Trečiadienis, 2025.07.16
Reklama

Kai trūksta geležies

valstietis.lt | 2013-05-07 14:30:18

Anemija prasideda dėl mikroelementų ir vitaminų stygiaus, o pavasarį mums jų ypač trūksta. Organizmui stiprinti patariama ruošiamą maistą pagardinti įvairiomis žolelėmis – garšvomis, balandomis ar žliūgėmis.

Dilgėlė
Genovaitės Privedienės nuotr.

Labai naudinga pasikasti pienių šaknų, jas sudžiovinti, sumalti ir vartoti kartą per dieną po arbatinį šaukštelį užsigeriant vandeniu. Jei nebijote kartumo, maistą pagardinkite pienių lapeliais. Jie turi itin daug vitaminų, be to, valo organizmą. Labai daug geležies turi pirmosios dilgėlės, tad virkite iš jų sriubą.

Jei organizmas sunkiai pasisavina geležį, padės trauktinė su burokėliais: sutarkuokite burokėlius, juos sudėkite į stiklainį, užpilkite degtine ir tamsoje palaikykite 12 dienų. Nukoškite gerkite po 30 ml prieš valgį.

Plaučių žolę galima vartoti ir džiovintą, ir žalią. 10 g šios žolės užpilkite stikline verdančio vandens, 20 minučių palaukite ir gerkite po šaukštą 3 kartus per dieną.

Gegužės mėnesį labai naudinga pasirinkti jaunų pelynų. Į 3 litrų stiklainį sudėkite šios žolės, užpilkite degtine ir laikykite kambario temperatūroje, po trijų savaičių nukoškite ir gerkite ryte prieš valgį po vieną lašą, atskiedę šaukšteliu vandens. Geriausia šiuos lašelius gerti tris savaites, paskui daryti savaitės pertrauką ir gerti vėl. Kai kurie žmonės taip per pusę metų visiškai išsigydo anemiją.

Sergant anemija labai naudinga gerti žolelių arbatą: 40 g žemuogių lapelių, 30 g dilgėlių lapų, 15 g erškėtuogių uogų, 15 g rūgštinių gudažolių. Šio mišinio šaukštą užpilkite 300 ml vandens, palaikykite 30 minučių, nukoškite ir gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.

Patartina išbandyti ir šią arbatą: 50 g juodųjų serbentų pumpurų, 80 g erškėtuogių uogų, 50 g melisų lapų, 20 g geltonžiedžių barkūnų žolės, 50 g didžiųjų dilgėlių lapų. Šaukštą šio mišinio užpilkite 250 g ml verdančio vandens, palaikykite 40 minučių, nukoškite. Gerkite po vieną stiklinę tris kartus per dieną.

Erškėtrožių vaisiai yra labai naudingi sergant mažakraujyste ir nusilpus organizmui. Pirmiausiai šiuos vaisius susmulkinkite ir užpilkite 250 g verdančio vandens. Palaukite parą, nukoškite ir gerkite po vieną šaukštą tris kartus per dieną.

Nepamirškite ir šviežiai spaustų daržovių sulčių naudos. Burokėlių sultys su spanguolių sultimis ir medumi jau nuo senų laikų žinomos kaip labai naudingos sergant anemija. Tad jos rekomenduojamos ir vaikams, ir suaugusiems žmonėms.

Zita Mikoliūnienė,

valstietis.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Radiologijos technologo profesija: nepakeičiama net dirbtinio intelekto eroje
Radiologijai išlieka viena kertinių medicinos sričių. Technologinė pažanga dar labiau išplėtė ir sustiprino radiologijos...
Intymi moters higiena vasarą: kaip atostogaujant išvengti nemalonių pojūčių
Vasaros sezonu moters intymiai zonai neretai tenka daugiau iššūkių. Karštis, prakaitas, vandens telkinių vanduo, smėlis,...
Gyvybiškai svarbus genų terapijos vaistas jau pakeliui į gydymo įstaigą
Brangiausias iki šiol Lietuvoje kompensuotas vaistas – spinaline raumenų atrofija sergančiam kūdikiui skirtas genų...
Gydytoja apie moters brandą: kaip palengvinti pokyčius ir išlikti geros savijautos
Menopauzė – natūralus moters gyvenimo etapas, į kurį dažnai žvelgiama su nežinomybe, nerimu ar baime. Tačiau šeimo...
Virškinimo problemos vasarą: kokių produktų vengti ir ką turėti vaistinėlėje?
Virškinimo problemos vasarą lydį dažną atostogautoją: vargina pilvo pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, skran...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų