Data: 2020.12.03 16:39
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Suskilinėjusi apyvarpės odelė. Ar tai normali būsena?

vlmedicina.lt | 2014-04-23 00:02:30

Klausimas. Senokai pastebėjau apyvarpės odelės suskilinėjimus, tai tarsi maži atsilupę odos gabalėliai. Ar tai galėtų būti kas nors rimto? Gerardas, 19 m.

Antibiotikai
Redakcijos archyvo nuotr.

Atsako Vilniaus lazerinės dermatologijos klinikos „Era esthetic“ gydytoja dermatovenerologė Violeta Medvedeva

Tai gali būti mielinis grybelis arba kitaip – balanopostitas. Atsiranda dėl daugelio priežasčių: antibiotikų vartojimo, streso, pervargimo, nepastovios higienos, jei lytinė partnerė taip pat turi mielinį grybelį (tačiau tai nereiškia, kad mielinis grybelis yra lytiškai plintanti liga. Juo tiesiog galima užsikrėsti). Taip pat mielinis grybelis gali būti pirmas cukraligės simptomas, todėl jei jis atsinaujina dažnai, reikėtų, kad šeimos gydytojas ištirtų jus dėl galimos cukraligės. Rekomenduoju „Clotrimazole“ kremą, jį tepti savaitę rytais ir vakarais, prieš kiekvieną kartą apsiplaunant. Jeigu tai nepagelbės – kreipkitės į dermatologą išsamesnei apžiūrai.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.