Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Belgijos mokslininkai skelbia atradę būdą stabdyti vėžio plitimą

Šaltinis: Delfi | 2017-12-05 15:48:02

Belgijos Louvain-La-Neuve universiteto mokslininkų komanda, vadovaujama Pierre Sonveaux, atrado naują molekulę, kuri atrodo daug žadanti kovoje su vėžiu. „Tai padvigubina galimybę sukurti veiksmingus vaistus nuo metastazių“, – sakoma universiteto pranešime.

© Graphicstock.com

P. Sonveaux 2014 m. įrodė mitochondrijų vaidmenį formuojant metastazę. Metastazė – tai vėžinių ląstelių plitimas iš to organo, kuriame vėžys prasidėjo, į kitas kūno vietas. Mokslininko atlikti bandymai su pelėmis parodė, kad viena molekulė, pavadinta MitoQ, gali blokuoti metastazių susidarymą.

Dabar tyrėjai rado ir antrąją molekulę, kuri veikia prieš metastazių susidarymą. Nors MitoQ yra sintetinė molekulė, antroji molekulė yra natūralios kilmės. Ją gamina augalas Indonezijoje.

Abi molekulės veikia mitochondrijas, o ne visą ląstelę, taigi pastarosios veikla nėra sustabdoma.

„Molekulės gali užkirsti kelią vėžio plitimui, bet negali jo išgydyti“, – profesorių P. Sonveaux cituoja Belgijos žinių poratalas nieuwsblad.be. Tačiau mokslininkas tikisi, kad kiti bandymai gali įrodyti tokio gydymo veiksmingumą, naudojant jį kartu su chemoterapija. Bandymai toliau bus atliekami su tam tikros rūšies vėžiu sergančiomis pelėmis.

Šis mokslininkų atradimas teikia vilties jau artimiausioje ateityje rasti efektyvų būdą sustabdyti vėžio plitimą, tačiau P. Sonveaux teigimu, vis dar neaišku, ar abi molekulės bus veiksmingos ir gydant žmones. Kol kas tyrimai atliekami tik su pelėmis.

Nepaisant to, viena Belgijos farmacijos kompanija paskelbė, kad nori investuoti į tolimesnius tyrimus, kad vieną dieną vaistas nuo vėžio plitimo būtų atrastas ir padėtų ligoniams.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: vėžys
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų