Data: 2020.11.29 03:51
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Vegetarai sveikesni ir jaunesni

valstietis.lt | 2013-08-13 17:23:11

„Jau kelerius metus mane kankina artrito sukeliami skausmai. Girdėjau, kad ligą galėtų palengvinti vegetariška mityba. Ar tikrai?“, – klausia Aldona.

Daržovės
Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako Lietuvos vegetarų draugijos vadovė Ksavera Vaištarienė:

Vegetariška mityba gali visiškai išgydyti artritą – tuo įsitikinau pati. Ir ne tik artritą, bet ir daugelį kitų ligų, o pora mano pažįstamų taip maitindamiesi nugalėjo net vėžį. Mėsa užteršia organizmą šlakais, sendina jį, o naudos mažai teduoda. Visas žmogui reikalingas medžiagas galima gauti valgant vaisius, daržoves, ankštinius augalus ir grūdus. Sklando mitas, kad mėsoje yra daug geležies. Iš dalies tai tiesa, bet jos daug yra tik žalioje mėsoje. Būtent mėsėdžiai dažniausiai serga mažakraujyste. Beje, piene geležies iš viso nėra.

Daugiausia geležies ir kitų organizmui reikalingų mineralų gauname iš grūdų. O moliūgų, saulėgrąžų ir maistinių kanapių sėklose yra visas 100 organizmui reikalingų mikroelementų. Geležies gausiausia kopūstuose, petražolėse, garšvose, dilgėlėse ir kiaulpienėse. Svarbiausias vitaminų šaltinis – vaisiai ir daržovės. Suprantama, tik švieži, na, iš bėdos ir šaldyti. Termiškai juos apdorojus, vitaminų praktiškai nelieka.

Nusprendus keisti mitybą, iš pradžių reikėtų pabadauti bent 10 dienų. Paskui nebevalgyti nei mėsos, nei kiaušinių, atsisakyti pieno ir jo produktų. Retsykiais galima suvalgyti žuvies. Pamatysite, kaip biologinis laikrodis pasuks atgal, ligos išnyks, pasijusite jauni, sveiki ir žvalūs.

valstietis.lt