Penktadienis, 2025.01.24
Reklama

Candida smegenyse – maisto papildų prekeivių mitas ar vienetinis atvejis Lietuvos medicinoje?(1)

Ligita Sinušienė | 2015-07-20 00:02:33

Regis, lietuvaičius pradeda gąsdinti Candida grybelis smegenyse. Per pastaruosius metus į redakcijos VLMEDICINA.LT konsultantus dėl šios diagnozės patikslinimo kreipėsi ne vienas mūsų tautietis. Tačiau specialistai tikina, jog tai – kazuistinis, labai labai retas ir neįprastas atvejis medicinos istorijoje, o ir žmogus, turintis tokį grybelį savo galvoje, turėtų būti arba užsikrėtęs ŽIV, arba išsekintas onkologinės ligos. Tradicinės medicinos atstovai skeptiškai vertina ir patį  tyrimą, kurio metu esą nustatyta Candida smegenyse.

Čakrų vaizdas
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Direktorė liko anonimė

Kadangi į redakciją kreipęsi skaitytojai nenurodė įmonių, kuriose jiems atlikta biorezonansinė  diagnostika „Imago“ aparatu, straipsnio autorė paieškojo informacijos apie tai internete. Viename iš daugybės iššokusių puslapių su šia fraze minima diagnostika gan plačiai aprašoma. Šioje svetainėje aiškinama, kad tai - individualus modeliavimas anatominiu grafiniu vaizdu, o technologija remiasi Rusijos Omsko mokslininkų atradimais, ir susirgimai esą nustatomi ląstelių lygmenyje.

Paskambinus šioje svetainėje nurodytu telefonu atsiliepusi mergina, sužinojusi, kad skambina žurnalistė, dar pasitikslino skambučio tikslą – užsiregistruoti tyrimui ar rinkti medžiagą straipsniui. Tuomet sujungė su direktore. Pastaroji maloniai ir išsamiai atsakinėjo į klausimus, bet prisistatyti viešai atsisakė, nors patikino esanti medikė.

Paklausta, ar su šia technologija yra tekę aptikti Candida grybelį smegenyse, paaiškino: „Yra didelė to tikimybė. Candida  gali būti kraujuje, ir per jį šis grybelis patenka ir iki smegenų, bet nebūna pačiose smegenyse. Tačiau jis dar gali būti odoje ir ant odos, šlapimo pūslėje, moters makštyje. Galbūt žmogų išgąsdino ta žinia, bet Candida fiksuojama ir laboratorijose, todėl patarčiau dar pasidaryti kraujo pasėlio tyrimą ir stebėti grybo augimą. Šį grybą turi visi žmonės. Tai – pelėsis, mielės, ir tai nėra problema, jei tas grybas intensyviai nesidaugina. Tokiu atveju jau reikia gydyti, visų pirma atsisakant bandelių, pieno produktų, varškės sūrelių, jogurtų, saldumynų. O valgyti reiktų karčias žoleles“.

Dar neįrodyta

Apie minimą technologiją atvirai sutiko papasakoti natūroterapeutė Irina Karpova.

„Tradicinės medicinos atstovai  biorezonansinę diagnostiką vertina skeptiškai, nes dokumentaliai pagrįsti jos patikimumą kol kas yra sunku, - sako ji. - Sudėtinga įrodyti, kad žmogaus organizme vystosi susirgimas, kai kiti tyrimai to dar nefiksuoja. Be to, šia metodika abejojama dar ir todėl, kad ją taiko ne vien gydytojai“.

I. Karpova portalui sakė kaupianti duomenis apie šios diagnostikos pasitvirtinusius tyrimus, ir tikisi ateityje pati moksliškai pagrįsti šios diagnostikos patikimumą. „Labai svarbu mums dirbti kartu su gydytojais vienoje komandoje, o ne opozicijoje. Apie 90 proc. savo klientų nusiunčiu pas gydytojus“, - priduria pašnekovė.

Neišprusęs konsultantas?

Irina Karpova
Irina Karpova. © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Paprašyta išsamiau pristatyti minimą diagnostiką, I. Karpova aiškino, kad kiekvienas žmogus, sveikas organas ir sistema turi savo elektromagnetinį lauką. „Šio tyrimo metu nustatome tų bangų atitikimą idealias, - pasakojo I. Karpova. – Bet kokia biologinė sistema, taip pat – ir žmogaus organizmo, veikia pagal harmoningą rezonansinį principą. Jei ląstelės išeina iš šios sistemos ribų, tai yra harmoningai neberezonuoja viena su kita, pradedame sirgti. Įprasti tyrimai paprastai to dar nerodo, jeigu procesas vyksta tik ląstelių lygmenyje. Kai liga diagnozuojama jau ir ultragarso ar kitais tradiciniais tyrimais, būna jau per vėlu – reikia gydytis“.

Pasidomėjus, ar I. Karpovai yra tekę diagnozuoti Candida grybelį smegenyse, moteris paaiškino, jog šis grybelis smegenyse negyvena. „Jis nesėdi mūsų galvoje ir neėda smegenų, -  sako natūroterapeutė. – Tačiau organizme, pavyzdžiui, dvylikapirštėje žarnoje, gali būti tiek daug šio grybelio, kad jo rezonansas neigiamai veikia ir smegenis, todėl ir kyla problemų su galva, - aiškino pašnekovė. – Tačiau žmogaus žarnyne gyvena keli kilogramai bakterijų, taip pat – ir Candida. Ir  visos jos ne trukdo, bet netgi padeda. Tačiau jei biologinė sistema pradeda irti, pavyzdžiui, Candida ima aktyvėti, organizmą išveda iš šios pusiausvyros ir pradeda veikti visą organizmą, taip pat – ir smegenis.“

Svarbu – diagnozė, o ne prekyba

O ką natūroterapeutė atsakytų skeptikams, kurie teigia, jog įvairių netradicinių kompiuterinių diagnostikų tikslas tėra vienas – įbrukti žmogui kuo daugiau tam tikros kompanijos produktų, maisto papildų?

„Iš tikrųjų yra daug žmonių, kurie užsiima maisto papildų pardavimu kartu su diagnostika, - pripažino pašnekovė, - bet tie produktai padeda žmogui sureguliuoti reikalingą dietą, esant tam tikriems sveikatos sutrikimams ar jų tendencijai. Juk žmogui pačiam yra sudėtinga susidaryti dietą. Maistas iš tiesų gali būti vaistas, o tie produktai ir yra maisto papildai. Pagal diagnostiką ir yra parenkami tinkamiausi. Visai kitas reikalas, kai konsultantas užsiima šių papildų prekyba, ir jo „biznis“ – parduoti kuo daugiau.“

Aktualu tik išsekintiems AIDS ar vėžio

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų infektologė Vaidilutė Matuzevičienė portalui sakė savo praktikoje nesusidūrusi nei su Candida grybeliu smegenyse, nei „Imago“ tyrimu. „Šis grybelis į smegenis gali patekti nebent itin išsekusiems ligoniams su nusilpusiu imunitetu, kurie serga AIDS ar onkologinėmis ligomis, - sakė gydytoja. – O jį nustato neurochirugai biopsijos būdu. Sveikame organizme šis grybelis yra pusiau sugyvenamas, įtakos sveikatai nedaro, jei jo nedaug aptinkama moters makštyje, gerklėje. Ir apskritai Candida  gali būti visame organizme, visuose organuose“.

O kaip infektologė vertina  biorezonansinių  ar kitų panašių tyrimų patikimumą? „Konkrečiai apie šį tyrimą nesu girdėjusi, bet yra įvairių kompiuterinių programų, kurios žmogaus organizme esą aptinka ir grybų, ir kirmėlių. Kai žmonės blogai jaučiasi, jie griebiasi įvairių priemonių. Paskui po tokių tyrimų rezultatų vaikšto po ligonines, ieško gydymo. Nors būna, kad įvairius kompiuterinius tyrimus atliekantieji patys ir siūlo įvairių maisto papildų, kuriuos pavartojus paskui tyrimai esą pagerėja“, - sako V. Matuzevičienė.

Tik falšas?

„Esu 95 proc. įsitikinęs, kad diagnozė apie Candida grybelį smegenyse yra falšas, blefas, - portalui sakė Lietuvos neurochirurgų draugijos pirmininkas Antanas Gvazdaitis. – Per 38-erių metų darbo praktiką nesu susidūręs su tokiu atveju. Žinoma, medicinoje pasitaiko kazuistinių atvejų, bet apie tai skelbiama, rašoma, o man neteko girdėti apie Candida grybelį smegenyse. Tačiau suintrigavote, dar pasidomėsiu, ar tikrai yra buvę tokių atvejų“.

A. Gvazdaičio teigimu, apskritai grybelių smegenyse pasitaiko, bet jie būna itin nusilpusiame organizme, kaip kad tvirtino ir V. Matuzevičienė, - sergančiųjų ŽIV, AIDS. Neurochirurgas dar pridūrė ir tuos atvejus, kai ilgą laiką pacientas vartoja plataus spektro labai stiprius antibiotikus, tai yra, - tris savaites, mėnesį ar daugiau.

Antanas Gvazdaitis
Antanas Gvazdaitis. © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Chirurgas ir skeptikas

„Tačiau Candida grybelis paprastai aptinkamas burnos gleivinėje. O tai, apie ką jūs kalbate, ir dar atliekant nežinomą tyrimą, skamba tarsi iš kitos planetos. Aš esu chirurgas, skeptikas. Žinoma, reiktų šį atvejį ištirti, nes medicinoje nutinka įvairių dalykų. Tačiau žmogus, kuriam tai diagnozuota, turi būti labai nusilpęs, greičiausiai sergantis ŽIV, AIDS ar po kitų sunkių užsitęsusių ligų, po netinkamos mitybos“, - kalbėjo VLMEDICINA.LT pašnekovas.

A. Gvazdaitis tikino pirmą kartą girdį ir apie „Imago“ tyrimą: „Pagal jo pavadinimą galima numanyti, kad tai – tyrimas vaizdu. Gal kokia firma aptiko kokį išskirtinį tokį atvejį ir juo naudojasi, pasakų prikalba, iš žmonių išviliodama daugybę pinigų jos tariamai labai naudingiems ir efektyviems produktams. Pabrėžiu, kad nežinau apie šį tyrimą, bet kalbant apskritai apie nepatvirtintas metodikas ir gydymus, labai nekorektiška skelbtis, kad gali išgydyti, pavyzdžiui, vėžinius susirgimus. Man yra tekę girdėti apie ne vieną atvejį, kai net smegenyse esantį naviką kokia nors maisto papildų kompanija esą gydo, nors su tokia diagnoze, naudojant medikamentinį ir chirurginį būdą paciento gyvenimą galima pailginti tik keliais mėnesiais, ilgiausiai – pusantrų metų. Ir neteisinga, kai paskutinį gyvenimo laikotarpį žmogus išleidžia krūvas pinigų neefektyviam gydymui. Tačiau galbūt jūsų minimas atvejis ir nėra toks, aš nežinau“.

Tik 148 atvejai pasaulyje

Ką specialistas patartų žmogui, kuriam esą nustatytas Candida grybelis smegenyse? „Apskritai grybelinius susirgimus smegenyse galima nustatyti kompiuterine tomografija, paskui – magnetiniu rezonansu, kuris yra informatyviausias tyrimas. Todėl pirmiausia patarčiau kreiptis į neurologą, o dar geriau – į neurochirurgą“, - atsakė gydytojas.

Po pokalbio su žurnaliste paieškojęs informacijos apie Candida smegenyse, neurochirurgas portalui patvirtino savo įtarimus: „Iki 2013 m. medicininėje literatūroje anglų kalba aprašomi tik 148 Candida grybelio smegenyse atvejai visame pasaulyje. Tokie maži skaičiai rodo, kad tai tikrai yra kazuistiniai atvejai. Apie tokias diagnozes Lietuvoje visai neradau informacijos. Tad jei kažkas kokiu keistu tyrimu nustatė Candida smegenyse, būtina kreiptis į neurochirurgą, kad tai patvirtintų arba greičiausiai – paneigtų“.


Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų