Sekmadienis, 2024.10.13
Reklama

Išmanusis telefonas – jūsų sveikatos asistentas

vlmedicina.lt | 2015-12-11 00:01:21

Artėjant Naujiesiems daugelis žmonių kuria planus, kaip ateinančiais metais pagerinti savo gyvenimo kokybę. Viena iš aktualiausių sričių yra sveikatos stiprinimas ar sveiko gyvenimo būdo laikymasis. Ne paslaptis, kad entuziazmo laikytis išsikeltų tikslų pavyksta kelias savaites ar mėnesius.

Išmanusis
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Kasmetinėje Amerikos širdies ligų asociacijos (AHA) konferencijoje, šių metų lapkričio mėnesį  vykusioje Orlando mieste, buvo pristatytas unikalus tyrimas, atskleidęs išmaniųjų programų privalumus, formuojant sveiko gyvenimo būdo įpročius, - skelbia everydayhealth.com.

Daugelis žmonių puikiausiai žino šiuos pagrindinius daugelio ligų profilaktikos principus:

1. Mityba, kurioje gausu daržovių ir vaisių.

2.  Sočiųjų riebalų vengimas mityboje.

3.  Kasdieninė 60 minučių aktyvi veikla.

4.  Sėdimos veiklos periodų mažinimas.

Vien tik šių principų žinojimas ar jų laikymasis vieną savaitę per metus neturi jokio teigiamo poveikio sveikatai. Labai svarbu, kad jie taptų ilgalaike kasdiene praktika.

Išmanieji telefonai, kurie yra tapę neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, gali tapti puikiausiais pagalbininkais kontroliuojant  ligos eigą ar siekiant sveiko gyvenimo būdo.

Mokslininkai tyrinėja, kaip šie telefonai galėtų pasitarnauti sveikatai. Jie ieško atsakymų į šiuos klausimus: ar efektyviai išmaniuosiuose įrenginiuose esančios priminimo programos gali motyvuoti laikytis sveiko gyvenimo būdo; kaip dažnai telefonai turėtų mums priminti apie sveikatą; ar reikėtų laikytis  visų sveiko gyvenimo principų vienu metu, ar judėti to link mažais žingsneliais.

Atsakymo į šiuos klausimus ieškoję vieno Čikagos universiteto profesoriai pristatė savo atradimus.

Tyrime dalyvavo 212 žmonių. Jiems buvo duoti išmanieji telefonai su programėlėmis, padedančiomis sekti savo sveikatos būklę. Taip pat jie gavo žingsniamačius, kurių parodymus įvertindavo išmanioji programa.

Kontrolinę grupę sudarė žmonės, kuriems buvo suteikta įprastinė gydytojo konsultacija su rekomendacijomis. Tačiau šie žmonės neturėjo išmaniojo telefono kaip pagalbininko siekiant sveikatingumo pažangos.

Po trijų mėnesių tiriamieji, kurie naudojosi išmaniosiomis programomis, buvo daug aktyvesni, sveikiau maitinosi ir aktyviau sportavo negu tie, kurie jomis nesinaudojo. Šie žmonės sveikai maitinosi ir išliko fiziškai aktyvūs ir per likusius 9 tyrimo mėnesius.

O kaipgi sekėsi tiems, kurie iškart pradėjo laikytis visų sveiko gyvenimo būdo principų, ir tiems, kurie pradėjo judėti sveiko gyvenimo link mažesniais žingsneliais? Abiem grupėms sekėsi puikiai. Tačiau buvo pastebėta, kad pastaroji pacientų grupė, judėjusi link pažangos mažesniais žingsneliais, rinkosi sveikesnius gyvenimo įgūdžius už tuos, kurie visko ėmėsi iš karto. Tiriamieji, kurie nesinaudojo išmaniosiomis programomis, sveikai gyventi sugebėjo pirmus tris tyrimo mėnesius, tačiau kitų 9 mėnesių laikotarpiu jie sugrįžo prie ankstesnio gyvenimo įpročių.

Taigi grįžtamasis ryšys ir atskaitomybė yra svarbūs palydovai, siekiant išlaikyti sveiko gyvenimo įpročius. Išmanusis telefonas gali tapti puikiu pagalbininku, nes gali fiksuoti ir informuoti jus apie jūsų fizinį aktyvumą, sveikos mitybos pasirinkimus, motyvuoti jus laikytis dienos ritmo. Trumpalaikių įsipareigojimų laikymasis gali padėti suformuoti ilgalaikius gerus įgūdžius, kurie ženkliai pasitarnaus stiprinant jūsų sveikatą.


Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų