Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

11-asis tarptautinis Baltijos šalių dermatovenerologų kongresas

Džiuljeta Kulvietienė | 2013-10-24 14:27:38

Spalio 17-19 d. pirmą kartą Kaune ir tik trečiąjį kartą Lietuvoje vyko 11-asis tarptautinis Baltijos šalių dermatovenerologų asociacijos kongresas, skirtas dermatologijos, onkologijos, alergologijos, venerologijos, medicinos kosmetologijos, krioterapijos ir dermachirurgijos aktualijoms. Gvildentos bei aptartos ne vien gydytojams dermatovenerologams, bet ir kitiems specialistams bei bendrosios praktikos gydytojams reikšmingos naujienos ir aktualijos. Renginį organizavo Lietuvos dermatovenerologų draugija, Baltijos šalių dermatovenerologų asociacija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Vilniaus universitetas. Kongreso programa akredituota Europos medicinos specialistų sąjungos (UEMS).

Dalyviai
Kongreso organizacinis komitetas: prof. S. Valiukevičienė (sėdi viduryje), prof. M. Domeika (sėdi dešinėje), dr. V. Kučinskienė (stovi antra dešinėje), Rytu Europos lytiškai plintančių infekcijų ir reprodukcinės sveikatos projekto dalyviai bei tarptautiniai lektoriai. Organizatorių nuotr.

Nutilus iškilmingai kongreso atidarymo varpų muzikai Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, 11-ojo Tarptautinio Baltijos šalių dermatologų kongreso dalyviai persikėlė į iškilmingą kongreso atidarymą Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Pažymėta jubiliejinė data - 1923 m. Lietuvos universitete Kaune buvo įsteigta Odos ir venerinių ligų klinika.

Pasak 11-ojo Tarptautinio Baltijos šalių dermatologų kongreso prezidentės prof. Skaidros Valiukevičienės, Kaune vykęs kongresas iš kitų išsiskyrė keliais aspektais. Pirma, kongreso temomis ir darbu susidomėjo daugelis šalių. Beveik 50 lektorių iš Baltijos šalių regiono, Anglijos, Graikijos, Ispanijos, Vokietijos, Šveicarijos, Švedijos, Ukrainos, Lenkijos bei apie 300 iš 24 pasaulio šalių, ir gana tolimų (Japonijos, JAV, Kanados, Gruzijos, Azerbaidžiano ir kt.) užsiregistravusių kongreso dalyvių dalijosi patirtimi žvynelinės, aknės, kontaktinio bei atopinio dermatitų, melanomos ir limfomos, jungiamojo audinio ligų, estetinės dermatologijos klausimais.

Antra, kongresas pasižymėjo aktualia moksline programa. Į kongresą atvyko žymūs Europos lektoriai dermatovenerologai, Vokietijos, Lenkijos, Švedijos, Baltijos šalių draugijų prezidentai, lektoriai, kurie yra ir žinomi mokslininkai, ir turintys svarią patirtį savo srities ekspertai.

Atidarymas
Kongreso atidarymas Vytauto Didžiojo Karo muziejuje. Organizatorių nuotr.

Svečiai bei kiti kongreso dalyviai iš įvairių šalių atkreipė dėmesį į lėtinę neišgydomą, bet naujais biologiniais vaistais valdomą odos ligą – žvynelinę. Kongreso metu Lietuvos žvyneline sergančiųjų draugija pažymėjo savo gyvavimo ir veiklos 20 metų jubiliejų bei Pasaulinę žvynelinės dieną, kurių paminėjimas taip pat sukvietė savą auditoriją ir garbingus svečius.

Prof. S. Valiukevičienė pasveikino draugijos narius su jubiliejumi, papasakojo apie žvynelinės kaip ligos sunkumus ir apribojimus, kuriuos patiria ja sergantieji. Lietuvos žvyneline sergančiųjų draugijos prezidentas Simanas Stašaitis kalbėjo apie draugijos veiklos aktualijas, pakilimus ir lūkesčius, įteikė padėkas bei pristatė naujai išrinktąjį draugijos prezidentą – dr.Renaldą Raišutį (KTU). Lietuvos Respublikos Seimo narė prof. Vida Marija Čigriejienė padėkojo už galimybę dalyvauti Lietuvos žvyneline sergančiųjų draugijos renginiuose, linkėjo optimizmo ir neprarasti tikėjimo įveikti bei nugalėti ligą.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio sveikinimus perdavė Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji specialistė Inga Cekanovičienė. Prie sveikinimų prisidėjo ir Lietuvos dermatovenerologų draugijos prezidentė prof. M. Bylaitė-Bučinskienė.

Gydytoja rezidentė Raimonda Eglė Jusiūtė palietė psichologinius sergančiojo žvyneline aspektus ir perskaitė kartu su prof. Virginija Adomaitiene parengtą pranešimą „Žvynelinės – ligos, trunkančios visą gyvenimą, psichosocialiniai aspektai“. Baigdami jubiliejinį posėdį, draugijos nariai ir svečiai dalyvavo Lietuvos dermatovenerologų draugijos videoprojekto – filmo „Dešimt žvynelinės veidų“ premjeroje.

Įrangos pristatymas
Naujos įrangos, kuri tiria odos vidų be pjūvio, pristatymas. Organizatorių nuotr.

Kita reikšminga kongreso dalis, skirta ne tik mokslo pasiekimams, bet ir pacientų sveikatos gerinimui, buvo skirta venerologijai, lytiškai plintančių infekcijų diagnostikai bei gydymui. Lytiškai plintančių infekcijų mokslinę programą padėjo sudaryti Rytų Europos lytiškai plintančių infekcijų ir reprodukcinės sveikatos projekto dalyviai bei šio projekto vadovas iš Upsalos (Švedija) – mikrobiologas ir venerologas Marius Domeika. M. Domeikos dėka kongrese lankėsi žymiausi Rytų Europos dermatovenerologai praktikai ir tarptautinės reikšmės lektoriai specialistai, kurie seminaro metu diskutavo pačiomis aktualiausiomis šios srities temomis. Itin didelis dėmesys skirtas naujausiems kokybiškiems tyrimams, skirtiems diagnozuoti venerines ligas. Seminaro metu pasidžiaugta, kad LSMU ligoninėje Kauno klinikose lytiškai plintančių ligų diagnostika atitinka auksinį standartą. Čia įdiegti ir atliekami aukštos kokybės molekuliniai tyrimai, leidžiantys iš šlapimo mėginio ištirti pacientą dėl kelių lytiškai plintančių infekcijų. Pasak prof. S. Valiukevičienės, ateityje reikėtų aktyviau spręsti šių tyrimų prieinamumo gerinimo klausimus.

Renginio metu vyko praktiniai dermoskopijos ir krioterapijos, lytiškai plintančių infekcijų kursai, naujausių kosmetinės bei gydomosios dermatologijos produktų ir technologijų paroda.

„Odos ligos yra priskiriamos 15-os dažniausių ligų grupei, kuriomis sergamumas ir gydymo kaštai pasaulyje per pastaruosius 10 m. pastebimai auga. Todėl galima teigti, kad dermatologo specialybė „ant bangos“, turime daug sąlyčio taškų su vidaus medicina, chirurgija– sakė prof. S. Valiukevičienė. – Manau, tai natūralu, nes oda – išorinė žmogaus danga yra ir didžiausias žmogaus organas. Sergamumas odos ligomis auga. Ir tai vyksta dėl kelių priežasčių. Europos gyventojai senėja – žmonių vidutinis amžius ilgėja, gerėja ankstyva diagnostika. Odą veikia išoriniai ir vidiniai alergenai, aplinkos tarša, saulė. Visa tai sąlygoja odos ligų augimą“, – apie kongreso žvilgsnį į dermatitus ir alergines odos ligas kalbėjo prof. S. Valiukevičienė.

Dar viena kongreso dalis buvo skirta onkodermatologijai, nagrinėta, kokios yra išplitusio piktybinio odos vėžio ir melanomos gydymo galimybės. Naujiena yra ta, kad ir žvynelinei, ir melanomai bei piktybiniam odos vėžiui gydyti atsirado biologiniai vaistai. Tai taip vadinama „taikinių terapija“, kuri sustabdo vėžinės ar uždegimo paveiktos ląstelės veiklą.

„Šis gydymas tinka, kaip raktas spynai – jis yra labai veiksmingas, – gydymo naujoves komentavo prof. S. Valiukevičienė. – Jis turėtų būti prieinamas sergantiems itin sunkia žvynelinės forma, išplitusia piktybinio odos vėžio forma ir melanoma.“

Kongrese nagrinėtos alerginės odos ligos, žvynelinė, odos navikai, jungiamojo audinio tam tikros ligos, tarp jų – ir vitiligo, taip pat jau minėta venerologija ir nauja, bet labai populiarėjanti, sparčiai į mūsų šalį besiveržianti sritis – estetinė dermatologija – diskutuota, koks specialistas gali šią sritį kuruoti. Kalbėta apie lazerius, odos senėjimo priežastis ir jos korekcijos būdus.

Kongresui baigiantis atrinkti du geriausi stendiniai pranešimai ir jiems paskirti rėmėjų prizai. Vienas iš apdovanojimų teko LSMU Slaugos ir rūpybos katedros doktorantei, Odos ir venerinių ligų klinikos slaugos administratorei Renatai Petrauskienei, kuri nagrinėja aktualią temą „Slaugytojų žinios apie psoriazę ir ligonių gyvenimo kokybė“.

Kongreso parodoje pristatytos unikalios odos vėžio ir melanomos diagnostikos technologijos, kurios leidžia tirti odą be chirurginių instrumentų ir skausmo, taip pat – inovatyvi fototerapijos įranga, skirta žvynelinei ir atopiniam dermatitui gydyti. Kauno klinikose vyko seminaras, kurio metu pristatyti konfokalinės lazerinės mikroskopijos praktiniai aspektai dermatologams, neurologams, patologams. Naujojo tyrimo rezultatai prilyginami optinės biopsijos rezultatams, nes sudaro galimybę be skausmo ir pjūvio nustatyti odos struktūras. Svečias iš Vokietijos Holger Schacht papasakojo apie šią įrangą, odos vaizdų interpretavimą, praktiškai pademonstravo jos veikimą. Įrangos pristatymas sulaukė didelio susidomėjimo, nes atveria galimybę mokslinių tarpdisciplininių projektų įgyvendinimui informacinių technologijų srityje.

„Kongreso fone puikiai atsiskleidė Kauno, kaip akademinio, studentiško miesto, įvaizdis. Su kiekvienu kongreso žingsniu jautėsi universitetinė dvasia. LSMU studentų choras „Neris“, LSMU SMD Odos ir veneros ligų būrelio nariai dirbo, talkino ir palaikė darbo bei pažintinio poilsio nuotaiką. Tai paliko labai gerą įspūdį pasaulinio garso lektoriams ir kitai akademinei visuomenei. Jie dėkojo ir pažadėjo grįžti į darbingą bei mokslo ir studijų galimybėmis perspektyvų miestą Kauną“, – kongreso užsienio svečių nuotaikas perdavė prof. S. Valiukevičienė.

Džiuljeta Kulvietienė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų