Pirmadienis, 2023.05.29
Reklama

Duris atvėrė rekonstruotas Vilniaus psichikos sveikatos centro korpusas

vlmedicina.lt | 2013-06-05 11:00:17

Po dviejų metų trukusių statybos darbų atidarytas Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro rekonstruotas korpusas.

Patalpos
Redakcijos archyvo nuotr.

Pasak legendos, savo rūmus ligoninei padovanojo tuometinis grafas, po viename pastatų jo šeimai įvykusios nelaimės. Kurį laiką čia buvo gydomi tuberkulioze sergantys pacientai. O 1927 m. šiame Sapiegos parko kampelyje buvo atidaryta 120 vietų psichiatrijos ligoninė. Iki tol Vilniuje veikė nedideli psichiatrijos skyriai Šv. Jokūbo ir Antakalnio ligoninėse.

2011 m. spalio 25 d. VĮ Vilniaus miesto psichikos sveikatos centrui, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai ir Ūkio ministerijai pasirašius trišalę projekto finansavimo ir administravimo sutartį, pradėta dviejų Centro korpusų – 5 ir 6 - rekonstrukcija, kurios metu pastatai buvo sujungti, iškeltas trečias aukštas.

Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro įgyvendintam projektui buvo skirta beveik 2 mln. Lt lėšų suma iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Sveikatos centro 5 ir 6 korpusai buvo statyti prieš kelis dešimtmečius 1964 m. ir 1983 m., pasižymėjo ypač blogomis šiluminėmis savybėmis. Nebuvo vėdinimo sistemos, vienintelis oro patekimo kelias – per langus, dėl ko buvo patiriami dideli šilumos nuostoliai, be to, pacientai ir personalas dažnai sirgdavo peršalimo ligomis.

Projekto įgyvendinimo metu apšiltintos sienos, grindys, rekonstruotos stiklo atitvaros, pakeisti langai ir durys, modernizuota šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema, vėdinimo ir apšvietimo sistema.

Atlikus pastatų rekonstrukciją, jau ateinančią žiemą planuojama, jog nuo bendro šilumos suvartojimo bus sutaupoma net 38%.

„Įgyvendinus projektą pagerės medikų darbo sąlygos, pacientai bus gydomi gražioje ir jaukioje aplinkoje, bus užtikrintos kokybiškesnes paslaugas“, – sako VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros Energetikos projektų valdymo skyriaus projektų vadovė Jovita Ažukienė.

Valstybės biudžeto lėšos skirtos projektui siekia 271 tūkst. Lt.

Patalpose įrengti nauji baldai, kompiuteriai, įkurti šviesūs ir erdvūs poilsio kambariai, jaukios valgyklos, naujos palatos, sanitariniai mazgai.

Naujame korpuse veikia du skyriai – 40-ies lovų poūmio psichiatrijos skyrius ir 20-ies vietų dienos stacionaras. Šiuose skyriuose vyksta ir universitetiniai mokymai.

Iš ES struktūrinių fondų nebuvo finansuoti mansardinio aukšto statybos darbai bei santechninių prietaisų įrengimo.

Ligoninė teikia antrinio lygio psichiatrijos stacionarines, dienos stacionaro ir ambulatorines paslaugas. Taip pat ligoninėje veikia modernios, vienintelės ne tik Lietuvoje, bet aplinkinėse šalyse Valgymo sutrikimų, Krizių intervencijos tarnybos, Psichoterapijos dienos stacionaras.

Didelis dėmesys skiriamas naujų, humaniškų psichikos sveikatos paslaugų diegimui, reabilitacijai. Ligoninėje veikia moderni Psichosocialinės reabilitacijos tarnyba, visi pacientai gali naudotis naujai įrengta sporto sale. Ypatingas dėmesys skiriamas pacientų teisių atstovavimo ir gynimo klausimams, veikia pacientų klubas, pacientų Taryba, ligoninėje dirba nepriklausomi pacientų patikėtiniai.

Lietuvos verslo paramos agentūra

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lėtinė inkstų liga paliečia milijonus europiečių: kaip ją atpažinti?
Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milij...
Pagalba kenčiantiems nuo psichikos ligų prieinama ne tik specializuotose įstaigose
„Ilgą laiką kęsti psichologinį diskomfortą, susitaikyti su slogia nuotaika, prarastu gyvenimo džiaugsmu ar bandyti...
Veiksmingiausi būdai pasirūpinti savo psichikos sveikata
Dabartiniame pasaulyje, susiduriant su pandemija, klimato kaita, finansiniu nesaugumu, karu ir kitais iššūkiais, tinkamo...
Kepenys – vienas svarbiausių organizmo instrumentų: kaip atpažinti ir gydyti pažeidimus?
Kepenys – didžiausias žmogaus vidaus organas bei stambiausia virškinimo liauka atliekanti daugiau nei 500 funkcijų...
Pablogėjusi savijauta gali reikšti skydliaukės sutrikimus. Kaip atpažinti?
Slenkantys plaukai, nerimas, svorio pokyčiai – skydliaukės hormonų disbalanso pranašais gali tapti simptomai,...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų