Data: 2020.09.23 16:56
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Tulžies pūslė pašalinta per mažiausią istorijoje pjūvį

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-10-14 00:02:58

Chirurgų komanda atliko pirmą pasaulyje tulžies pūslės šalinimo operaciją, naudodamiesi naujausia įranga, padedančia pašalinti pažeistą organą vos pro vieną mažiausią kada nors istorijoje padarytą pjūvį, – praneša upi.com.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asocoatyvioji nuotr.

Tulžies pūslės pašalinimas yra viena iš dažniausiai atliekamų operacijų. Dažniausiai pasirenkamas laparoskopinis tulžies pūslės šalinimo būdas, vadinamas laparoskopine cholecistektomija. Gydytojas gali rekomenduoti operaciją, jei tulžies pūslėje ar bendrajame tulžies latake yra akmenų, išsivystė tulžies pūslės uždegimas (cholecistitas) ar tulžies nutekėjimo sutrikimai sukėlė kasos uždegimą – pankreatitą.

Komandą, kuri pirmoji išbandė naują sistemą, sudarė Kalifornijos universiteto (The University of California) gydytojai. Pacientui buvo taikyta bendroji nejautra ir maždaug per 30 minučių, padarius vos vieną 15 mm dydžio pjūvelį ties bamba, pašalinta tulžies pūslė. Po operacijos pacientui neišsivystė jokių komplikacijų ir jis netrukus išleistas į namus.

„Mes matome, kaip greitai evoliucionuoja tradiciniai laparoskopijos metodai, atliekant vis mažiau ir mažesnio diametro pjūvių, šiuo atveju – atliktas vienas mažytis pjūvelis. Įprastai tulžies pūslės šalinimo operacijų metu padarydavome 4 nedidelius pjūvius pilve, o dabar – tik vieną mažą pjūvį, paslėptą bamboje. Taigi, sumažinome skaičių, bet atliktas vienintelis pjūvis išliko ir neįtikėtinai mažas“, – pranešime spaudai komentavo prof. Santiago Horgan.

Jis liaupsino naująjį metodą, sakydamas, kad tai itin svarbus įvykis minimaliai invazyvioje chirurgijoje. Be to, lemia greitesnį sveikimą pooperaciniu laikotarpiu bei pasižymi geresniu estetiniu rezultatu.

Chirurginė sistema The Fortimedix FMX314 buvo visai neseniai, 2016 metų rugpjūčio mėnesį, patvirtinta JAV Maisto ir vaistų kontrolės tarnybos (The U.S. Food and Drug Administration, FDA). Tad minėta operacija buvo pirmasis istorijoje FMX314 pritaikymas pacientų gydyme.