Penktadienis, 2025.07.04
Reklama

Kaip atrodo gyvenimas senelių namuose?

www.lrt.lt | 2015-04-15 10:42:06

Socialinės globos namai visų pirma yra namai, o juose gyventojai gauna visą reikalingą pagalbą. Taip sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Daiva Buivydaitė.

Senatvė
© Fotolia.com

LRT Radijo klausytoja iš Kauno susidomėjo, kaip atrodo gyvenimas senelių namuose. „Apie šunis daug kalbama, apie kalinių gyvenimą daug kalbama, norėčiau sužinoti apie senelių namuose gyvenančių senelių gyvenimą. Kiek kartų valgyti duoda, ar yra medikas, dantų gydytojas?“ – klausia kaunietė.

Pasak D. Buivydaitės, socialinės globos namai senyvo amžiaus žmonėms visų pirma yra namai. „Gyvendamas socialinės globos įstaigoje žmogus yra iš dalies arba visiškai nesavarankiškas ir gauna visokeriopą pagalbą: visą globą ir, esant reikalui, – slaugą“, – tikina pašnekovė.

Kalbant apie maitinimą, globos įtaiga privalo užtikrinti, kad kiekvienas gyventojas gautų jo fiziologinius poreikius ir sveikatos būklę atitinkantį, reikiamą kiekį energetinių verčių ir kaloringumo turintį maitinimą. „Maitinimas organizuojamas ne rečiau kaip 3–4 kartus per dieną, o esant poreikiui – ir dažniau“, – kalba D. Buivydaitė.

Sveikatos priežiūros paslaugas globos namai taip pat organizuoja, tik skirtumas tas, kad kiekvienas globos namų gyventojas, kaip ir kiekvienas Lietuvos pilietis, yra registruotas pirminės sveikatos priežiūros centre. „Vadinasi, jis turi teisę rinktis ir gydantį šeimos gydytoją, ir sveikatos įstaigą, kuri jam tokias paslaugas teiktų“, – nurodo Socialinių paslaugų skyriaus vedėja.

Globos įstaigos darbuotojai taip pat padėtų susirasti odontologą ar kitą sveikatos priežiūros specialistą, jeigu jo gyventojui prireiktų, tačiau pati įstaiga tokių specialistų neturi.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas