Data: 2020.10.20 09:42
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Vaistų politikos tobulinimo priemonės – pacientų labui

vlmedicina.lt | 2014-03-06 15:15:01

Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtame posėdyje svarstytas vaistų kompensavimo ir kainodaros tobulinimo priemonių plano projektas. Nacionalinę vaistų politiką formuojančių ir įgyvendinančių šalies institucijų, medicinos, vaistų gamintojų, farmacijos, vaistinių, pacientų organizacijų atstovus, specialistus, ekspertus ir kt. sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis paragino teikti siūlymus farmacijos rinkos reglamentavimui.

Vytenis Povilas Andriukaitis
Vytenis Povilas Andriukaitis. Gintaro Jonaičio nuotr.

„Mūsų tikslas – kad Lietuvos žmonės būtų sveiki ir laimingi. Kviečiame visus viešai diskusijai, – į posėdžio dalyvius kreipėsi sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. – Tikimės konstruktyvių siūlymų, kaip efektyviau mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas, racionaliai naudoti PSDF lėšas. Tik dirdami kartu galėsime tobulinti ir skaidrinti vaistų įtraukimo į kompensavimo sistemą procesą. Užtikrinti, kad pacientai galėtų gauti kokybišką farmacinę paslaugą, racionaliai vartotų vaistus“. Pasak ministro, 2014 m. PSDF biudžete Lietuvos sveikatos apsaugai yra skirti daugiau kaip 4,4 mlrd. Lt, racionaliai naudojant lėšas, sutaupytus pinigus galima bus investuoti į inovatyvios medicinos plėtrą.

Aptartas Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento pristatytas vaistų kompensavimo ir kainodaros tobulinimo priemonių planas 2014–2015 m., kuriame – kompensuojamųjų vaistų kainų reguliavimo perspektyvos. Planuojama toliau skatinti naujų pigesnių generinių vaistų patekimą į kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną, raginti gamintojus konkuruoti dėl kainų, mažinti pacientų priemokas. Svarbu taip pat siekti vaistų asortimento plėtros, didinti privalomų pigių vaistų asortimentą vaistinėse. Svarstytos galimybės peržiūrėti vaistų kompensavimo lygius, atsižvelgiant į pacientų socialinį pažeidžiamumą, tobulinti nacionalinę ligų, vaistų ir medicinos priemonių kompensavimo sistemą.

Posėdyje pateikti siūlymai pertvarkant farmacijos veiklą, labiausiai atsižvelgti į naudą pacientui. Į diskusiją siūlyta įtraukti ir gydytojus, kurie yra tiesiogiai atsakingi už vaistų skyrimą ir bendravimą su pacientu. Didelis dėmesys, susitikimo dalyvių nuomone, taip pat turėtų būti skiriamas vaistininko kompetencijos didinimui, profesijos prestižo stiprinimui.

Po gautų pasiūlymų planas bus tobulinamas. Kito posėdžio metu planuojama pristatyti elektroninio recepto Lietuvoje projektą ir jo įgyvendinimo, leisiančio išspręsti daugelį opių vaistų politikos klausimu, gaires.

Sveikatos apsaugos ministerija