius ingredientus visą laiką nepaliaudami maišyti. Po to sudėkite į indelį ir palikite tris valandas sustingti.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų