Pirmadienis, 2025.05.05
Reklama

Į pacientų burnas kiša nesterilius instrumentus

Inga Smalskienė | 2016-09-20 10:17:28

Panevėžio miesto odontologijos kabinetuose ir klinikose, tarp jų ir privačiose, gyventojai negali jaustis tikri, kad nebus užkrėsti hepatitu ar kitomis infekcinėmis ligomis. Tokią išvadą padarė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Panevėžio departamento specialistai, planine tvarka patikrinę 48 miesto odontologijos įstaigas.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Ant instrumentų – apnašos

Ketvirtadalyje jų nustatyta įvairių pažeidimų, daugiausia susijusių su netinkamu medicinos prietaisų valymu, dezinfekavimu ir sterilizavimu.

Pasak NVSC Panevėžio departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Justinos Servetkienės, ant odontologų naudojamų instrumentų rasta įvairių apnašų, pavyzdžiui, plombų likučių, kurių tinkamai valant ir sterilizuojant įrankius nebūtų.

Dalyje odontologijos kabinetų ir klinikų dezinfekciniame tirpale pamerkti instrumentai nebuvo visiškai apsemti, o vadinasi, jie nebus ir pakankamai sterilūs.

Instrumentai buvo sterilizuojami nesandariose pakuotėse (buvo pažeista jų užlydymo sienelė).

Sterilizuojami paketai nebuvo paženklinti taip, kaip reikalaujama, dokumentuose nebuvo reikalingų įrašų, pagal kuriuos būtų galima sužinoti, kada kokiam pacientui buvo panaudotas tam tikras instrumentų rinkinys.

Jeigu pacientą odontologai užkrėstų, pavyzdžiui, hepatitu C, nebūtų galima nustatyti jų kaltės net ir tuo atveju, jeigu žmogus apskritai nebūtų patyręs daugiau jokių invazinių procedūrų.

Kai kuriose odontologijos įstaigose trūko rankų higienai, patalpų valymui skirtų priemonių. Medicininės atliekos nebuvo surenkamos į tam skirtas pakuotes, o metamos į komunalinėms atliekoms skirtas šiukšliadėžes.

Ne ką geriau ir kitur

NVSC Panevėžio departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Vida Vyčienė akcentavo, kad tai buvo planinis patikrinimas, taigi odontologijos klinikos iš anksto buvo informuotos apie visuomenės sveikatos specialistų vizitą ir galėjo jam pasiruošti.

„Pranešę apie planinį patikrinimą, paprastai sulaukiame nemažai odontologų skambučių dėl vienos ar kitos higienos normos. Manau, kad odontologams, turintiems aukštąjį medicininį išsilavinimą, pakanka kompetencijos suprasti visuomenės sveikatos saugos svarbą, bet veikiausiai trūksta atsakomybės. Šiuo atžvilgiu situacija nėra gera ne tik Panevėžio, bet ir kitų apskrities miestų odontologijos įstaigose“, – „Sekundei“ tvirtino vedėja.

Visuomenės sveikatos specialistai Panevėžio apskrityje patikrino 27 odontologijos paslaugas teikiančias įstaigas : 9 Rokiškio, 8 Kupiškio, 6 Pasvalio, 4 Biržų rajonuose.

Iš viso apskrityje buvo patikrintos 75 įstaigos. Iš jų beveik trečdalyje – 21-oje – nustatyti įvairūs pažeidimai.

Skundų negavo

NVSC Panevėžio departamentas nėra gavęs skundų, susijusių su odontologų nepakankamu higienos reikalavimų paisymu. Specialistų tai nestebina, nes pacientai net nenumano, kokius instrumentus jiems į burnas kiša odontologai.

V. Vyčienė gyventojams pataria atkreipti dėmesį į akivaizdžius higienos pažeidimus, pavyzdžiui, jei gydytojas, trumpam atsitraukęs nuo paciento, kalba telefonu, pildo dokumentus ir vėl grįžta prie darbo mūvėdamas tomis pačiomis pirštinėmis.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų