Antradienis, 2025.07.08
Reklama

Veido ir paakių kaukės iš daržovių, vaisių ir žalumynų

ji24.lt | 2015-09-02 12:21:31

Norint turėti gražią, skaisčią ir sveiką veido odą, ją reikia nuolat prižiūrėti ir lepinti kaukėmis. Siūlome įvairių veido kaukių, kurias lengvai pasigaminsite namuose. Jums, priklausomai nuo poreikių ir odos tipo, belieka tik išsirinkti tinkamiausią receptą.

Tarkuotos daržovės
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Daržovių kaukės

Priešuždegiminė kaukė. Smulkia trintuve susmulkinkite cukiniją, kopūstus ir burokėlius. Gautą masę užtepkite ant veido bei kaklo ir palaikykite 20 min. Nuplaukite šiltu vandeniu.

Pupelių kaukė nuo raukšlių. 2–3 valg. š. pupelių šiek tiek pamirkykite šiltame vandenyje. Po to išvirkite ir sutrinkite per sietelį. Į gautą masę įpilkite pusė citrinos sulčių, šiek tiek alyvuogių aliejaus ir gerai išmaišykite. Palaikykite ant veido 10–15 min., o po to nuplaukite šiltu vandeniu.

Veidą balinanti agurkų kaukė. 2 valg. š. agurkų sulčių sumaišykie su 2 valg. š. alyvuogių aliejaus ir 1 valg. š. pieno. Palaikykite ant veido 20 min. ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Valomoji kopūstų kaukė. Šviežių kopūstų lapus sumalkite mėsmale. Dėkite ant veido ir kaklo taip, kad neliktų tuščių tarpų. Palaikykite 20–30 min., o po to nuplaukite šiltu vandeniu.

Vaisiai
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Vaisių kaukės

Maitinamoji obuolių kaukė. Nulupkite 1 obuolį, susmulkinkite trintuve ir sumaišykite su 1 arbat. š. grietinės ar alyvuogių aliejaus ir 1 arbat. š. krakmolo. Gautą mišinį palaikykite ant veido 20–25 min. ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Atkuriamoji vynuogių kaukė. Perpjaukite per pusę 2–3 vynuoges. Vynuogių puselėmis ištepkite veidą ir palikte 7–10 min. Nuplaukite šiltu vandeniu.

Raminamoji apelsinų kaukė. Išspauskite vieno apelsino sultis ir sumaišykite su 2 arbat. š. medaus. Užtepkite kaukę ant veido ir palaikykite 10 min. Nuplaukite šaltu vandeniu.

Džiovintų slyvų kaukė nuo spuogų. 2 džiovintas slyvas užpilkite 0,5 stiklinės verdančio vandens. Palikite, kol slyvos suminkštės. Vėliau (tame pačiame inde) slyvas sugrūskite, pridėkite 0,5 stiklinės avižinių miltų ir 1/3 stiklinės medaus. Maišykite, kol išeis tiršta košelė. Užtepkite ant veido ir laikykite 20 min. Likučius nuvalykite vatos diskeliu, suvilgytu silpname žaliosios arbatos nuovire.

Petražolės
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Žalumynų kaukės

Petražolių ir krapų kaukės patinusiems paakiams: 

1. Susmulkinkite kelias petražolių šakeles ir sumaišykite jas su riebiu maitinamuoju kremu (arba grietine). Uždėkite ant apatinių akių vokų ir palaikykite 15 min. Nuplaukite šiltu vandeniu.

2. Užpilkite 2 arbat. š. džiovintų krapų 0,5 stiklinės verdančio vandens. Palaikykite 15–20 min. Gautame nuovire suvilgykite vatos diskelius, uždėkite juos ant apatinių akių vokų ir palaikykite 15–20 min. Nuplaukite šiltu vandeniu.

Tonizuojantis petražolių losjonas. Užpilkite 1 valg. š. susmulkintų petražolių 1 stikline verdančio vandens ir palaikykite valandą. Nukoškite per marlę ir atvėsinkite iki kambario temperatūros. Šiame losjone suvilgykite vatos diskelius ir kelis kartus per dieną valykite veidoodą.


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Tyrinėja mikrobiotos įtaką ligų vystymuisi ir eigai: tikimasi proveržio
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tyrėjas dr. Rolandas Gedgaudas pelnė prestižinę Ateities biomedicinos fond...
Maudynės: kaip pasirūpinti savo intymia higiena ir apsisaugoti nuo infekcijų?
Po savaitgalio išvykų prie ežerų, upių ar jūros, kai kurios moterys gali pastebėti nemalonius infekcijų simptomus. Dažni...
3D karkasai iš biomedicininių medžiagų – inovacija, pakeisianti donoro audinių transplantus
Bioaktyvūs trimačiai karkasai, sukurti iš pažangių biomedicininių medžiagų, tampa perspektyvia alternatyva tradiciniams...
Susuko nugarą – kodėl taip atsitinka ir ką daryti?
Tikriausiai daugeliui teko patirti staigų ir ūmų nugaros ar kaklo skausmą, sukaustantį taip, kad tampa sunku pajudėti. Š...
Įkando šuo: kodėl negalima delsti ir kokie turėtų būti pirmieji žingsniai?
„Forbes“ duomenimis, per metus šunys įkanda dešimtims milijonų žmonių pasaulyje, o per 80 proc. šių nelaimių...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų