Data: 2020.11.24 17:56
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Praėjusią parą - 115 naujų koronaviruso infekcijos atvejų

Šaltinis: vlmedicina | 2020-09-30 11:16:47

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 115 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 55 jų registruoti Kauno, 22 - Vilniaus, 19 - Šiaulių, po šešis – Telšių ir Klaipėdos, keturi -  Panevėžio, du - Alytaus ir vienas - Marijampolės apskrityse.

Santaros klinikų medikų darbas koronaviruso pandemijos metu. V. Balkūno asociatyvioji nuotr.

Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 84 asmenys. Be to, per praėjusią parą registruoti 5 įvežtiniai atvejai – trys iš Didžiosios Britanijos ir po  vieną iš Baltarusijos bei Lenkijos.  26 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.

63 atvejai siejami su protrūkiais

11 atvejų, registruotų vakar, siejami su Respublikine Šiaulių ligonine. Iš jų 9 yra pacientai ir du antriniai atvejai, t. y. darbuotojų šeimos nariai. Šiuo metu iš viso registruotas 51 atvejis, siejamas su šiuo protrūkiu: 21 pacientas, 20 darbuotojų ir 10 antrinių atvejų.

Du atvejai, patvirtinti vakar, siejami su Radviliškio ligonine, iš kurių vienas yra darbuotojas ir  vienas antrinis atvejis. Bendrai su protrūkiu yra susiję 135 atvejai: 62 pacientai, 50 darbuotojų ir 23 antriniai atvejai.

Dar du atvejai siejami su Kuršėnų ligonine, iš kurių vienas yra pacientas ir  vienas antrinis atvejis. Iš viso registruoti šeši atvejai: penki pacientai ir  vienas antrinis atvejis.

Taip pat Šiaulių apskrityje registruotas protrūkis, siejamas su infekcijos atvejais, registruotais viename iš Šiaulių universiteto kursų. Vakar COVID-19 patvirtinta vienam asmeniui. Iš viso patvirtinti penki susiję atvejai, iš kurių trys asmenys yra iš Raseinių.

Panevėžio apskrityje keturi vakar registruoti atvejai siejami su metalo apdirbimo įmone „Iremas“. Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejama 12 atvejų. Nuo rugsėjo 25 d. įmonė dviem savaitėms sustabdė veiklą, organizuotas 42 darbuotojų ištyrimas.

Du atvejai, registruoti Alytaus apskrityje, siejami su protrūkiu Druskininkų savivaldybėje. Abu asmenys yra darbuotojai. Nuo vakar savivaldybėje darbas organizuojamas nuotoliniu būdu.

Telšių apskrityje registruoti trys atvejai, siejami su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. Vienas asmuo yra darbuotojas, du – antriniai atvejai. Vertinama, kad su protrūkiu siejama 16 infekcijos atvejų.

Dar vienas atvejis Telšių apskrityje, Mažeikių rajone, siejamas su protrūkiu Šiaulių GMP. Iš viso šiuo metu registruoti penki susiję atvejai.

Kaune vakarykštę parą registruota 14 atvejų, susijusių su protrūkiu Valstybiniame Kauno muzikiniame teatre. Iš šių asmenų vienas mokosi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijoje. Iš viso registruoti 24 su protrūkiu susiję atvejai.

Vienas atvejis, vakar registruotas Raseiniuose, siejamas su Raseinių choru „Šatrija“. Iš viso patvirtinti 26 su protrūkiu susiję atvejai.

Vienas atvejis praėjusią parą registruotas Blinstrubiškių socialinės globos namuose. Asmuo yra darbuotojas. Iš viso registruota 18 susijusių atvejų.

Taip pat registruotas naujas židinys Raseinių kultūros centre. Vakar COVID-19 patvirtinta dviem asmenims. Pirmojo užsikrėtimo aplinkybės siejamos su choru „Šatrija“.

Be to, naujas protrūkis siejamas su Raseinių „Šaltinio“ progimnazija. Vakar COVID-19 patvirtinta dviem darbuotojams, kurie su vaikais tiesioginio kontakto neturi. Anksčiau šioje ugdymo įstaigoje patvirtinti infekcijos atvejai, pirminiu vertinimu, nėra susiję, tad su protrūkiu siejami šie 2 atvejai.

Taip pat naujas protrūkis siejamas su Raseinių rajone veikiančia kavine „Vėjukai“. Infekcija vakar patvirtinta darbuotojui. Tai 2-asis susijęs koronaviruso atvejis, pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nežinomos.

Dar vienas naujas protrūkis fiksuotas Kaune, Kauno vyriausiame policijos komisariate. Koronavirusas vakar patvirtintas darbuotojui. Iš viso registruoti du susiję infekcijos atvejai.

Vienas atvejis, registruotas Vilniuje, siejamas su fechtavimosi treniruotėmis. Iš viso registruoti keturi užsikrėtimo atvejai.

Dar trys atvejai siejami su protrūkiu ansamblyje „Lietuva“. Vienas iš asmenų yra choristas, kiti du – antriniai atvejai. Iš viso registruoti 36 susiję infekcijos atvejai.

Keturi atvejai siejami su užsiėmimais šokiuose. Du susiję su studija „Šokio harmonija“ (iš viso 6 atvejai), dar du susiję su šokių studija „City dance“ (antriniai) (š viso registruotas 41 susijęs atvejis).

Taip pat Vilniuje registruotas naujas protrūkis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD). Vakar koronavirusas patvirtintas vienam darbuotojui. Iš viso registruoti  trys susiję atvejai, pirmojo užsikrėtimo aplinkybės siejamos su šokių studija „City dance“.

Be to, dar 21 asmuo, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

26 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 26 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 4693 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2217 asmenų, 2365 – pasveiko.