Sekmadienis, 2023.05.28
Reklama

Ilsėtis – pamiršus rūpesčius

2017-07-20 09:44:38
Per atostogas būtina pakeisti ne tik aplinką, bet ir gyvenimo būdą. Ir šviečiant saulei, ir lyjant, net jei šalta ar karšta, reikia stengtis kuo ilgiau būti gryname ore ir kuo daugiau judėti. Nors atostogos skirtos tam, kad pailsėtum, leisti valandų valandas nieko neveikiant ir gaila, ir nesveika.
Sudėtingesnėmis darbo sąlygomis dirbantiems medikams atsorado viltis vėl turėti ilgesnes atostogas. Fotolia.com
Protinį darbą dirbantiems žmonėms specialistai rekomenduoja aktyvų poilsį: važinėti dviračiu, vaikščioti, bėgioti, sportuoti. Ir tiems, kurie kasdien dirba fizinį darbą, poilsis be judėjimo nepatartinas. Jei visą dieną išgulėsite miške arba paplūdimyje, namo grįšite pavargę, kaip po sunkios darbo dienos.
Kad pailsėtų ir atsinaujintų nervų sistema, sumažėtų įtampa, būtina pakeisti aplinką. Jeigu aplinkybės neleidžia ilgesniam laikui išvykti iš namų, tai bent kas antrą dieną iš ankstaus ryto susiruoškite į gamtą. Gryname ore būkite iki pat vakaro.
Yra žmonių, mėgstančių atostogas dalyti į dvi ar net tris dalis. Toks poilsis nėra visavertis, mano specialistai. Jie teigia, kad bent septynios dienos prarandamos adaptacijai, nes pasikeičia įprastas gyvenimo ritmas.
Pirmos atostogų dienos paprastai praleidžiamos namuose. Ilgiau pamiegama, atliekami visi svarbiausi ruošos darbai, kad likus dienai kitai iki darbo nereikėtų pulti tvarkytis. Išvažiuojant kur nors pailsėti, būtina namie palikti visus tarnybinius ir šeiminius rūpesčius, visas neišspręstas problemas ir atostogų metu jų negvildenti: visa tai palauks.
Jūros terapija
Specialistai teigia, kad dvi savaitės poilsio pajūryje atstoja keturių savaičių poilsį prie upės ar ežero. Dabar plačiai populiarinama jūros terapija. Jūros oras pagerina medžiagų apykaitą, vidaus sekrecijos liaukų veiklą, kraujotaką, kraujyje padaugėja hemoglobino, normalizuojasi fosforo ir kalio apykaita, padidėja atsparumas persišaldymui ir infekcinėms ligoms. O svarbiausia – ir kūnas, ir oda atjaunėja.
Jei gydytojai maudytis nerekomenduoja, braidykite vandenyje, vaikščiokite krantu toli toli, kvėpuokite sūrų pajūrio orą, prisotintą įvairių druskų ir jodo. Grįždami pakrante kas keliolika žingsnių įbriskite aukščiau kelių į jūrą. Tai labai stiprina šlaunų raumenis.
Pakeliui į paplūdimį arba grįždami iš jo peršokite kiekvieną griovelį ar kelmą, paeikite keletą žingsnių ant kulnų, paskui aukštai pasistiebę – ant pirštų galų. Kiekvienas judesys pagyvina kraujo apytaką, pagilina kvėpavimą, o su oru organizmas gauna deguonies, būtinos gyvybinei veiklai.
Geriausias masažas
Maudytis pradėkite, kai vandens temperatūra ne žemesnė kaip 17 laipsnių šilumos, o diena saulėta ir nevėjuota. Plaukimas ne tik mažina svorį, bet ir tarsi nušlifuoja kūną. Tai – geriausias masažas. Be to, plaukiant mankštinami krūtinės raumenys, vanduo grūdina organizmą. Tačiau pasikaitinus tuoj pat maudytis kenkia sveikatai.
Nuo ilgo buvimo saulėje įkaista ne tik odos paviršius, bet ir gilesni jos sluoksniai. Odos kraujagyslės išsiplečia, į jas priplūsta daug kraujo. Nuo šalto vandens kraujagyslės staiga susitraukia, į jas patenka mažiau kraujo.
Šitokių staigių permainų širdis labai nemėgsta, todėl į jūrą galima bristi tik atvėsus. Prieš einant maudytis reikia pabūti pavėsyje arba pasivaikščioti prie pat vandens. Kūną prie šalto vandens pratinkite po truputį. Įbridę iki kelių, nusiplaukite kojas, rankas, paskui – krūtinę. Išsimaudę nepamirškite nusišluostyti rankšluosčiu.
Per atostogas nelepinkite savęs kaloringu maistu. Valgykite daugiau pieno produktų, žuvų patiekalų, daržovių vaisių.
Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lėtinė inkstų liga paliečia milijonus europiečių: kaip ją atpažinti?
Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milij...
Pagalba kenčiantiems nuo psichikos ligų prieinama ne tik specializuotose įstaigose
„Ilgą laiką kęsti psichologinį diskomfortą, susitaikyti su slogia nuotaika, prarastu gyvenimo džiaugsmu ar bandyti...
Veiksmingiausi būdai pasirūpinti savo psichikos sveikata
Dabartiniame pasaulyje, susiduriant su pandemija, klimato kaita, finansiniu nesaugumu, karu ir kitais iššūkiais, tinkamo...
Kepenys – vienas svarbiausių organizmo instrumentų: kaip atpažinti ir gydyti pažeidimus?
Kepenys – didžiausias žmogaus vidaus organas bei stambiausia virškinimo liauka atliekanti daugiau nei 500 funkcijų...
Pablogėjusi savijauta gali reikšti skydliaukės sutrikimus. Kaip atpažinti?
Slenkantys plaukai, nerimas, svorio pokyčiai – skydliaukės hormonų disbalanso pranašais gali tapti simptomai,...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų