Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Seimas svarstys siūlymą uždrausti nepilnamečiams parduoti elektronines cigaretes

vlmedicina.lt | 2014-09-16 17:36:27

Seimas po pateikimo pritarė Tabako kontrolės įstatymo pataisų projektui Nr. XIIP-2094, kuriuo į įstatymą perkelti visas Direktyvos 2014/40/ES nuostatas tiek, kiek jos reguliuoja elektronines cigaretes.

Elektroninė cigaretė
Algirdo Kubaičio nuotr.

Numatoma, kad elektronine cigarete būtų laikomas gaminys, kuris galėtų būti naudojamas garams, kuriuose yra nikotino, vartoti per kandiklį, arba bet kuri tokio gaminio sudedamoji dalis, įskaitant kapsulę, rezervuarą ir įtaisą be kapsulės ar rezervuaro. Elektroninės cigaretės galėtų būti vienkartinės arba užpildomos iš pildomosios talpyklos ir rezervuaro, arba daugkartinės su keičiamomis vienkartinėmis kapsulėmis.

Teikiamomis pataisomis siūloma reglamentuoti elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų pardavimo ribojimas nepilnamečiams: numatoma drausti parduoti elektronines cigaretes ir pildomąsias talpyklas asmenims iki 18 metų. Asmenims iki 18 metų būtų draudžiama rūkyti (vartoti) elektronines cigaretes ir turėti elektronines cigaretes ar pildomąsias talpyklas. Taip pat numatoma uždrausti nupirkti ar kitaip perduoti elektronines cigaretes ir pildomąsias talpyklas asmenims iki 18 metų.

„Lietuvoje labai išaugo elektroninių cigarečių prekyba ir vartojimas ir, kaip rodo apklausos, paaugliai net nežino, kad šios cigaretės yra lygiai taip pat kenksmingos kaip ir kitos cigaretės“, – pristatydama projektą sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė.

Teikiamomis pataisomis siūloma nustatyti elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų sudėties ir kokybės bendruosius reikalavimus, pagal kuriuos skystis, kuriame yra nikotino, gali būti pateikiamas rinkai tik tam skirtose pildomosiose talpyklose, kurių tūris yra ne didesnis kaip 10 ml, taip pat vienkartinėse elektroninėse cigaretėse arba vienkartinėse kapsulėse, kai kapsulių ar rezervuarų tūris ne didesnis kaip 2 ml, o nikotino turinčiame skystyje gali būti ne daugiau kaip 20 mg/ml nikotino.

Gaminiai, kurie viršytų šias ribines vertes, galėtų būti pateikiami rinkai tik tuo atveju, jei jie įstatymų numatyta tvarka būtų registruoti Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registre – tokiems gaminiams Tabako kontrolės įstatymo draudžiamosios nuostatos neturėtų būti taikomos.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti pranešimų apie elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų pateikimo į rinką tvarką, pranešimų apie elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų pardavimo tvarką, elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų pripažinimo neatitinkančiais teisės aktuose nustatytų reikalavimų tvarką, įspėjimų apie žalą sveikatai nurodymo tvarką.

Įstatymo projektu siekiama įtvirtinti nuostatas, pagal kurias elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų išorinėje pakuotėje būtų draudžiama pateikti tokius elementus, kurie skatintų pirkti tabako gaminį ar jį vartoti sudarant klaidingą įspūdį apie jo savybes, poveikį sveikatai, riziką ar išsiskiriančias medžiagas; sudarytų įspūdį, kad tam tikras tabako gaminys yra mažiau kenksmingas nei kiti, suteiktų panašumo į maisto ar kosmetikos produktą ir kt.

Elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų vienetiniuose pakeliuose ar bet kokioje išorinėje pakuotėje turėtų būti vienas iš Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytų įspėjimų apie galimą žalą sveikatai.

Projektui po pateikimo pritarė 92, susilaikė 3 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Sveikatos reikalų komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – gruodžio 11 d.

lrs.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja
Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sv...
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų