Kaip atpažinti ir nemedikamentinėmis priemonėmis gydyti depresiją, klausiame „Depresijos gydymo centro“ įkūrėją, klinikinę psichologę Aušrą Mockuvienę.
Ar turime patikimų duomenų, kiek žmonių Lietuvoje serga depresija?
Žinome skaičių žmonių, kurie kreipiasi į valstybines įstaigas ir ten jiems diagnozuojama depresija. Pagal šį skaičių, sergamumas depresija mūsų šalyje yra vienas mažiausių visoje Europoje ir drąsiai galima sakyti, kad tai neatspindi realios padėties. Tikrai sergančiųjų yra daug daugiau. Juk dalis jų išvis niekur nesikreipia, kita dalis pagalbos ieško privačiose įstaigose, kur jų apsilankymas nėra registruojamas, o yra dar ir tokių, kurie kreipiasi į valstybines įstaigas, bet ten jiems parašomos kitokios diagnozės.
Pavyzdžiui, depresija susirgusi mano draugė visai neketino savo ligos slėpti, bet kai atėjo pas gydytoją nedarbingumo lapelio, jai parašė visai kitą diagnozę – neva tai dėl kojos sužeidimo – kad niekur neliktų oficialaus įrašo apie depresiją. Esu girdėjusi ne vieną tokią istoriją, kai nebūtinai patys pacientai, bet ir gydytojai norėjo nuslėpti tikrąją diagnozę. Ir tai vėlgi mums daug pasako apie turimos statistikos patikimumą ir apie tai, kaip stipriai psichikos ligos yra stigmatizuotos.
Ar yra žmonių, kurie nežino, kad serga depresija?
Kai kalbama apie depresiją, dažniausiai turimos omenyje sunkiosios jos formos, tačiau daug esama lengvų ir vidutinių depresijų, kurias sunkiau atpažinti ir todėl kai kurie žmonės net nežino, kad serga. Apskritai, kalbant apie lengvą depresijos formą, laikoma, kad bet kuris žmogus kažkuriame savo gyvenimo etape ją patiria.
Jei kalbėtume apie lengvas ir vidutines depresijas, kurias sunkiau pastebėti – kaip žmogui žinoti, kad jis serga? Kokie pagrindiniai simptomai išduoda depresiją?
Visų pirma noriu pabrėžti, kad žmogus neturėtų laukti depresijos diagnozės, kad savimi pasirūpintų ir kreiptųsi pagalbos. Svarbiausia ne diagnozė, o tai, kaip žmogus jaučiasi.
Tačiau, kalbant apie depresijos simptomus, vienas iš svarbiausiųjų yra interesų praradimas – kai nebedomina dalykai, kurie domino anksčiau. Pavyzdžiui, hobis, kuriuo užsiimti visada buvo labai malonu, dabar visiškai nebeteikia džiaugsmo. Taip pat gali atsirasti fiziologinių požymių, kaip besikeičiantis apetitas – jis gali išvis dingti, labai sumažėti arba kaip tik padidėti. Neretai pasitaiko ir miego sutrikimų – žmogus daug miega, bet niekaip nepailsi arba atsibunda paryčiais ir kamuojamas nerimo ar įkyrių minčių niekaip negali užmigti.
Sergantis žmogus taip pat gali ilgesnį laiką būti liūdnas, prislėgtas ar apatiškas. Ilgesnį laiką – tai yra bent kelias savaites, jau tuomet gali būti diagnozuojama depresija. Tikrai nereikia laukti kelerius metus, kad galėtumėte kreiptis pagalbos. Paprastai liūdesys, kaip ir džiaugsmas ar kitos emocijos, ateina ir praeina, dažniausiai jos būna susijusios su konkrečiais įvykiais. Depresija yra ilgiau besitęsianti būsena, kuri nebūtinai priklauso nuo situacijos. Klientai man dažnai pasakoja, kad augina puikius vaikus, turi mėgstamą darbą, gražų namą ir patys stebėdamiesi manęs klausia: kodėl negali visu tuo džiaugtis?
Tiesa, depresija gali slėptis už mažiau ryškių ir sunkiau pastebimų simptomų, todėl norintiems aiškumo rekomenduoju savo būseną įvertinti pagal Burnso depresijos skalę.
Įprasta steigti psichikos sveikatos centrus, kuriuose gydomi įvairūs psichikos sutrikimai, o jūs įkūrėte „Depresijos gydymo centrą“. Kodėl nusprendėte specializuotis?
Pasaulyje depresijos gydymo centrų nėra daug, ir tikrai ne kiekvienoje šalyje galima po tokį rasti jau vien dėl to, kad tai mažiau pelninga – juk gerokai sumažėja potencialių klientų grupė. Bet mes, prieš tai dirbę psichikos sveikatos centruose, psichiatrijos ligoninėse ir konsultavę privačiai, gerai suprantame, kad pernelyg sunku gydyti visus nuo visko. Kiekvienas gydytojas turi savo interesų lauką, o žmonės ateina su labai skirtingomis problemomis ir tiesiog neįmanoma tokios daugybės sutrikimų vienodai gerai išmanyti.
Kita vertus, depresija yra vienas dažniausiai pasitaikančių sutrikimų ir sergančiųjų skaičius nuolatos auga, nepaisant to, depresija vis dar apipinta krūva klaidingų mitų, dėl kurių susirgusieji niekaip nesupranta, kas su jais vyksta, arba nesulaukia pagalbos. Apskritai kalbant, depresija yra labai žmogaus gyvenimą apsunkinanti liga, ir tam mūsų šalyje skiriama per mažai dėmesio, ypač už sostinės ir kitų didmiesčių ribų.
Centro durys žmonėms atviros jau metus. Kokie vaisiai to, kad nusprendėte dirbti labai konkrečioje srityje?
Svarbiausias dalykas, kad yra labai aišku, kuo domėtis. Kai pradėjau gilintis, nustebau, kiek daug aš nežinau, kiek daug mes Lietuvoje nežinome. Kitas dalykas, atidarę šį centrą iškart pajutome, kad atitikome žmonių lūkestį – jiems labai reikėjo tų specifinių žinių, kurias ir patys atradome tik atsidėję pasaulyje atliktų depresijos tyrimų analizei. Daugybei žmonių nebūtinai reikalinga ilgalaikė terapija, bet reikia informacijos, kas yra depresija, patvirtinimo, kad tai ne kvailystė ar išsigalvojimas bei padrąsinimo, jog esama konkrečių būdų savimi pasirūpinti.
Kokie tie konkretūs nemedikamentinio depresijos gydymo būdai, kuriuos jūs dar vadinate antidepresiniu gyvenimo būdu?
Viena iš naujesnių depresijos kilmės teorijų sieja depresijos dažnėjimą su šiuolaikine civilizacija ir gerokai pasikeitusiu gyvenimo būdu. Tad mūsų tikslas ir yra užpildyti trūkstamą spragą ir suteikti žmonėms tinkamą informaciją apie antidepresinio gyvenimo būdo kūrimą. Tai priemonės, padedančios savo gyvenimo būdą sureguliuoti taip, kad žmogus sveiktų nuo depresijos, užkirstų kelią jai pasikartoti arba bent jau sumažintų riziką susirgti dar kartą ateityje.
Pavyzdžiui, vienas iš moksliniais tyrimais patvirtintų veiksmingų, nors ir labai netikėtų, būdų yra vadinamasis įsižeminimas – vaikščiojimas basomis kojomis ant žemės. Pasirodo, tai mažina uždegimą kūne, o kalbėdami apie depresijos gydymą ir antidepresinį gyvenimo būdą mes ir ieškome galimybių natūraliomis priemonėmis mažinti žmogaus organizme ilgalaikes uždegimines reakcijas.
Noriu pasidalinti trimis pagrindiniais dalykais, kaip žmogus gali padėti sau jausdamas anksčiau minėtus simptomus. Tai moksliškai įrodyti būdai, kurių veiksmingumas yra toks pat arba didesnis nei antidepresantų, tačiau jie neturi vaistams būdingų šalutinių poveikių:
1. SAULĖ/ŠVIESA
Daugelis mokslinių tyrimų rodo, kad šviesos terapija yra veiksmingesnė gydant sezoninį afektinį sutrikimą, kuris yra depresijos atmaina, nei vaistai (ir turi mažiau šalutinių poveikių). Taip pat šviesos terapija naudinga gydant visų formų depresijas.
Daugeliui žmonių, sergančių depresija, 30 minučių šviesos per dieną jau pakanka gydomajam efektui pasiekti. Tačiau šviesa turi būti tokio ryškumo kaip saulėtą dieną. Apsiniaukusią dieną šviesos gali būti 10 kartų mažiau, tad lauke tektų būti bent kelias valandas.
Kad būtų galimybė kompensuoti žiemą natūraliai atsirandantį šviesos trūkumą, sukurtos šviesos terapijos lempos arba akiniai, kurių ryškumas atitinka giedros saulėtos dienos ryškumą. Tačiau labai svarbu parinkti tinkamą laiką šviesos terapijai ir pasirūpinti patikimu prietaisu. Šviesos terapiją išmanantis specialistas gali jus pakonsultuoti ir išmokyti tinkamai naudotis šviesos terapijos lempomis. Jų poveikis gana greitas, neretai efektas pastebimas jau po savaitės.
2. OMEGA-3 RŪGŠČIŲ PRISOTINTA MITYBA
Turite kelis pasirinkimus. Galite 2–3 kartus per dieną valgyti riebią žuvį kaip japonai, kurių depresijos rodikliai vieni žemiausių pasaulyje, arba gerti kokybiškus žuvies taukus. Atsižvelgiant į atliktus mokslinius tyrimus, tai veiksmingiau padeda sumažinti depresijos simptomus nei antidepresantai. Tačiau svarbu, kokius žuvies taukus gersite ir kokią dozę pasirinksite. Būtent apie tai išsamiai kalbame savo programoje „Įveik depresiją kitaip“ bei individualių konsultacijų metu.
Tiesa, kai pradėjau ieškoti Lietuvoje parduodamų žuvų taukų, kuriuos galėčiau rekomenduoti savo klientams, kurių sudėtis, santykis, kokybė ir kaina būtų tinkami, neradau, ko ieškojau. Tad šiuo metu patys rūpinamės tinkamų Omega-3 rūgščių gavimu ir pardavimu.
3. AKTYVUS JUDĖJIMAS
Tyrėjai jau daug kartų lygino aerobinių pratimų ir antidepresantų poveikį gydant depresiją. Vieno iš atliktų tyrimų metu įrodyta, kad net mažos judėjimo dozės, t. y. trys pusvalandžio trukmės greiti pasivaikščiojimai per savaitę – veikia lygiai taip pat kaip antidepresantai. Tačiau vaistus vartojantys pacientai buvo tris kartus labiau linkę vėl susirgti depresija per artimiausius 10 mėnesių nei tie, kurie gydėsi judėjimu.
Taigi, siūlau 3 pusvalandžio trukmės greitus pasivaikščiojimus per savaitę – geriausia šviečiant saulei, ir jūs jau žinote, kodėl.
Depresija ypač pasižymi tuo, kad ja sergant sunku ko nors imtis. Kaip tada sergančiajam pradėti įgyvendinti jūsų nurodytas rekomendacijas?
Svarbu atsiminti pamatinį principą – kad kalbama apie rūpinimąsi savimi, o ne prievartą prieš save. Taip, rūpinimasis savimi kartais reiškia, kad reikės padaryti kažką, ko dabar nesinori daryti, bet nuo ko vėliau jausiuosi geriau, pavyzdžiui, sportuoti ar bendrauti, tinkamai maitintis. Bet kuriuo atveju žmogaus niekas neprivers, jis turi pats atrasti jėgų, noro ir priimti aktyvų sprendimą savimi rūpintis. Aišku, svarbus vaidmuo tenka ir artimiesiems, kurie gali padėti imtis iniciatyvos: paskambinti ir pakviesti susitikti, priminti gerti vaistus ar papildus, paimti už rankos ir vestis pasivaikščioti.
Jūs teikiate antidepresinio gyvenimo būdo rekomendacijas, bet ar galite suteikti pagalbą tas rekomendacijas įgyvendinant, tarkime, konsultuoti sveikos mitybos klausimais?
Psichologų konsultacijų ir psichoterapijos metu kalbame ne tik apie tai, ką žmogus su savimi tądien atsineša, bet ir apie gyvenimo būdą, kuris galėtų padėti. Tai nėra įprasta psichoterapijos ar psichologinio konsultavimo dalis. Be to, turime visai atskirą edukacinę grupę, kurios pagrindinis tikslas yra pagelbėti keičiant gyvenimo būdą į tokį, kuris apsaugo nuo depresijos (parinkti tinkamus papildus, fizinį aktyvumą, pasirūpinti miego kokybe, bendravimu). Juk žinoti rekomendacijas ir jas įgyvendinti yra labai skirtingi dalykai. Gali nutikti, kad su daugybe tokių patarimų paliktas žmogus, jeigu jam nepadėsime, tik pradės save kaltinti, kad nors ir gerai žino, ką reikia daryti savo sveikatos labui, bet vis tiek nedaro – ir neva tai įrodo, koks nevykęs ir beviltiškas jis iš tikrųjų yra.
Minėjote, kad depresija vis dar apipinta įvairiais mitais. Kokie mitai labiausiai skaudūs patiems sergantiesiems?
Labiausiai skaudus nuvertinimas, kai depresija vadinama tinginio liga arba apskritai nepripažįstama, kad tai yra liga, kai sergančiojo pusėn laidomos užgaulios formuluotės: mano laikais taip nebuvo; išsigalvoji, nes neturi ką veikti; per mažai dirbi; pernelyg daug dirbi. Tokių teiginių yra daugybė, jie gali būti tarpusavyje prieštaringi, bet iš esmės visi atskleidžia žmogaus emocinio pasaulio nuvertinimą. Dažnai ir patys sergantieji pradeda sau tas klišes taikyti, galvoja, kad yra tinginiai, ir liga save tik teisina, o iš tikrųjų reikėtų susiimti. Viena klientė neseniai pasakojo dar prieš penkerius metus nuoširdžiai maniusi, kad yra kvaila, nevykusi ir nieko verta, ir būtent todėl jai nesiseka gyvenime. Ir tik dabar sako jau pajėgianti sau pripažinti, kad visą tą laiką ją kamavo sunki liga.
Dažnai susiduriu ir su sergančiųjų tėvais, ir vis dar pastebiu, kaip sunku jiems suprasti ir pripažinti žmogaus emocinį dėmenį. Jie ne tik apie savo vaikus to nesupranta, bet ir apie save lygiai taip pat, pavyzdžiui, kad neužmiega, nes liūdna ir neramu, o ne tiesiog kažkas užėjo. Tokio santykio su savimi tėvai išmokė ir savo vaikus. Juk jeigu nesupranti, kas su tavimi vyksta, ir nežinai, kokį jausmą vadinti nerimu, liūdesiu, pykčiu, o kokį – džiaugsmu, tai to paties mokai ir savo vaikus, sakydamas: nepyk, nesinervink, neverk.
Bet ar galima sakyti, kad apskritai situacija keičiasi į gera?
Per 15 metų, kai dirbu šioje srityje, viskas labai pasikeitė, o ypač – pagalbos ieškančių žmonių nuostatos ir įsivaizdavimai, kas yra terapija, kokią pagalbą ir per kiek laiko galima gauti.
Seniau sutikdavau nemažai žmonių, kurie, tarkime, 15-os metų trukmės trauminę patirtį, mintis apie savižudybę ir alkoholizmo problemą tikėdavosi išspręsti per keletą valandų – sakydavo, kad gali daug sumokėti, bet nori per tris kartus viską susitvarkyti. Tokių pavyzdžių, liudijančių ir neadekvatų lūkestį, bet ir labai neteisingą savo vidinio pasaulio įsivaizdavimą, būdavo išties daug. Dabar žmonės ateina dažniausiai jau nujausdami, ko tikėtis. Tam labai padeda tai, kad teisingos informacijos vis daugiau.
Keičiasi bendras informacinis laukas, bet ar keičiasi gydymo kultūra, gydytojų požiūris?
Vis dar vyrauja medikamentinis gydymas. Ne tik gydytojai, bet ir žmonės apskritai dar vis mano, kad geriausia pagalba susirgus depresija yra gydymas antidepresantais. Tiesa, pamažu populiarėja terapijų lankymas bei psichologų konsultacijos. Tačiau viena psichiatrė apie savo ir kolegų darbą pasakojo, kad jie nerašo lengvos depresijos diagnozės, nes tada reikėtų žmogui sakyti, kad jam reikia ne vaistų, o terapijos. Bet negi žmogui pasiūlysi eiti pas psichologą ir neduosi vaistų, jeigu tik dėl jų pacientas pas tave atėjo? Todėl neretai nustatoma sunkesnė depresijos forma, negu yra iš tikrųjų, ir vaistai paskiriami dažniau, nei reikėtų.
O ar vaistai veiksmingi?
Antidepresantų veiksmingumas svyruoja tarp dvidešimt kelių ir trisdešimt kelių procentų. Taigi, tik apie trečdaliui žmonių jie yra realiai veiksmingi. Daliai žmonių antidepresantai turi lengvą arba sunkų šalutinį poveikį, o dalis nejaučia jokio poveikio. Problemos prasideda tada, kai depresija sergantis žmogus nori tik vaistų, o vaistai jam neturi poveikio. Arba kai gydytojas nepasiūlo nieko daugiau, tik vaistus, kurie tam konkrečiam žmogui visai nepadeda.
Ar šiuo atveju gydytojams trūksta žinių, ar noro domėtis?
Tikrai negalėčiau sakyti, kad gydytojai nenori padėti arba yra neišsilavinę. Pažįstu daug medikų, kurie suinteresuoti, vertybiškai angažuoti ir tikrai kiek galėdami stengiasi, bet tiesiog turi pernelyg didelį darbo krūvį. Atmestinumas ir nesigilinimas, kurį demonstruoja kai kurie gydytojai, iš tikrųjų rodo perdegimą ir bandymą kažkaip esamomis sąlygomis išgyventi. Aišku, yra ir tokių, kuriems trūksta žinių, bet jeigu ir ne – ar turi kuris nors gydytojas valandą laiko kiekvienam pacientui asmeniškai papasakoti viską, ką žino apie diagnozuotą ligą?
Kalbant apskritai, kokia jums atrodo mūsų visuomenė? Kas joje yra tokio, kas inspiruoja tokią depresijų gausą ir jų augimą?
Esame labai stipriai traumuoti – juk vien kokia mūsų istorija: žudynės, tremtys, priespaudos ir nurodymai, ką galime daryti, o ko negalime. Visos tos traumos turi ilgalaikių pasekmių kelioms kartoms. Juk kaip gyveno mūsų seneliai? Individualumas anuomet laikytas baisiu bruožu, turėti savo nuomonę ir ją reikšti buvo pavojinga, nes žmogus galėjo pats mirti ir visą savo šeimą mirčiai pasmerkti. Ir mus dar taip auklėjo, jau nekalbant apie mūsų tėvų kartą. O dabar jau visai kita civilizacija – turime kitų galimybių ir gyvename kitokioje realybėje, kur vertybė yra būti iniciatyviam, aktyviam ir kur skatinamas žmogaus individualumas, autentiškumas.
Ar tai reiškia, kad tarp mūsų ir mūsų tėvų bei senelių yra užprogramuoti vertybiniai nesutarimai ir konfliktai?
Laisvinimasis yra labai skausmingas, ir jis vyksta per konfliktus. Dažnai iš klientų girdžiu apie konfliktišką santykį su tėvais dėl labai besiskiriančių vertybių. Tėvai vis dar moko paliepimais ir gąsdinimais: nedaryk; atsargiai; čia baisu; ten negalima; nerizikuok. Kažkada išmokto atsargumo jiems sunku nusikratyti – juk mąstymas ir vertybės negali taip greitai radikaliai pasikeisti.
Tad tikrai daug mums tėvai įkalbėjo vidinių baimių, todėl vis dar baisu turėti ir ginti savo nuomonę, bandyti, kurti, klysti. O iš mūsų gyvenimas kaip tik to reikalauja, kad rizikuotume, nes kitaip nieko nepasieksime. Ir nors šiuo atveju mes nekalbame tiesiogiai apie depresiją, bet kai žmogus nekuria, nerizikuoja, sau neleidžia bandyti ir klysti, kai nuolat laiko save prispaudęs – to pasekmės yra apatija ir depresija.
O ar galima sakyti, kad depresijų daugėja dar ir dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo, dėl to, kokiame pasaulyje mes dabar gyvename?
Depresijų dažnėjimą įvairūs tyrimai sieja su civilizacijos, kurioje mes gyvename, specifika, su mūsų gyvenimo būdu. Pavyzdžiui, kalbant apie mitybą, šiuolaikinis žmogus su maistu gauna daug mažiau Omega-3 rūgščių, nei gaudavo mūsų protėviai medžiotojai rinkėjai, kol dar nebuvo žemdirbystės. Iš tikrųjų labai didelę istorijos dalį žmonės maitinosi taip, kad Omega-3 ir Omega-6 rūgščių santykis jų organizmuose buvo apytiksliai vienodas. Dabar mes Omega-6 gauname daug, o Omega-3 gerokai mažiau. Turint omenyje, kad pastarosios rūgštys atsakingos už uždegimo mažinimą, o Omega-6 uždegimą skatina – natūralu, kad tai sudaro sąlygas ilgalaikiams uždegimams mūsų kūnuose, o tai gali būti susiję su depresija ir kitomis ligomis.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin
Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š
2016 m. vasario 26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,
Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &
Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo
Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron
Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i
Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje
Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok
Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &
Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr
Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac
Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč
Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at
Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja
Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol
Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks
VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik
„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa
41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie
Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė
Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr
Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap
Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak
Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi
Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis
Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę
Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų. Pristatoma sąm
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp
Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg
Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje
Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k
2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.
Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro
Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la
Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk
Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak
Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq
Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu
Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia
„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l
Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka
Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag
Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul
Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s
Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau
2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd
Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m
Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono
Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron
Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie
2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li
Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga
Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein
Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai
Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta
Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or
Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė
Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi
Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks
Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se
VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka
Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa