Vasario 4-oji – Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Tai diena, skirta kalbėti ne tik apie vėžio prevenciją, diagnostiką ar gydymą, tačiau ir atkreipti dėmesį ir į sergančiuosius onkologinėmis ligomis bei praskaidrinti jiems dieną. Būtent todėl vasario 4-oji tapo neeiline Kauno klinikų Vaikų onkologijos ir hematologijos sektoriui – Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) kartu su Kaniterapinės pagalbos centru padovanojo vaikams kelias valandas džiaugsmo – susitikimą su kaniterapiniais šunimis.
Kaniterapija – bendravimas su šuniu, skirtas sustiprinti žmonių emocinę, psichinę, socialinę ir kognityvinę būklę. Nors Lietuvoje šis metodas žengia pirmuosiuos žingsnius, užsienyje jis jau seniai taikomas praktiškai įvairiose terapinėse srityse, įskaitant ir onkologinių ligonių psichologinę reabilitaciją.
Kaniterapinės pagalbos centro entuziastai jau kurį laiką mėgina išplėsti savo veiklą ir mūsų medicinos įstaigose, tačiau mažuosius onkologinius pacientus jie lankė pirmąkart. Samojedas, špicas, Sibiro haskis, niufaundlendas ir spanielis – šių veislių atstovai, lydimi savo šeimininkų, lankėsi pas onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Kiekvienas vaikas turėjo progą ne tik pamatyti, kaip šunys reaguoja į jiems skiriamas komandas, bet ir patys vadovauti šunims.
Džiugu, kad galimybė pabūti su šiais naminiais gyvūnais vaikams suteikė tiek džiaugsmo, juoko ir gerų emocijų. Vis tik tam reikėjo ir kruopštaus pasiruošimo – šunų psichika yra periodiškai testuojama, jie reguliariai dresuojami, o prieš lankantis ligoninėje turėjo būti patikrinti veterinaro. Pozityvi vaikų patirtis, jų tėvų palaikymas ir skyriaus darbuotojų supratingumas lėmė sėkmingą ir motyvuojantį vizitą tiek pacientams, tiek savanoriams.
Kaniterapinės pagalbos centro vadovė Iveta Lekeckaitė-Šikšniuvienė džiaugiasi ne tik atsivėrusiomis bendradarbiavimo galimybėmis, bet ir besikeičiančiu visuomenės požiūriu į alternatyvias gydymo priemones. Renginyje dalyvavo ir paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė ir projektų vadovė Dovilė Marčinskaitė, kurios ketina šią teigiamą patirtį bandyti įgyvendinti ir VUL Santariškių klinikose.