Data: 2020.10.19 19:04
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Dantų implantai – galimybė gyventi visavertį gyvenimą

Šaltinis: vlmedicina | 2019-10-18 16:56:12

Dantų implantavimas – bene pažangiausias gydymo būdas, kai norima atkurti vieną, kelis ar visus prarastus dantis. Implantuoti dantys (dantų implantų kaina) nė kiek nenusileidžia saviems dantims. Jie nereikalauja išėmimo, iki galo atstatoma tiek kramtymo funkcija, tiek šypsena, taip pat yra išsaugomi šalia esantys dantys.

Odontologijos kabinetas. Pranešimo autorių nuotr.

Dantų implantai pagaminti iš ypač tvirtos bei biologine prasme su kaulu derančios medžiagos. Tam yra naudojamas titanas arba titanas kartu su cirkoniu. Siekiant išvengti rizikos bei ilgą laiką mėgautis naujais dantimis būtina pasirinkti kvalifikuotą ir patyrusį specialistą.

Garantija galios tik toje klinikoje, kurioje jie buvo įtvirtinti, kadangi implantų gamintojai įsipareigoja pateikti naują implantą, klinika - atlikti pakartotinę implantaciją. Kai taikoma dantų implantų akcija, garantinis laikotarpis taip pat būna analogiškas. Po implantacijos gali būti išduodamas implantų pasas, liudijantis garantiją. Ją patvirtina ir išrašoma sąskaita.

Implantų gamintojas pateikia naują implantą ir protezinę atramą, tad tebekirba klausimas dėl karūnėlės. Skirtingose klinikose tai gali būti nevienodai. Pirma mėginama identifikuoti priežastį, dėl kurios taip įvyko. Kai yra akivaizdžiai įžvelgiama paciento kaltė, tarkim, penkerius ar net dar ilgesnį laiką nebuvo atliekama profesionali burnos higiena, aplink implantą susikaupia dantų akmenys, patirpsta kaulas. Šiuo atveju pacientai už protezavimą tiesiog gali atsiskaityti savarankiškai. Jeigu yra akivaizdi protezavimo klaida, klinika protezavimą paprastai yra pasiruošusi atlikti nemokamai. Kuomet situacija neatrodo tokia neginčytina, protezavimo išlaidas klinika yra linkusi pasidalinti perpus su pacientu, kadangi bet kokiu atveju už naujos dantų karūnėlės yra perkamos iš dantų technikų laboratorijos.

„Videntos“ klinikos gydytojas odontologas ortopedas, implantologas Ramualdas Basijokas. Asmeninio archyvo nuotr.

Ilgametę praktikų turinčių klinikų pasirinkimas paprastai reiškia, kad galima tikėtis saugiai atliktos paslaugos. Tarkim, “Videnta” kabinetuose dirba tiek ilgą darbo patirtį turintys gydytojai, tiek ir jauni specialistai. Klinikoje gydomi suaugusieji bei vaikai, plombuojami dantų šaknų kanalai, šalinami dantys ar jų šaknys. Taip pat yra protezuojama įvairiais įprastais bei šiuolaikiškais protezais. Čia didžiulis dėmesys skiriamas burnos higienos priežiūrai bei jos identifikavimui. Klinika yra sudariusi sutartį su Valstybine ligonių kasa, tad pensinio amžiaus senjorai ir jaunimas iki 18 metų amžiaus turi puikias galimybes protezuotis privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Implantacijos eiga

  • Įvertinama bendra paciento sveikatos būklė. Svarbi nepriekaištinga burnos higiena bei kuo daugiau burnoje likusių sveikų dantų.
  • Analizuojama panoraminė nuotrauka ar kompiuterinis tomografinis tyrimas. Kai kaulo neužtenka, prireiks papildomos kaulo atkūrimo procedūros.
  • Drauge su chirurgu bei protezuojančiu gydytoju suplanuojami visi gydymo etapai.
  • Implantų sriegimas. Procedūros eigos metu nebus jaučiamas skausmas - atliekamas nuskausminimas. Procedūros laikas priklausys nuo to, kiek bus įsukta implantų. Vienas danties implantas įsriegiamas užtrunkant apie valandą. Nepageidaujami pojūčiai turėtų praeiti per keletą dienų. Chirurgo paskiriami nuskausminamieji vaistai leis nejusti skausmo nė kiek nekeičiant savo darbotvarkės.
  • Implantai visiškai suaugs su kaulu gana greitai. Tai neturėtų užtrukti ilgiau kaip keletą savaičių. Tai lemia implanto rūšis, žandikaulio kaulo būklė. Tokiais atvejais, kai yra atliekama stambesnės apimties kaulų priauginimo operacija, gali prireikti laukti iki pusmečio.
  • Dantenas formuojančios galvutės užsukamos ant implanto, pasitelkiant nuskausminimą. Procedūra nė kiek neskausminga, jai prireiks ne daugiau kaip pusvalandžio.
  • Atspaudų ėmimas, spalvų identifikavimas. Darbas patikimas dantų technikams.
  • Pagamintas dantis užsukamas ant implanto.
  • Dantų implantai prižiūrimi paprastai. Būtina paisyti burnos higienos reikalavimų, pasirūpinti profesionalia burnos higiena. Taip pat kartą per metus apsilankyti pas protezavusį gydytoją tam, kad būtų atlikta kontrolinė apžiūra.

Reklama