Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Darbo pasiūlymas vyrams – pusantro etato Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filiale(43)

Ligita Sinušienė | 2012-02-06 23:55:39

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialo Ūmių psichozių skyrius dar šį mėnesį sulauks naujos čia taip reikalingos darbo jėgos. Tokį pažadą darbuotojai išgirdo vakar įvykusiame susirinkime. Valstybinių ir privačių įmonių profesinė sąjunga minėtos įstaigos vyriausiajam gydytojui Romaldui Sakalauskui sausio pabaigoje išsiuntė kreipimąsi, prašydama spręsti darbo organizavimo įstaigoje problemas. Po poros dienų pateiktame atsakyme vadovas aiškiai leido suprasti, kad prašymams įgyvendinti nėra lėšų, bet praėjusią savaitę „Vakarų Lietuvos medicinai“ paviešinus informaciją apie dukart pabėgusį pacientą filialas tikisi sulaukti pokyčių – dviejų naujų sanitarų.

Atnaujintų sienų RKL Psichiatrijos filialo Ūmių psichozių skyrius sulauks ir naujų darbuotojų. Algirdo Kubaičio nuotr.

Problemų aibės

Tiesa, papildomi du nauji darbuotojai – darbo organizavimo problemos Psichiatrijos filiale tik vienas iš sprendimo būdų, bet, kaip tvirtina įstaigos „profsąjungiečiai“, problemų yra ir daugiau. O tam, kad būtų išgautas pažadas sulaukti papildomos darbo jėgos, profsąjunga turėjo nueiti ne vieną kelią. Sausio 18 d. Valstybinių ir privačių įmonių profesinė sąjunga surengė Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) Psichiatrijos filialo visuotinį narių susirinkimą, į kurį kvietė ir filialo administratorę Raimondą Janušienę, bet ši dėl profsąjungai nežinomų priežasčių neatvyko.

Sausio 26 d. sąjungos pirmininkė Birutė Barišauskienė RKL vyriausiajam gydytojui R. Sakalauskui nusiųstame dokumente išdėstė visas filialo darbuotojų keliamas problemas: dėl darbo organizavimo; priemokų už nepriimtinas darbo rizikos sąlygas; per didelių medicinos personalo padėjėjų, maisto išdavėjų ir valytojų darbo krūvių ne pagal tiesiogines funkcijas. O didžiausia „bėda“ įvardijamas darbuotojų stygius Ūmių psichozių skyriuje, kuriame dirbanti tik viena slaugytoja ir vienas medicinos personalo skyriaus padėjėjas. „Mūsų manymu, šiame skyriuje turėtų būti suformuota visiškai atskira komanda dirbti su naujais, agresyviais pacientais, - įsitikinusi B. Barišauskienė. – Juk būtent čia atvežami ir neblaivūs pacientai, ir prievarta čia jie guldomi. O dirba tik viena slaugytoja ir vienas sanitaras“.

R. Sakalauskui adresuotame dokumente pirmininkė iškėlė ir kitų Psichiatrijos filialo skyrių problemas: vietoj 31 lovos talpinamos 54; 14 vietų turinčioje valgykloje vienu metu maitinama 20 pacientų; dviejų valytojų darbo krūvis užkrautas likusiai vienai; trūksta valymo priemonių; vyrų skyriuje nėra atskiro tualeto personalo darbuotojams. „O jei nebus peržiūrėtos darbo sąlygos maisto išdavėjoms, tuomet kreipsimės ir į Darbo inspekciją. Iš visai kito pastato moterys turi atvežti sunkius termosus, kurie tušti sveria po 15 kg, nors į jų pareigybes šis darbas nėra įtrauktas, - „Vakarų Lietuvos medicinai“ B. Barišauskienė persakė R. Sakalauskui išdėstytus teiginius. – Praėjusių metų birželį vyriausiasis gydytojas pažadėjo nuo 2012 m. sausio 1 d. mokėti 30 proc. priemokas už nepriimtinas darbo rizikos sąlygas, bet vienašališkai priėmė sprendimą mokėti tik 15 proc. priemoką iki šių metų kovo 1 d. Jis surinko su tuo sutinkančių darbuotojų parašus, o kai jų klausiau, kodėl jie pasirašę, man atsakė: „Bijome, kad galime visai netekti darbo“.

Pasidžiaugė remontu

Profesinės sąjungos pirmininkę R. Sakalausko atsakymas, anot jos, su gražiai išdėstytomis tuščiomis mintimis, nuvylė. „Jis neatsakė nė į vieną mano klausimą, o kalbėjo apie gražias sienas – paminėjo atliktą korpuso remontą“, - kalbėjo B. Barišauskienė.

„Atsižvelgiant į Jūsų prašymą darbuotojai, kuriems yra sunku atlikti tiesiogines savo pareigas, gali nuolat kreiptis į ligoninės administraciją dėl galimo perkėlimo į kitus skyrius, padalinius ir t.t.“, - toliau rašo R. Sakalauskas ir informuoja pirmininkę, kad 2012 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas yra sumažintas daugiau nei 180 mln. Lt, o balo vertė už paslaugas - nuo 0,92 iki 0,89 Lt. „Mūsų įstaigos finansavimą numatoma sumažinti apie 2,5 mln. Lt. Pažymime, kad šiuo metu sutartis su Teritorine ligonių kasa dar nėra sudaryta, todėl apie atlyginimų kėlimą spręsti per anksti“, - taip užbaigia savo mintis RKL vadovas.

Vis dėlto praėjusią savaitę R. Sakalauskas pasikvietė B. Barišauskienę pasikalbėti ir jai pažadėjo artimiausiu metu peržiūrėti maisto išnešiotojų darbo pareigybes. O reaguodamas į pastabas dėl žemų atlyginimų, anot pašnekovės, vyriausiasis gydytojas atsakęs: „Kas nori iš vyrų, tegu dirba Ūmių psichozių skyriuje pusantro etato“. Tačiau pirmininkės įsitikinimu, šiame skyriuje darbuotojas ir vienu etatu dirbdamas privalo uždirbti pusantro tūkstančio litų „popieriuje“. „O tuos darbuotojus tik „ėda“, tad ko stebėtis, kad gaudami priskaičiuojamus 800 Lt jie yra nepatenkinti“, - kalbėjo pašnekovė.

Traumatologų darbas - pavojingesnis?

Su R. Sakalausku portalui nepavyko vakar susisiekti, bet vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Zigmas Juzumas atkreipė „Vakarų Lietuvos medicinos“ dėmesį, jog, kad ir kaip besiskųstų sunkiu darbu, nė vienas iš darbuotojų nepereina dirbti kitur. „Pagaliau Psichiatrijos filiale nėra patys žemiausi atlyginimai, o jei alga iš tikrųjų kam nors per maža, o darbo per daug, tai reikia pastebėti, kad priimami į darbą pasirašė, kad sutinka su tokiomis sąlygomis, - kalbėjo gydytojas. – Ir kodėl jiems turėtų būti mokami priedai? Už ką? Už pavojingas darbo sąlygas? O chirurgas dirba nepavojingomis sąlygomis? Aš, pavyzdžiui, dirbu Traumatologijos skyriuje, į kurio priėmimą atvyksta žymiai daugiau išgėrusių ir agresyviai nusiteikusių pacientų nei į Psichiatrijos filialą. Psichikos sutrikimų turintys ligoniai dažniausiai agresiją nukreipia į save, o ne į kitus. Be to, ji trunka tik vieną-dvi paras“.

Z. Juzumas įsitikinęs, kad ir dabar darbuotojų minimame filiale yra užtektinai. „Tačiau pastebėjome, kad įpratę dirbti vos ne garažuose, gavę geresnes darbo sąlygas žmonės pradeda norėti vis daugiau, o tada dar visokių teisių ieškoti. Kalbant ir apie valytojas – visi žinome, kaip buvo įprasta, kad jos išsivalo ir lekia į kitą darbą, nesvarbu, kad pagal darbo sutartį privalo dirbti iki 17 valandos. O išgirdusi priekaištą, atsako: ‚Aš išsišlaviau“. O juk reikia visą dieną ir plauti, valytis. Štai tada atsiranda visokios profsąjungos. O kam tas papildomas personalas? Kad vienas į kitą žiūrėtų?“

Šūkauja tinginiai

Veronika Žalimienė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Ligoninės vadovo pavaduotojui antrino ir Ūmių psichozių skyriaus vedėja Veronika Žalimienė. Jos teigimu, daug triukšmo kelia tinginiai. „Tie, kurie dirba, tie ir nesiskundžia, - tvirtino vedėja. – Štai šiandien viename aukšte guli 4 pacientai, o dirba 3 personalo darbuotojai. Tai kas gali skųstis darbo pertekliumi? Yra krūva asmenybių, kurios tiesiog nenori dirbti, o tokie ir nuėjo į profsąjungas“.

Pasak skyriaus vedėjos, darbuotojų „šiai dienai“ pakanka, bet vadovybės pažadėtieji papildomi du darbuotojai darbo irgi turės. „Vyrai sanitarai tokiame skyriuje visada praverčia“, - pažymėjo.

Pašnekovės teigimu, RKL Ūmių psichozių skyriuje yra 53 lovos, dirba 18 slaugytojų ir 25 pagalbiniai darbuotojai.

Iki užsienio toli

Palyginti su kitos, Klaipėdos jūrininkų ligoninės (KJL), Psichiatrijos departamentu, Respublikinės ligoninės darbuotojai skaičiumi nenusileidžia ir netgi viršija kolegas. KJL Psichiatrijos departamento Ūmių būklių skyriuje, pasak vedėjos Jūratės Marčiulionienės, yra 60 lovų, dirba 14 slaugytojų ir 26 sanitarai.

„Mes žinome užsienio patirtį, kur vienam ūmiam ligoniui skiriama viena slaugytoja ir dar 4 sanitarai. Tačiau juk esame priklausomi nuo mums skiriamo finansavimo“, - kalbėjo J. Marčiulionienė.

Ar šiame departamente yra darbuotojų, dirbančių pusantro etato krūviu? „Net neįsivaizduoju, kaip jie pajėgtų. Juk ir taip čia darbas yra labai sunkus ir darbo krūviai dideli“, - nusistebėjo vedėja.

Ligita Sinušienė

ligita@vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (43)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Meras A. Vaitkus: "Klaipėdos vaikų ligoninės prijungimas – nesvarstytinas klausimas"
Seimo Sveikatos reikalų komitete protokoliniu sprendimu pasiūlyta Klaipėdos vaikų ligoninę prijungti prie Klaipėdos univ...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų