Kitais metais kompanija „Ascend“ Australijoje pradeda klinikinius krūties ir odos priešvėžinių vakcinų tyrimus, kuriems skiriama per 11 milijonų dolerių.
Gydymas šiomis vakcinomis priskiriamas imunoterapijai. Jis skatina organizme imuniteto mechanizmus ir padeda pacientui pačiam kovoti su pavojinga liga –vėžiu.
Odos priešvėžinę vakciną sudaro genetiškai modifikuotas peršalimo virusas. Vakcina įleidžiama į odą, blokuoja navikinių odos darinių kraujotaką ir juos sunaikina. Odos priešvėžinė vakcina skirta sergantiems dažniausia odos vėžio forma bazinių ląstelių karcinoma-bazalioma.
Manoma, kad odos vėžio gydymas padės tūkstančiams pacientų išvengti operacijos. Ypač tiems, kurie negali operuotis dėl keblios vėžio lokalizacijos veide ar seno amžiaus. Taip pat tiems, kuriems operacinis gydymas kombinuojamas kartu su medikamentais.
Tuo tarpu krūties vėžio vakcinos laukia ketvirtadalis pacienčių, sergančių ankstyvomis vėžio stadijomis, kurios dažnai komplikuojasi recidyvais ir tolesniu vėžio plitimu trejų metų laikotarpiu po operacijos. Vakcina moterims taikoma iš karto po operacijos norint sukelti imunitetą prieš vėžio recidyvus ir metastazavimą.
Ikiklinikinių tyrimų rezultatai tikrai įkvepiantys: po dešimties metų recidyvuoja tik 6 proc. vėžio atvejų.
Vakcinos - puikus hormoninės terapijos, kuri veiksminga tik pirmaisiais 10-12 mėnesių, pakaitalas. Manoma, kad būtent šiuo laikotarpiuir turi būti taikoma vakcinacija.
Plačiau:
https://au.news.yahoo.com/thewest/a/25135737/breast-cancer-vaccine-trial-set-for-2015/