Data: 2020.10.19 18:49
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ligoninėje atsidūrusi nėštukė: „Patiektas maistas – ėdalas kiaulėms su nelauktu ingredientu“

Kristina Aksamitaitė | Šaltinis: vlmedicina | 2017-08-11 00:02:50

Trakų ligoninėje dėl galimo persileidimo atsidūrusi nėštukė išgyveno tikrą košmarą. Negana to, kad grėsė prarasti įsčiose augančią gyvybę, ramybę atrasti ir pavojų nuvyti šalin sutrukdė ligoninės maistas. Viename iš patiekalų ji rado nelauktą „ingredientą“ – 1 cm skersmens metalinio šveistuko dalį. Galiausiai atsiprašant už šį įvykį moteriai buvo pažadėta puiki vakarienė, tačiau jos nėštukė taip ir nesulaukė.

Trakų ligoninės maistas. Skaitytojos Godos nuotr.

 

„Liepos 29 d. naktį skubiai nuvykau į Trakų ligoninę ir mane paguldė (prie to paties norėčiau padėkoti visam ligoninės personalui, išskyrus maitinimo sektoriui). Mane paguldė dėl gresiančio persileidimo ir buvo skirtas lovos režimas, jokio streso, jokio pergyvenimų ir pan. Galėjau nueiti tik iki tualeto“, – savo pasakojimą apie patirtą košmarą Trakų ligoninėje pradėjo nėštukė Goda (vardas pakeistas, tačiau redakcijai žinomas) iš Alytaus rajono. Kadangi turėjo maitintis sočiai ir gan gerai, kad išsaugotų vaikelį, ji buvo priversta, kaip pati pasakojo, valgyti ligoninės maistą – nepaisant to, kad jis atrodė visai nepatraukliai.

Nelauktas „pagardas“ sriuboje

Rugpjūčio 1 d. pietums buvo atnešta pupelių sriubos. Kadangi buvo alkana, Goda suskubo valgyti ir... rado joje nelauktą „ingredientą“: „Aptikau 1 cm skersmens metalinio šveistuko dalį. Iškart nunešiau parodyti vyr. sesutei ir pati išskubėjau į palatą. Tikrai buvau supykusi. Sesutė atlėkė paskui mane, pradėjo raminti, suko galvą, kur galėčiau pavalgyti“, – pasakojimą tęsė nėštukė. Ji pakvietė gydytoją ir papašė, kad pacientei būtų leista išeiti pavalgyti už ligoninės ribų – netoliese esančioje picerijoje. „Užtrukau pusvalandį kol grįžau iki palatos, pradėjau valgyti ir prasiveria durys, o ten – dvi įmonės „PONTEM“, tiekiančios maistą ligoninei, vadovės. Pradėjo atsiprašinėti ir pažadėjo man skanią vakarienę tam, kad atleisčiau ir niekur nesikreipčiau. Palinkėjo išnešioti vaikelį, sakė, kad už tai melsis... Daug visko pažadėjo, o aš pasakiau, kad žiūrėsiu, kokia bus vakarienė – tuomet ir pagalvosiu, ką daryti“, – toks buvo susitarimas.

Liko alkana

Tik vakarienės moteris taip ir nesulaukė išvis. Esą toji darbuotoja, kuri nešioja maistą, pareiškė, kad jai paskambino ir pasakė, kad moteriai nespėjo nieko įdėti. Taigi alkana ji liko iki pusryčių. Namiškiams moteris buvo liepusi nevažiuoti – mat iki ligoninės jiems 100 kilometrų kelio. „Be to, tikrai tikėjausi, kad atveš tą skanią vakarienę, kurią prižadėjo rankas prie širdies dėdamos, žegdodamosis. Nemaniau, kad tokių melagių gali pasitaikyti... Taip buvo sužaista su mano sveikata“, – pasakojo Gofa. Anot jos, darbuotoja, kuri nešioja maistą, ėmė atsiprašinėti jos, bet kaltė – juk ne jos, o tų, kurie gamina. „Bet ji pradėjo verkti, pasakė, kad jai tai bus atskaičiuota iš algos. Įsivaizduoju, kaip ji nuo tų gyvačių gavo barti. Visai nekalta moterėlė. Ji man net pasisiūlė eiti nupirkti maisto, bet, žinoma, atsisakiau“, – Goda atsiliepė apie ligoninės darbuotoją. Tą vakarą Goda prisimena jautųsis prastai – apsiašarojo, buvo sutrikęs pulsas. „Jaučiuosi labai įžeista ir apgauta. Lietuvoje tokie žmonės, pasirodo, gali duoti maistą ligoniams... Aš savo šunį geriau maitinu. Girdėjau, kad gydytojai patys to maisto nė pro kur nevalgytų, nes atrodo lyg tai būtų kiaulių ėdalas... Daug nusiskundimų...“ – apibendrino ji.

Ligoninės direktorius: „Apgailestaujame“

Ligoninės direktorius Antanas Česnulevičius teigė, kad dėl pacientų maitinimo VšĮ Trakų ligoninė yra sudariusi sutartį su UAB „PONTEM“, kuri laimėjo paskelbtą konkursą.

„Dėl tiekiamo maisto kokybės Trakų ligoninė ne kartą kreipėsi tiekėją. Manome, kad dėl komentaro reikėtų kreiptis į UAB „PONTEM“, kuri privalėjo savo pažadus ištesėti“, – sakė ligoninės vadovas.

Jis tvitino, kad ligoninė apgailestauja dėl įvykusio nesusipratimo.

Įmonėje pradėtas tyrimas

UAB „PONTEM“ vykdantysis direktorius Donatas Garbauskas teigė, kad UAB „PONTEM“ yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų, eilę metų metų veikianti specializuota maitinimo paslaugų ir prekybos įmonė, atsakingai vykdanti veiklą, griežtai atitinkančią LR įstatymų reikalavimus, didelį dėmesį, skirianti kokybei, nuolat investuojanti į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą. „Maistas VšĮ „Trakų ligoninės“ pacientams gaminamas pagal suderintą valgiaraštį, sudarytą vadovaujantis gydančių gydytojų priskirtomis dietomis. Labai apgailestaujame, kad Jūsų paminėta Trakų ligoninės pacientė nusivylė maistu ir, kad jos lūkesčiai nepasiteisino. Kaip ir minėjome, pacientai maitinami pagal tarpusavyje suderintą valgiaraštį. Nuoširdžiai suprantame pacientės būseną ir stengėmės pagerinti jos racioną papildomai prie vakarienės, pridėdami jogurtėlį, sūrelį, bananą ir sultis. Labai vylėmės, kad pagerinome jos blogą savijautą“, – kalbėjo D.Garbauskas. Apie pacientės minimą metalinį daiktą įmonė esą sužinojo tik iš kalbų – šio metalinio daikto nematė, todėl negali atsakyti, koks tai daiktas. Atsižvelgdami į situaciją, įmonėje nedelsiant pradėtas vidinis patikrinimas. Šiuo metu atliekami prevenciniai savikontrolės veiksmai, papildomai apmokomi darbuotojai.