Data: 2020.08.11 07:36
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Užterštose vietovėse gyvenančios moterys labiau rizikuoja susirgti krūties vėžiu

2017-04-06 15:09:07

Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad moterys, gyvenančios vietovėse, kuriose yra didelis oro užterštumas, turi didesnę tikimybę susirgti krūties vėžiu.

© VLMEDICINA.LT (G. Privedienės) nuotr.

Mokslininkai atskleidė, kad moterys, kurios reguliariai susiduria su dideliu kiekiu smulkiųjų kietųjų dalelių, gali turėti tankesnį krūties liaukinį audinį.

Gydytojų teigimu, moterys, kurių krūties liaukinis audinys yra tankesnis, turi žymiai didesnę riziką susirgti krūties vėžiu.

Tankesnės krūtys daugiausiai yra sudarytos iš jungiamojo audinio, kai tuo tarpu mažiau tankios krūtys – riebalų.

Tyrimo, kuris buvo išleistas žurnale „Breast Cancer Research“, metu buvo išanalizuoti beveik 280,000 Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) gyvenančių moterų duomenys, kurių amžiaus vidurkis siekė 57 metus. Šešios iš 10 gyveno miestuose, o kitos – kaimuose. Tarp 2001 ir 2009 metų visoms tiriamosioms buvo atlikta mamograma (tyrimas, kuris parodo, kad krūtyje yra darinys).

Floridos universiteto (angl. University of Florida) mokslininkė, daktarė Lusine Yaghjyan pareiškė: „Krūtų tankumas yra nusistovėjęs ir rimtas krūties vėžio rizikos veiksnys, taigi būsimų tyrimų tikslas yra nustatyti, ar pastebėtos asociacijos yra priežastinės, o tam pasitvirtinus, tai gali turėti įtakos rizikos prevencijai.“