Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Per Žolinę pasimelskite šventoje vietoje – būsite sveikesni

Daiva Ausėnaitė | 2014-08-15 00:02:05

Žmogaus pažinimo centro „Vaiska“ įkūrėja kūno psichoterapeutė Rasa Mažionienė apkeliavo ne vieną šventą ir energetiškai stiprią vietą. Ji sako, jog Žolinė yra savotiškas atskaitos taškas, kai galime pasidžiaugti ir padėkoti už nugyventą pusmetį bei sąmoningai pradėti pokyčius, jei tik jų norime. R. Mažionienė rekomenduoja per Žolinę aplankyti šventas vietas, pasimelsti, pabūti su savimi ir Dievu.

Tikėjimas
"Kiekviena šventa vieta turi savo paskirtį, kiekvienoje yra skirtingas dieviškas aspektas", - sako Rasa Mažionienė. Genovaitės Privedienės nuotr.

Per maldą į pasakų pasaulį

„Atsimenu, kai vos dvejų metukų susižeidžiau koją, kai būdavo sunkios, skausmingos akimirkos, mama kviesdavo kartu pasimelsti. Ji sakydavo: „Paprašyk Marijos, kad atsiųstų tau gydytoją“. Nuo to susižalojimo prasidėjo mano kelionė per gydytojus, trejus metus man niekas negalėjo padėti. Vaiko galvoje malda buvo lyg pasakų pasaulis, į kurį visada meldžiantis gali persikelti, ten viskas gerai, ten pildosi tavo stipriausi norai, ten yra nematoma apsauga nuo visų gyvenimo negandų. Suaugus malda tapo labiau suvokta. Ji visuomet suteikdavo palengvėjimą, jėgų, tvirtybės. Supratau, kad visi viduje turime išminties, kuri leidžia kartais ką nors naujo išgirdus pagalvoti: „Juk aš tai žinau“. Ta išmintis mumyse glūdi, ji yra mūsų jausmuose, bet išmintis iškyla į paviršių tik tada, kai susijungia su gaunamomis žiniomis ir yra pastiprinama patirtimi bei sąmoningumu. Todėl studijavau Bibliją, galiausiai leidausi į piligrimines keliones“, - pasakoja R. Mažionienė.

Rasa aplankė Ukrainos, Peterburgo šventas vietas, buvo Jeruzalėje.

Rasa Mažionienė
Rasa Mažionienė. Žmogaus pažinimo centro "Vaiska" nuotr.

„Mūsų kvietimu Lietuvoje paskaitas skaito nuostabūs lektoriai Ksenija Bespalova ir Vitalijus Bogdanovičius. Su jais aplankėme visas šventas ir energetiškai stiprias Lietuvos vietas – Šiluvą, Trijų Kryžių kalną, Vilniuje esantį Kalvarijų kelią (neįvertinta, bet labai stipri vieta), Katedros šv. Kazimiero koplyčią. Kiekvienam būtina pasimelsti tokioje vietoje. Nuoširdi malda daug gali pakeisti – jūsų negerus charakterio bruožus, panaikinti jūsų nesupratimą ar įnešti aiškumo į kasdienybės sunkumus“, - sako kūno psichoterapeutė.

Ji prisiminė vieną savo klientę, kuri gavusi rekomendaciją pasimelsti ėmė verkti, gražyti rankas sakydama, kad nenori to daryti, nenori šnekėtis su Dievu, nori, kad kas kitas jai pasakytų, kaip jai gyventi.

Šventų vietų stiprybė

„Kiekvieną dieną man tenka bendrauti su žmonėmis, išgyvenančiais vienokią ar kitokią kančią. Kartais juos pas mane atveda susuktos nugaros, skaudantys sąnariai, kartais neišsprendžiami santykiai su artimaisiais ar stiprios vidinės dramos, virstančiomis gyvenimo prasmės paieškomis ir galinčios pasibaigti savižudybe. Tai didelis kiekis įvairios energijos, emocijų. Visiems noriu padėti, visų gaila. Tik neseniai pati supratau, kad mano gailestį kartais maitina kaltės jausmas. Jaučiuosi kalta, kad nepadedu žmogui tuoj pat, kai tik jam reikia tos pagalbos. O man dėl to ima skaudėti kojas, skrandį, auga svoris, nes skubėdama padėti kitam pamirštu save. Malda, pabuvimas lietuviškoje šventoje vietoje leido suprasti, kad dėl tos keistos kaltės imu skriausti save, apie tai man kurį laiką kalbėjo kūnas (skausmais), galiausiai suprato ir protas“, - šypteli Rasa.

Rasa sako, jog kiekviena šventa vieta turi savo paskirtį, kiekvienoje yra skirtingas dieviškas aspektas. Pavyzdžiui, Aušros Vartų Marija yra širdies atvėrėja, Šiluvos Marija yra besąlyginės motiniškos meilės šaltinis, ten galima pajausti žemiškosios motinos idealią meilę. Jeigu žmogus nėra patyręs motiniškos meilės, nes augo vaikų namuose, ar mums sunku priimti savo mamą, tuomet reikia keliauti pasimelsti į Šiluvą.

„Kai nuvažiuojam į šventą vietą, mes gaunam iš tiesioginio šaltinio tą informaciją, patyrimą, tą išmintį, kuri iškyla per mūsų jausmus. Tada įvyksta pokyčiai. Visiems mūsų vadovams reikėtų pasimelsti dėl tarnystės Lietuvai šv. Kazimiero koplyčioje. Ten labai stipri jaunystės ir kūrybinio potencialo energija, ten reikia eiti pasimelsti, jeigu jums to trūksta. Bet to reikia prašyti ne savo naudai, o kad tai pasitarnautų šaliai. Stipriausias sveikatos šaltinis yra Šiluva“, - vardija R. Mažionienė.

 Ji sako, jog norintiems išsamiau susipažinti su šventų vietų poveikiu, vertėtų paieškoti knygelės „Švenčiausios Mergelės Marijos apsireiškimai   Lietuvoje“. Joje išsamiai aprašomos šventos Lietuvos vietos, kaip jas rasti ir kokias maldas kalbėti. Knygelėje pabrėžiama, jog tų vietų energetika stiprėja tik todėl, kad jos gausiai lankomos.

„Patekę į apsireiškimo energijos koncentracijos erdvę, žmonės tampa tos energijos nešiotojais trims dienoms, po to poveikis ima silpti. Iki galo ta energija žmogaus subtiliosiose sistemose įsikomponuoja per septynias dienas. Ji „nusėda“ minėtose sistemose ir lieka jose. Taip žmogus išsivalo suvoktas problemas, kai kurie pasveiksta, įvyksta stebuklai“, - rašoma knygelėje.

Žolinės žolių galios

Žolinės periodas, be religinio, turi ir stiprų psichologinį aspektą. „Tai yra savo planų įgyvendinimo peržiūrėjimas. Tai gero pusmečio įvertinimas. Matai savo veiklos vaisius, prašai palaiminimo ir dėkoji už savo įdirbį. Žolės tuo metu irgi turi savo prasmę. Aš siūlau pasidomėti žolėmis, kurios turi valomąjį poveikį. Ir šiuo laikotarpiu, po maldų, atėjusių suvokimų, išbandyti fizinio kūno apsivalymo praktikas. Kadangi tai yra tam tikras atskaitos taškas, jis puikiai tinka ir tolesnio gyvenimo apmąstymams. Jei žmogus tampa sąmoningas, jis suvokia, jog jam reikia pokyčių, viskas, ką jis darys, turės geresnį efektą. Jei žmogus nuspręs valyti organizmą, keisti mitybą, lieknėti – tai jam lengviau pavyks“, - sako lektorė ir priduria, kad Žolinė yra gyvenimo džiaugsmo pajautimo periodas. Tuomet mes visi galime gauti dieviškos meilės kibirkštį.

Ji teigia, kad be palaimos jausmo ir be suvokimo, ką tu darai, bet kokie fiziniai valymai yra laikini. R. Mažionienė siūlo šiomis dienomis rinkti itin kvapias žoles, pasak jos, stiprūs, saldūs kvapai turi aukštas vibracijas, o bakterijos, virusai tokiose vibracijose negali gyventi.

„Tinka čiobreliai, pelynai – su jais galima smilkyti kambarius, gerti arbatas. Dėl pelyno daugelis apsirinka, nes visi žino jo kartų skonį. Kaip sako Ajurveda, pelynas neskanus tol, kol tavyje gyvena kas nors tau netinkamo. Jie net siūlo jį vartoti tol, kol jis taps saldus. Kad jis nebūtų toks kartus, galima įsidėti šiek tiek druskos. Bolotovo sveikatingumo mokykla siūlo daryti pelyno fermentą – paimti balto cukraus gabaliukus ir užlašinti ant jų pelyno sulčių, uždaryti į stiklainiuką ir padėti tamsiai, kad 3-4 mėn. vyktų fermentacija. Tai organizmo (kepenų, tulžies) valymo ir stiprinimo priemonė“, - pataria R. Mažionienė.

Kūno psichoterapeutė mano, jog Žolinė – tinkamas laikas gydytis nuo priklausomybių. „Priklausomi žmonės svaigaluose ieško palaimos pojūčio. Apsilankymas šventose vietose, nuoširdi malda, pats Žolinės periodo džiaugsmingumas, atitinkami ritualai (mišios, žolių smilkymas, arbatų gėrimas) gali žmogui padėti ir be svaigalų pajusti tą palaimą. Kai žmogus nors kartą tai pajaučia, jis suvokia, kad turi pasirinkimą“, - sako kūno psichoterapeutė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų