Trečiadienis, 2023.05.31
Reklama

Gal žinote gerą būrėją?

psichologas.info | 2012-02-02 23:55:35

- Norėjau jūsų paprašyti, gal žinot kokią būrėją, juk jūsų pacientai dažnai vaikšto pas jas. Kuri geresnė?

- Taip, vaikšto, gal net dažniau, negu įsivaizduojate. Bet jei egzistuotų tokia aiškiaregė, kuri tikrai žinotų ateitį, tai visi pas ją ir eitų. O dėl ko norite eiti pas būrėją?

Redakcijos archyvo nuotr.

- Vis dar negaliu pasirinkti tarp vyro ir draugo. Ir atsitik tu man taip! Niekada nemaniau, kad galėčiau taip įstrigti. Kai aš susitikau draugą, buvau įsitikinusi, kad vyrui jau seniai neįdomi. Vyras iš pradžių trankė, paskui pradėjo kartis, pjaustytis, todėl man pasidarė jo gaila. Dabar pasirinko gerumo taktiką. Bet pagalvojau: gal man to sekso nebereikės paskui, vis vien jau penkiasdešimt, ne jaunystė. Naujas draugas mažai uždirba, o vyras – neblogai.

- O jausmai?

- Su vyru aš negaliu nei bendrauti, nei mylėtis, net nenoriu, kad prisiliestų prie manęs. Tada jis veržiasi bent pagulėti šalia – na, tai pagulėk. Bet mylėt jis nemoka. Tačiau dabar jau su nauju draugu jo sode „bendrą ūkį vedam“, viską sodinam, su vyru į kaimą nebevažiuoju. Einu iš namų, jis sako: „Tai į sodą?“ Vis bamba, kamantinėja. Su draugu neblogai, bet jis irgi kenčia. Vis klausia, kada iškraustysiu vyrą, juk butas tai mano, tada jis pas mane atsikeltų. Aš egoistė, naudos žiūriu – su kuriuo geriau. Gal būrėja pasakys?

- O jūs pati nežinote, su kuriuo geriau?

- Aš bijau.

- Kiek laiko jau bijote?

- Dvejus metus su jais abiem. Gal man kas su galva negerai? Aš nuolat nežinau, ko noriu. Nieko negaliu padaryti. Galima ir taip gyventi, bet sveikatai kenkia.

- Panašu, kad iki šiol gyvenime nesirinkote ir nemokate apsispręsti. Panašu, tie du vyrai jus tąsys, kol patys nuspręs.

Daugybė mano klientų kreipiasi į įvairias būrėjas ir aiškiareges. Ar prognozės pasitvirtina? Nelabai. Pačios būrėjos (kurių irgi būna tarp klientų) sako, jog vieną dieną burti sekasi geriau, kitą – blogiau, vienam žmogui burti lengviau, kitam – sudėtingiau. Sunkiau sekasi pasakyti apie toesnius įvykius, lengviau – apie nutiksiančius netrukus. Neblogai atspėjama sveikata, bet daug menkiau – santykių eiga. Vienu žodžiu, paklaida didelė. Teigia, kad norėdami tiksliai nuspėti ateitį (ne tą, kurios trokšta besikreipiantis), būrėjai turi būti ypač skaidrios būsenos. Bet akivaizdu, kad daugelis būrėjų dažnai yra keistos, blogai socializuotos asmenybės, labiau primenantys psichikos ligonius, ir apie skaidrumą nėra kalbos.

Tai kodėl pas juos vaikštoma? Gal tai – pigus ir įdomus žaidimas, apie kurį niekas nesužinos, ir todėl ne gėda? Kita vertus, ne kartą teko būti liudininke, kai būrėjos prognozė pasitvirtina net 50 procentų! Iš kur jie traukia spėjimus? Pvz., moteris klausia, ar skirtis, bet giliai širdyje nė už ką neatsisakytų vyro, tik nepabandžiusi likti be jo to dar nežino. Taigi informacija jau yra dabartyje, tik kaip ją perskaityti? Geštalt psichologijoje naudojamas toks metodas: „O jūs apsimeskite, kad žinote. Koks tada būtų atsakymas?“ Jei atsakymą vidinis balsas pateikia iš karto – tai gali būti tiesa, jei ima abejoti – atidėkite klausimą kitam kartui. Būrėja tampa tarpininke tarp žmogaus ir pasąmonės, kaip ir psichoterapeutas. Žinoma, pasitaiko ir sunkiau paaiškinamų tikslių prognozių, bet apie jas iš klientų išgirstu gana retai.

Ir visgi, net jei būrėjai teisūs, tai žmogaus nepakeičia: ir toliau tenka prakaituoti psichoterapeutui. Kada kreipiamasi į būrėjus? Tada, kai bijoma neapibrėžtumo. Bijoma sustoti ir pamąstyti: kaip gyveni, ko nori, kurlink viskas veda. Bijoma papasakoti apie sunkumus savo draugams ir paklausti, ką jie galvoja. (Kažkuo panašu į naujo ypatingo maisto papildo paieškas, užuot pajudėjus fiziškai ir nepersivalgius.)

Klientė mano, kad būrėja geriau už ją pačią pasakys, kuris vyras tinkamesnis. O jei būrėja suklys? Kita vertus, jei būrėja pasakys, ar klientei užteks drąsos, jei jau dvejus metus nė iš vietos? Juk neryžtingumas – savybė, kurią gana sunku pajudinti ir ilgalaikėje psichoterapijoje.

Pranciškonų vienuolis iš Kretingos sako: Dievui visai nesvarbu, kiek kartų jūs buvote mišiose. Nesvarbu, kiek sukalbėjote maldų. Mišiose mes nenaudojame jokių magiškų ritualų. Jeigu jūsų galvoje nieko nevyksta, tai nieko ir nebus.

Genovaitė Petronienė

psichologas.info

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Psichologija
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Psichiatras: didžiuotis, kad miegate 5 valandas, nėra ko – už tai atsiimsite senatvėje
Nors paskutiniu metu vis daugiau kalbama apie psichinę sveikatą, skatinama ja rūpintis ir iškilus sunkumų kreiptis į psi...
Atmintinė nėštumą planuojančioms ir jau besilaukiančioms – ką svarbu žinoti?
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienos moters gyvenime, kupinas naujų patirčių ir potyrių. Vis dėlto planuoja...
Virškinimo sistemos ligos: sveikatai palanki mityba svarbi nuo pat naujagimystės
Virškinimo sistemos ligos itin dažnos: jomis serga apie 300 mln. žmonių Europoje. Nuo 2000 m. iki 2019 m. virškinimo sis...
Oda šiltuoju sezonu – kaip ją apsaugoti ir tinkamai pasirūpinti?
Ultravioletiniai (UV) spinduliai – ne vienintelis pavojus, tykantis odos atšilus orams. Sausa oda dėl drėgmės...
Lėtinė inkstų liga paliečia milijonus europiečių: kaip ją atpažinti?
Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milij...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų