Penktadienis, 2025.07.04
Reklama

Slaugytojai gilino žinias apie lytiškai plintančias infekcijas

vlmedicina.lt | 2013-04-12 18:34:56

Šią savaitę Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre (ULAC) vyko slaugos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo kursai apie lytiškai plintančių infekcijų profilaktiką.

Kursai
Kvalifikacijos kėlimo kursų apie lytiškai plintančių infekcijų profilaktiką dalyviai. ulac.lt nuotr.

Mokymų metu akcentuota lytiškai plintančių infekcijų problematika jaunimo tarpe, tarp nėščiųjų ir kitų tikslinių grupių. Kalbėta apie lytiškai plintančių infekcijų (LPI) epidemiologines tendencijas Lietuvoje ir Europoje.

Slaugos personalas supažindintas su šių infekcijų profilaktikos ir kontrolės ypatumais, galiojančiais teisės aktais, reglamentuojančiais užkrečiamųjų ligų epidemiologinę priežiūrą, kontrolę ir profilaktiką bei detaliau nagrinėta privalomų registruoti LPI tvarka ir praktinės problemos.

Mokymų dalyviai išmoko interaktyvių edukacinių žaidimų, padėjusių įsisavinti teorinę medžiagą, aptarti nuomonių įvairovę, pagilinti praktines žinias.

Mokymai organizuoti bendradarbiaujant su Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centru.

ULAC duomenimis, sergamumas lytiškai plintančiomis infekcijomis pastaruoju metu nežymiai mažėjo, tačiau palyginti su ES šalių vidurkiu jis yra aukštesnis.

Išlieka aukštas sergamumo sifiliu rodiklis. Pavyzdžiui, 2011 m. sergamumas sifiliu Lietuvoje siekė 8,5 atv./100 tūkst. gyv.  ir tai vienas aukščiausių rodiklių  ES šalyse (ES šalių vidurkis – 4,9 atv./100 tūkst. gyv. /2011 m.).

Lietuvoje lytiškai plintančiomis infekcijomis užsikrečia daugiau vyrų nei moterų, dauguma – miestų gyventojai, 20-34 metų amžiaus asmenys, turintys tik vidurinį išsilavinimą. Dauguma lytiškai plintančiomis infekcijomis užsikrėtusių vyrų nurodė, kad turėjo 2-3 lytines partneres per pastaruosius vienerius metus, moterys – vieną.

Apsauga nuo lytiškai plintančių infekcijų priemonės – prezervatyvai, galintys sumažinti riziką užsikrėsti šiomis infekcijomis, buvo naudojama retai arba visai nenaudojama.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Homocisteinas: svarbus sveikatos rodiklis, apie kurį per mažai kalbama
Tyrimas, kuris gali padėti išsiaiškinti, ar gyvensite ilgai ir sveikai, ar turėsite sveikatos problemų. Tai yra homocist...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų