Data: 2020.11.26 18:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Tachikardija: svaigsta galva, širdis plaka stipriau...

vlmedicina.lt | 2013-06-27 00:02:33

Širdies darbas
Redakcijos archyvo nuotr.

Klausimas. Tyrimai parodė, kad turiu tachikardiją, daktaras išrašė tik vitaminų. Bet beveik man kiekvieną dieną pasvaigsta galva, jeigu greičiau pavaikštau - iškart širdis pradeda plakti labai stipriai ir jaučiuosi labai pavargusi. Dar būdama lauke nejaučiu įkvėpto oro, atrodo, kad nosis yra kažkur toli užgulta, bet taip nėra. Norėčiau sužinoti jūsų nuomonę. Renata, 26 m.

Atsako gydytojas kardiologas prof. habil. dr. Algimantas Kirkutis

Tachikardija - medicininis terminas, vartojamas  apibūdinti pagreitėjusiam širdies darbui. Širdies ritmas fizinio krūvio metu padidėja normaliai, tačiau jis greitai sugrįžta į įprastines  ribas. Užtrukus tachikardijai ilgiau negu paprastai, ypač jeigu tai lydima galvos svaigimo, padidėjusio nuovargio, dusulio, jau yra nenormalu ir  kelia įtarimą. Taip gali atsitikti esant aukštai kūno temperatūrai, širdies raumens silpnumui, kraujo sudėties pakitimams, endokrininės ir nervų sistemos bei kitokiai vidaus organų patologijai. Be to, tachikardija gali atsirasti ir dėl pačios širdies automatizmo ir laidumo sistemos pakenkimo.

Norint susidaryti nuomonę apie Renatos būklę reikėtų detaliau ją apklausti ir atlikti daug įvairių medicininių tyrimų.

vlmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.