Data: 2020.11.24 08:41
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Žibutė: „Vaistas nuo kaklo osteochondrozės – joga“

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2014-01-21 16:13:44

Jau tris mėnesius jogos užsiėmimus lankanti Žibutė K. teigia pajutusi neabejotiną jų poveikį sveikatai. O užsirašyti į užsiėmimus privertė liga – kaklo osteochondrozė.

Joga
Asociatyvi Algirdo Kubaičio nuotr.

 

„Jau jaunystėje skaudėjo pečius, kaklą, bet tarybiniais laikais niekas į tai dėmesio nekreipė. O metai eina, problemos niekur nedingsta, jei pats nesitvarkai. Vis dažniau skaudėjo ir svaigo galva, akis, galop gydytojai pripažino migreną. Naktimis tirpo rankos, ryte atsikeldavau be nuotaikos, nes blogai jaučiausi, viskas atrodė blogai“, - prisimena 48 metų moteris. Kartkartėmis palankydavo sporto klubus – kalanetiką, aerobiką, treniruoklių salę, tačiau motyvacijos užtekdavo neilgam.

Nors kaklo osteochondrozė, kurią Žibutė laiko profesine liga – ji dirba meninio ugdymo mokytoja, groja pianinu, - kankino nuo jaunystės, moteris rimtai susirūpino tik tada, kai praėjusių metų rugsėjį dėl jos pakliuvo į ligoninę. Išmintinga gydytoja patarė iš esmės keisti gyvenimo būdą, mankštintis, plaukioti, nes kraujagysles plečiantys vaistai – išeitis tik pablogėjimo atveju. Tarp medikės rekomenduotų judėjimo sričių buvo ir joga.

Jogos užsiėmimus Žibutė lanko jau tris mėnesius. Kas pasikeitė? „Pasitaisė nuotaika, per tą laiką nebuvo nė vieno migrenos priepuolio, jaučiuosi lengvesnė, pakilesnė, ramesnė, laisvesnė, išnyko ir retkarčiais užklupdavę stuburo skausmai, pusiausvyros problemos“, - vardija moteris.

Akivaizdus savijautos pagerėjimas skatina ir jos motyvaciją lankyti jogą toliau. „Žinau, kad vaistai blogiausiu atveju padės ligos paūmėjimo laikotarpiu, jų visą gyvenimą nevartosi, - pasakoja ji. – Dabar geriausias vaistas – joga, mankšta, dar masažai“.

Ar prieš įžengdama į jogos salę moteris nesibaimino, jog nepavyks atlikti sudėtingų jogos asanų? „Baimės nebuvo,  nes mokytoja Audronė Pašilytė niekada per prievartą neverčia - jei neišeina, tai neišeina. Savęs niekada neprievartauju, darau, kiek išeina. Ir per tris mėnesius pratimus pavyksta padaryti vis geriau“, - džiaugiasi Žibutė ir priduria, kad amžius – tikrai ne kliūtis jogai. Dabar jau ji ir namuose vieną kitą pratimą atlieka, organizmas, sako, nebesipriešina.

Dar vienas teigiamas jogos poveikis – peršalimo profilaktika. Kiekvieną žiemą, apie Kalėdas, anksčiau angina ir bronchitu sirgdavusi moteris  teigia, jog šiemet atsispirti virusams padėjo joga: „Prasilankstai, prasikvėpuoji – ir gerklės nebekutena. Ir jokių vaistų negeriu, tik arbatas“.