Trečiadienis, 2023.06.07
Reklama

15 gudrybių, kurios padės sulieknėti ir išsaugoti figūrą

Šaltinis: bernardinai.lt | 2016-08-01 10:12:52

Gražios figūros nebūna be pastangų, todėl jei kovojate su papildomais kilogramais, turite nusiteikti, kad tai reikalauja ne trumpalaikio, o ilgalaikio darbo ir pastangų. Lieknėjimo procesas apima visą kompleksą skirtingų priemonių, be kurių neįmanoma išsiversti.

© Graphicstock.com asociatyvioji nuotr.

Tačiau taip pat egzistuoja ir mažos gudrybės, kurios padės šį procesą paversti paprastesniu ir palengvins kai kurias „kančias“. Štai 15 gudrybių svoriui reguliuoti.

maistas

1. Renkitės laisvesniais drabužiais, ypač eidami miegoti. Esmė ta, kad aptempti drabužiai spaudžia kūną ir sutrikdo normalią kraujotaką – dėl to sulėtėja poodinio riebalų sluoksnio medžiagų apykaita.

2. Praėjus 30 minučių po paskutinio pavalgymo atlikite 10 minučių mankštą – taip paaktyvinsite medžiagų apykaitos procesus.

3. Vieną kartą per savaitę naudinga pasidaryti iškrovos dieną. Geriausia, kad tai būtų jūsų poilsio diena ir nepatirtumėte papildomos įtampos. Tą dieną neužsiimkite aktyvia sportine veikla, gerkite daug vandens ir žaliosios arbatos.

4. Vienas efektyviausių būdų sugrįžti į normalią medžiagų apykaitą – valgymas pagal režimą. Svarbu valgyti tiksliai pagal valandas (ir – neužkandžiauti, kada nereikia). Taip organizmas pamažu pripras prie režimo ir po kurio laiko alkį pradėsite jausti tik atėjus tam tikrai valandai.

5. Daugelis žino, kad siekiant sulieknėti reikia valgyti daug vaisių ir daržovių. Bet kad tai iš tiesų padėtų, juos reikia valgyti šviežius, nes bet kokiu būdu apdorotuose vaisiuose ir daržovėse gerokai sumažėja aktyviųjų dalelių, padedančių deginti riebalus.

6. Kiekvieną kartą, kai pajusite stiprų norą kažko suvalgyti, tačiau laikas tam dar nebus atėjęs, pabandykite išgerti puodelį kambario temperatūros vandens. Galbūt jūs tiesiog jaučiate troškulį, o ne alkį.

7. Su celiulitu kovokite jam tik atsiradus, vos tik tai pastebėsite, jei norite išvengti rimtų problemų ateityje. Efektyviausia celiulito profilaktika – masažas specialiais mediniais roleliais.

8. Kartą per savaitę pasidarykite vonią su verdančiame vandenyje nugesinta soda. Pamažu didinkite sodos kiekį. Tai padeda kovoti su padidėjusiu riebalų sluoksniu, reguliuoja rūgščių ir šarmų pusiausvyrą.

9. Kartais problemų dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos atsiranda sutrikus endokrininės sistemos darbui. Atkurti hormonų pusiausvyrą gali padėti specialių, jodo turinčių preparatų vartojimas (tik pasitarus su gydytoju).

10. Kaip papildoma kovos su paviršiniu riebalų sluoksniu priemonė gali būti naudojama įvyniojimo metodika. Galite ją naudoti kad ir kasdien, jei tai jums nesukelia šalutinių sutrikimų.

11. Įrodyta, kad žmonės, kurie ilgiau miega, turi mažiau problemų dėl per didelio svorio arba jiems sekasi geriau jį numesti. Todėl pasistenkite daugiau miegoti (nors kelis kartus per savaitę pailginkite savo miego laiką 1-2 valandomis).

12. Papietavę (t.y. antroje dienos pusėje) stenkitės vartoti tik daug baltymų turinčių produktų, o pusryčiams būtini angliavandeniai – kad aprūpintumėte organizmą energija ir „užkurtumėte“, suaktyvintumėte medžiagų apykaitą.

13. Mandarinai padeda geriau mesti svorį, nes jie paspartina skysčių išsiskyrimą – kartu su jais – ir kenksmingų ar nereikalingų medžiagų.

14. Nesižavėkite monodietomis ir venkite pernelyg ilgų tarpų tarp valgymų. Net jeigu ir visai nenorite valgyti, suvalgykite po 1 obuolį kas 3-4 valandas. Priešingu atveju medžiagų apykaita sulėtės.

15. Valgykite agurkus neribotais kiekiais – jie turi labai nedaug kalorijų (viso labo apie 250 kcal viename kilograme). Nors agurkai ir atrodo vandeninga daržovė, tačiau juose gausu ląstelienos, jie gerina virškinimą ir turi medžiagų, padedančių valyti organizmą nuo toksinų.

Lieknėkite su malonumu!

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kada metus rūkyti dar galima susigrąžinti sveikatą: kūnas atsigauna po pirmų savaičių
Nors rūkymo pasekmėmis dažnai tampa vėžys, bronchitas, kitos lėtinės ligos ir net mirtis, nuo šios priklausomybės kasdie...
Širdies ligos: jeigu turite stabtelti, kad užliptumėte į ketvirtą aukštą, laikas pasitikrinti sveikatą
Ilgai manyta, kad širdies ligomis serga tik garbaus amžiaus žmonės, tačiau pastebima, kad dažno šiuolaikinio žmogaus kas...
Skelbiamas konkursas Kauno klinikų direktoriaus pareigoms eiti
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia konkursą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės (LSMUL) Kauno kli...
Kodėl labai svarbu sportuoti dirbantiems sėdimą darbą?
Sėdimas darbas mažiausiai 8 valandas kasdien - daugelio suaugusių žmonių kasdienybė. Tik ar žinojote, kad moksliniai tyr...
Nepaisyti kalcio trūkumą signalizuojančių ženklų – pavojinga sveikatai
Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai – nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus – su maistu negauna būtinos kal...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų