Data: 2020.09.26 02:13
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Aštrus kelio skausmas, kaulo išnirimas. Ką daryti?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2020-05-29 15:47:07

Klausimas. Prieš metus atsitūpusi kairiam kelyje pajutau labai aštrų skausmą ir išėjusį iš vietos kaulą. Jį pavyko pastūmus atstatyti į vietą. Per metus man taip buvo pasikartoję kelis kartus. Kreipiausi į šeimos gydytoją. Ji pasakė laukti, kol užstrigs ir nebeatstrigs. Taip ir atsitiko, atsidūriau priimamajam. Padarė rentgeno tyrimą, nieko nerado, išleido namo. Stebuklingai namie viskas atsistatė, bet, kadangi gavau siuntimą pas traumatologą, apsilankiau pas jį. Įtarė menisko plyšimą. Atliko MRT. Išvada: I-II laipsnio girnelės chondromaliacija, nežymus bursitas, smulki Beikerio cista. Kadangi dabar karantinas, pas gydytoją vis dar negalima registruotis, noriu sužinoti, kokie gali būti tolimesni veiksmai? Šiuo metu po kelių išnirimų net tūpti bijau. Dalia, 42 m.

Gydytojas Vidmantas Žegunis (nuotr. iš asmeninio archyvo)

Atsako Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas ortopedas traumatologas Vidmantas Žegunis

Iš jūsų ligos istorijos sunku nuspręsti, kas buvo atsitikę konkrečiai. Aišku, kad ką nors daryti reikia, bet prieš operuojant reikėtų patikslinti diagnozę. Galvoju, kad nieko neįvyks baisaus, jei dar luktelsite, kol galėsite apsilankyti pas gydytoją „gyvai“. Labai svarbu žinoti, kas ten stringa ar nyra. O iki tol šiek tiek pasisaugokite.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.