Sekmadienis, 2023.05.28
Reklama

Gegužės 16-ąją Lietuvoje pirmą kartą bus minima kraujo diena

vlmedicina.lt | 2013-05-15 10:37:44

Onkohematologinių ligonių bendrija (OHLB) „Kraujas“ gegužės 16 –ąją pirmą kartą Lietuvoje kviečia visuomenę paminėti kraujo dieną. „Šią gražią pavasario dieną bendrija kviečia susiburti sunkios kraujo ligos paliestus žmones, jų artimuosius, medikus, sveikatos politiką formuojančius asmenis ir pasidžiaugti pasiektais gydymo rezultatais, išsakyti savo svajones, lūkesčius, problemas“, – pasakoja Ieva Drėgvienė, bendrijos „Kraujas“ pirmininkė.

Kraujas
Redakcijos archyvo nuotr.

 Tradicija kiekvieną pavasarį minėti kraujo dieną (Hema-day) gyvuoja ir Skandinavijos šalyse.

Šiemet pirmą kartą minėdama kraujo dieną bendrija OHLB „Kraujas“ Vilniuje organizuoja seminarus pacientams ir jų artimiesiems, taip pat ir bendrosios praktikos gydytojams.

„Būtent bendrosios praktikos gydytojų kompetencija yra labai svarbi diagnozuojant sunkias kraujo ligas, nes į juos dažniausiai kreipiasi žmonės pasijutę blogai. Medikams skirtame seminare VUVL Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro gydytojai skaitys pranešimus apie  tai, kaip atpažinti kraujo ligų simptomus, apie naujausius diagnostikos metodus ir  Lietuvoje taikomą gydymą“, – pasakoja I.Drėgvienė.

Pacientams ir jų artimiesiems skirtame seminare Sveikatos apsaugos ministras V.P.Andriukaitis pristatys sveikatos apsaugos gaires, VUVL Santariškių klinikų hematologai pasakos apie kraujo ligų lėtinės mieloleukemijos, lėtinės limfoleukemijos, mielominės ligos gydymą ir pacientų režimą.

„Didelį dėmesį minėdami kraujo dieną skirsime pacientų psichologinės pagalbos temoms. Apie tai pakvietėme kalbėti profesionalius psichologus, o taip pat pristatysime ir bendrijos „Kraujas“ galimybes suteikti psichologinę ar socialinę paramą žmonėms, kuriems diagnozuota kraujo liga“, – pasakoja I.Drėgvienė.

Bendrija „Kraujas“, pasitelkusi sunkias kraujo ligas įveikusius savo narius ir tapusius savanoriais ligos ambasadoriais, ketina dar intensyviau teikti psichologinę pagalbą, dalintis patirtimi su tais, kuriems diagnozuojama onkohematologinė liga.

„Su sunkios ligos diagnoze susidūrusiam pacientui vien tik gydymo kartais nepakanka, kito žmogaus patirtis, pasidalinta istorija, išgyvenimai gali įkvėpti ir suteikti daugiau jėgų kovoti su liga. Todėl norime visiems panašaus likimo ištiktiesiems suteikti kuo daugiau galimybių bendrauti, palaikyti vieni kitus. Kraujo dienos minėjimas – viena jų“, – neabejoja I.Drėgvienė.

Kraujo dienos minėjimo renginiai vyks gegužės 16 d. „Radisson Blu Hotel Lietuva“ konferencijų centre. Daugiau informacijos ir konferencijų programas galima rasti: www.kraujas.lt/?lt/news/view/105

Kraujo dienos akimirkas fiksuos fotografas Tomas Kauneckas, kuris jau yra surengęs 2 parodas „Šypsena I“ ir „Šypsena II“, kuriose – onkohematologinių pacientų ir Lietuvos gydytojų hematologų portretai. Menininkas tikisi netrukus po kraujo dienos minėjimo pristatyti visuomenei ir trečiąją triptiko „Šypsena III“  parodą.

 Apie bendriją „Kraujas“

Daugiau nei 10 metų veikianti  OHLB „Kraujas“ siekia būti lygiaverčiu partneriu sveikatos sistemoje sprendžiant onkohematologinėmis ligomis sergančiųjų problemas ir  lūkesčius. OHLB „Kraujas“ prisiima ugdyti pacientus, skatinti jų aktyvumą ir domėjimąsi ligos specifikos ir pažangių gydymosi galimybių klausimais, teikti onkopsichologinę ir socialinės integracijos pagalbą onkohematologiniams pacientams, bei teikti pasiūlymus sveikatos politikams gerinant pacientų priežiūrą ir socialinę integraciją.

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lėtinė inkstų liga paliečia milijonus europiečių: kaip ją atpažinti?
Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milij...
Pagalba kenčiantiems nuo psichikos ligų prieinama ne tik specializuotose įstaigose
„Ilgą laiką kęsti psichologinį diskomfortą, susitaikyti su slogia nuotaika, prarastu gyvenimo džiaugsmu ar bandyti...
Veiksmingiausi būdai pasirūpinti savo psichikos sveikata
Dabartiniame pasaulyje, susiduriant su pandemija, klimato kaita, finansiniu nesaugumu, karu ir kitais iššūkiais, tinkamo...
Kepenys – vienas svarbiausių organizmo instrumentų: kaip atpažinti ir gydyti pažeidimus?
Kepenys – didžiausias žmogaus vidaus organas bei stambiausia virškinimo liauka atliekanti daugiau nei 500 funkcijų...
Pablogėjusi savijauta gali reikšti skydliaukės sutrikimus. Kaip atpažinti?
Slenkantys plaukai, nerimas, svorio pokyčiai – skydliaukės hormonų disbalanso pranašais gali tapti simptomai,...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų