Ketvirtadienis, 2025.07.17
Reklama

Kaip temperatūros svyravimai veikia vaistus

Lukas Šniolis, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ | 2016-09-19 10:15:35

Nešiodamiesi vaistus rankinėje retas iš mūsų susimąstome, kaip juos veikia temperatūros svyravimai. Vaistininkai pataria skaityti informacinius lapelius ir įspėja, kad netinkamai laikomi vaistai gali pakenkti sveikatai.

© Graphicstock.com

Nuolatinis temperatūrų pokytis, drėgmė ir tiesioginiai saulės spinduliai – pagrindiniai veiksniai, dėl kurių vaistai gali tapti neveiksmingi ar net kenksmingi.

„Įsigijus vaistinėje bet kokį vaistinį preparatą, visų pirma reikia atkreipti dėmesį į vartojimo instrukciją. Joje būna gamintojo nurodytos laikymo sąlygos.

Šaldytuve paprastai laikomos žvakutės, lašeliai. Tikrai nėra daug tokių preparatų. Dauguma vaistų laikomi kambario temperatūros sąlygomis. Tai būtų 25–30 laipsnių temperatūra“, – sako vaistininkė Virgilija Bečelytė.

Vaistininkai pataria vaistus nešiotis kuo mažesniais kiekiais, dalį reikiamų galima laikyti tiesiog darbe.

8 laipsniai – žemiausia temperatūra, kuri tinka vaistams laikyti. Jei temperatūra žemesnė, vaistai gali kristalizuotis, t. y., sušalti.

„Jeigu nešuosi vaistus esant šalčiui, turiu susipakuoti taip, kad nepakenktų vaisto kokybei. Ir atvirkščiai – jei nešuosi vaistinį preparatą esant karščiui, naudoju šaltkrepšį, futliarą, kad ta šiluma neturėtų įtakos“, – pasakoja V. Bečelytė.

Kosmetika – dar viena produktų grupė, kurios kokybė ir veiksmingumas priklauso nuo laikymo sąlygų. Suskystėjęs kremas, ištirpęs lūpų balzamas – tam pakanka keliais laipsniais aukštesnės temperatūros. Kosmetikos gamintojai nurodo gaminius laikyti 5–25 laipsnių temperatūroje.

„Vonioje tikrai galima laikyti, jeigu atitinka reikiamą temperatūrą – 5–25 laipsniai. Tikrai tenka susidurti su klausimu, ar galima laikyti šaldytuve. Jeigu norite – galite, bet mes nerekomenduojame, nes kosmetikos priemonės turi savus reikalavimus – atitinkamas konservantų kiekis ir visi kiti dalykai užtikrina kokybišką produkto stovėjimą esant tam tikrai temperatūrai“, – teigia „BIOK laboratorijos“ atstovė Kristina Čuikinaitė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: vaistai
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Infrastruktūros viziją kuria su tarptautiniais ekspertais
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda strateginį plėtros etapą – per artimiausius trejus metus greta dabar...
Biobankai: tiltas tarp mokslo ir paciento sveikatos ateities
Šiuolaikinė medicina sparčiai žengia pirmyn, o biobankai tampa vis svarbesne jos dalimi. Tai – specializuotos kole...
Pirmasis ortopedinių operacijų robotas Baltijos šalyse – jau Lietuvoje
Kaunas – pirmasis iš Baltijos šalių miestų, kuriame kelio endoprotezavimus gali atlikti chirurgas, padedamas robot...
Hormonų svyravimai ir migrena: kodėl su ja dažniau susiduria moterys?
Migrena – sudėtingas neurologinis sutrikimas, stipriai paveikiantis gyvenimo kokybę. Nors ji dažnai siejama su gen...
Nauja odos priežiūros era – taisykles rašo genai
Lietuvos laboratorinė medicina ką tik žengė revoliucinį žingsnį, atveriantį galimybę ilgiau išsaugoti sveiką odą bei efe...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų