Data: 2020.11.27 08:38
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Vyrų masturbacija: ar tikrai verta paversti ją tabu?

Šaltinis: vlmedicina | 2019-01-14 09:55:05

Lietuvoje apie daugelį intymių temų vis dar kalbama puse lūpų. Ir nors ledai ėmė pamažu judėti, kai kurios su seksualiniu gyvenimu susijusios temos laikomos už miegamojo durų ir viešai jas aptarinėti vengiama. Vyrų masturbacija – viena iš jų. Įdomu tai, kad masturbacija visuomenėje sukelia gana neigiamas reakcijas, o vyrai, užsiimantys šia veikla, kažkodėl vertinami blogiau nei tai darančios moterys. Gajus stereotipas, jog masturbacija gali netgi pakenkti vyro sveikatai arba masturbuojasi tik tie, kurie negali mėgautis sueitimi. Nei viena, nei kita nėra teisinga, todėl pateiksime keletą faktų ir patarimų, kurių galbūt dar nežinojote.

Pranešimo autorių nuotr.

Masturbacija yra naudinga

Tai yra visiška tiesa – tyrimais įrodyta, kad masturbacija pagerina vyro nuotaiką, sumažina stresą, padeda labiau atsipalaiduoti, netgi stiprina imuninę sistemą. Tam įtakos visiškai neturi tai, kokiu būdu intymūs žaidimai atliekami – ar tikslui pasiekti naudojami masturbatoriai, ar įprastai – stimuliuojant varpą ranka. Negana to, reguliari masturbacija sumažina tikimybę susirgti prostatos vėžiu. Tad prie sveiko maisto ir aktyvaus gyvenimo būdo galite pridėti ir masturbaciją: kai ši vėžio forma yra dažniausiai kamuojanti vyrus Lietuvoje, kodėl gi nepabandžius? Galų gale, masturbacija suteikia malonumą, o kai kurie vyrai netgi teigia, kad įprastas seksas nė iš tolo jai neprilygsta.

Padės išspręsti problemas lovoje

Kiek užbėgsime už akių: pernelyg dažna masturbacija gali sukelti papildomų problemų Jūsų seksualiniame gyvenime. Kaip bebūtų, saikinga ji gali sumažinti tas bėdas, kurios kankina dažną vyrą – priešlaikinę ejakuliaciją, įtampą, kuri trukdo susijaudinti, ištvermės trūkumą. Tam ypač naudingi įvairūs masturbatoriai, nes kai kurie iš jų labai tiksliai imituoja moters vaginą ir sukuria panašų stimuliuojantį pojūtį. Naudojant šiuos sekso reikmenis galite treniruotis ir vis stebėti, per kiek laiko pasiekiate orgazmą, bandyti jį po truputį nutolinti, kontroliuoti. Taip įgausite daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, o seksas bus gerokai malonesnis ne tik Jums, bet ir Jūsų partnerei.

Leidžia geriau pažinti savo kūną

Apie masturbaciją vyrų gretose nekalbama – tai dalykas, kurį visi žino, daugelis atlieka, tačiau retas kuris apie tai užsimena, nes ji yra laikoma slaptu ir kiek gėdingu užsiėmimu. Tačiau užsiminus savo partnerei apie masturbacijos įpročius ar jų trūkumą galima rasti įvairių būdų, kaip juos pakeisti ar netgi įtraukti į bendrą intymių žaidimų sąrašą.

Masturbatoriai ir kiti sekso reikmenys gali būti naudojami ir kartu su partnere – galbūt išbandysite ir rasite tai, kas patiks tiek Jums, tiek ir Jūsų antrajai pusei? Eksperimentavimas ir bandymas atrasti tai, kas labiausiai Jus užveda, yra sveikintinas sprendimas, kuris, tikėtina, atneš naudos seksualiniam gyvenimui. Svarbiausia – nebijoti kalbėti apie savo pomėgius su antrąja puse ir nelaikyti to disfunkcija ar kažkokiu sutrikimu. Žinodami, kas labiausiai patinka Jums, sykiu tapsite atidesni ir partnerės poreikiams, tad išlošti gali abi pusės.

Masturbacijos priemones gali naudoti ir vyrai

Dar vienas klaidingas ir tabu apipintas teiginys – tai, kad sekso žaislus naudoja tik moterys. Masturbatoriai, lubrikantai, pompos ir kitos priemonės net specialiai kuriami būtent vyrams. Jų naudojimas neturėtų būti vertinamas nei kaip gėdingas, nei kaip keistas – kodėl neišmėginti to, kas gali suteikti žymiai daugiau malonumo? Juk norėdami patirti naujų pojūčių ir išsivaduoti iš rutinos gniaužtų leidžiamės į keliones ar išbandome ekstremalią veiklą – pritaikykite šį požiūrį masturbacijai ir galbūt iš nuostabos krapštysite pakaušį, kodėl apie tai nepagalvojote anksčiau.

Ko gero, didžiausias stabdantis veiksnys yra tas, kad masturbacija laikoma bemaž nuodėme, jeigu vyras turi antrąją pusę. Įsivaizduojama, kad tai turėtų likti viengungių užsiėmimu. O jeigu malonumo paieškoms pasitelkiami masturbatoriai ar kiti sekso žaisliukai – kažkas su Jumis tikrai netvarkoje.

Toks požiūris žalingas, kadangi dėl objektyvių priežasčių (darbo krūvio, streso, tiesiog prastos nuotaikos) antroji pusė sekso gali nenorėti tuo pat metu, kaip ir Jūs. Tuomet susikaupusią seksualinę energiją tenka kažkur nukreipti. Masturbacija – puikus būdas tai padaryti. Svarbu neperlenkti lazdos – masturbacija neturi tapti sekso pakaitalu, trukdyti Jūsų kasdienio ar intymaus gyvenimo ritmui. Kol šios ribos neperžengėte, darykite tai nesibaimindami.