Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Priešlaikė ejakuliacija – prarastas gyvenimo džiaugsmas

vlmedicina.lt | 2015-12-29 00:01:42

Priešlaikė ejakuliacija yra viena opiausių problemų vyro gyvenime. Jos kamuojamų vyrų lytinis aktas gali trukti vos 10–15 sekundžių. Dažnai priešlaikės ejakuliacijos kamuojami vyrai net nespėja patekti į makštį. Dėl to jie pradeda vengti lytinių santykių ir neretai pasirenka vienišiaus kelią. Tačiau priešlaikė ejakuliacija yra labai sėkmingai gydoma ir pagydoma problema.

 

 

Problema, apie kurią garsiai nekalbama

Tyrimai rodo, kad priešlaikė ejakuliacija kamuoja apie 30 proc. vyrų. Dar įdomiau tai, kad su priešlaike ejakuliacija vienu ar kitu gyvenimo periodu yra susidūrę beveik visi vyrai.

Iki šiol nėra sutarta dėl priešlaikės ejakuliacijos apibrėžimo. Dažniausiai ji apibrėžiama kaip nuolat ar periodiškai pasireiškianti ejakuliacija iki varpos patekimo į makštį esant minimaliai seksualinei stimuliacijai arba įvykstanti greitai po penetracijos. Ji vadinama priešlaike, kai būna per ankstyva, t.y. ankstesnė negu pageidauja partnerė. Daugumai vyrų ejakuliacija įvyksta per 3-5 minutes nuo penetracijos į makštį. O priešlaikės ejakuliacijos kamuojamų vyrų lytinis aktas trunka vos 15-60 sekundžių. Labai dažnai priešlaikės ejakuliacijos kamuojami vyrai net nespėja patekti į makštį. Ejakuliacija įvyksta nuo mažiausio tiesioginio seksualinio stimulo. Tai nėra bėda, jei vyro partnerė per tą laiką pasitenkina. Deja, labai dažnai ši patologija susijusi su rimtomis psichologinėmis problemomis ar net lytinių santykių baime.

Gali atsirasti bet kada

Nors priešlaikė ejakuliacija dažniausiai kamuoja jaunus ir daug seksualinės patirties neturinčius vyrus, tačiau ši būklė gali atsirasti ir vyresniems vyrams.

Yra dvi šios problemos rūšys: pirminė priešlaikė ejakuliacija, kuomet ji tęsiasi visą gyvenimą nuo pirmosios seksualinės patirties, ir antrinė, arba įgyta. Pastarajai būdinga, jog prieš tai lytinių santykių trukmė buvo normali. Gydymas tikslingas tik tuomet, kada priešlaikė ejakuliacija kartojasi labai dažnai.

Yra labai daug priešlaikės ejakuliacijos priežasčių. Ją gali sąlygoti nervinė įtampa dėl noro pasirodyti „idealiu meilužiu“, mylintis su nauju lytiniu partneriu. Labai dažnai priešlaikė ejakuliacija įvyksta dėl ilgai buvusios seksualinės abstinencijos. Tiesa pasakius, kai kada jos atsiradimą gali sąlygoti ir moterys. Kai kurie vyrai skundžiasi, kad priešlaikę ejakuliaciją lėmė nuolatinė įtampa ir sumažėjusi savivertė dėl viešai laidomų antrosios pusės juokelių apie greitą baigimą ar kitas nesėkmes lovoje.

Viena dažniausių įgytos priešlaikės ejakuliacijos priežasčių tarp vyresnio amžiaus vyrų - erekcijos disfunkcija. Vyrai pasąmoningai stengiasi kompensuoti negalėjimą ilgai išlaikyti standžią varpą.

Rečiau šį sutrikimą sukelia fizinės ligos ir būklės. Tačiau kaip ir dauguma kitų ligų, taip ir priešlaikė ejakuliacija labai sėkmingai gydoma. Svarbu išdrįsti laiku kreiptis pagalbos į specialistą.

Jei niekas nepadeda – rekomenduojamas operacinis gydymas

Klasikinis kovos su priešlaike ejakuliacija būdas yra tinkamas minčių nukreipimas. Jį greičiausiai yra išbandęs ne vienas vyras. Lytinio akto metu rekomenduojama galvoti apie ką nors nemalonaus ir atgrasančio (pvz., indų plovimą ar mašinos tepalų keitimą).

Esant priešlaikei ejakuliacijai būtina dažniau mylėtis. Pastebėta, kad lytinio akto trukmę pailgina mylėjimasis, kada partnerė viršuje.

Visi puikiai žino, jog antroji erekcija trunka ilgiau, todėl prieš numatomus lytinius santykius šios problemos kamuojamiems vyrams rekomenduojama masturbuotis. Prezervatyvai sumažina varpos jautrumą. Dar geriau, kada vyras naudoja prezervatyvus, purškalą arba kremą su varpos odos jautrumą sumažinančiais preparatais.

Jei visos šios priemonės neduoda norimo efekto, tuomet rekomenduojamas gydymas antidepresantais. Selektyvieji serontonino reabsorbcijos inhibitoriai vartojami nuotaikos sutrikimams gydyti, tačiau pastebėta, kad jie gali atitolinti ejakuliaciją.

Neseniai pasirodė preparatas, leidžiantis ženkliai pailginti erekcijos trukmę ir pagerinti vyrų mylėjimosi kokybę.

Kraštutiniais atvejais rekomenduojamas operacinis gydymas - apipjaustymas. Kurį laiką po apipjaustymo varpos galvutė būna labai jautri, tačiau ilgainiui ant jos esanti oda sustorėja, o jautrumas sumažėja.

Treniruotės, treniruotės ir dar kartą treniruotės

Priešlaikei ejakuliacijai gydyti rekomenduojama daug metodų. Labai svarbią vietą šio sutrikimo gydyme užima elgesio terapija arba kitaip tariant - treniruotės. Treniruoti galima ne tik raumenis, tačiau ir erekciją. Populiariausi elgesio terapijos metodai yra „start-stop“ metodika ir užspaudimo technika.

Užspaudimo technikos esmė-pajutus artėjančią ejakuliaciją ranka stipriai nykščiu suspausti varpos galvutę 10-15 sekundžių toje vietoje, kur ji ribojasi su apyvarpe. Tai susilpnins erekciją ir atitolins ejakuliaciją. Kai vėl būsite pasiruošęs - pabandykite iš naujo.

Kitas metodas yra „start-stop“ metodika. Šiam metodui perprasti reikės jūsų kantrybės ir partnerės pagalbos. Pirmomis praktikavimosi dienomis pabandykite masturbuotis gulėdamas greta partnerės. Pajutęs ejakuliacijos artėjimą nustokite 30-60 sekundžių. Po to bandykite dar kartą. Po kelių kartų patirkite orgazmą. Vėliau paprašykite partnerės pagalbos. Tegul ji perima iniciatyvą, tačiau ir vėl kelis kartus iš eilės neleidžia pajusti orgazmo. Galiausiai treniruotes reikėtų pratęsti partnerės makštyje. Vyrui pajutus artėjančią viršūnę būtina nutraukti lytinį aktą, jauduliui aprimus – jį pradėti iš naujo. Taip praktikuojantis, įprasite kontroliuoti ejakuliaciją ir labiau atsipalaiduoti lytinio akto metu.

Gydytojas urologas Marius Anglickis,

medicinos klinika „Narmeda“

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų